Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Zemřel profesionální kulturista Reggie Bennett. Bylo mu 48 let

7.901 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V sobotu 22. června náhle zemřel americký profesionální kulturista Reggie Bennett. Bylo mu 48 let. Informaci v týdnu přinesl zakladatel a šéf společnosti Wheelchair Bodybuilding, Inc., Nick Scott, jenž je považován za Joea Weidera kulturistiky vozíčkářů. Právě v ní Reggie v profesionální lize IFBB Jima Maniona působil.

Reggie Bennett ve své pravděpodobně životní formě na Arnold Classic 2018 (foto: Wheelchairbodybuilding.com)

Reggie Bennett se narodil 14. září 1970 v arkansaském městě Pine Bluff, které dnes má kolem 50.000 obyvatel. Odmala se věnoval sportu, zejména americkému fotbalu, a snil, že se v něm propracuje až na profesionální úroveň. Jeho sny se rozplynuly ve věku pouhých třinácti let, kdy byl při hře s kamarády postřelen a v důsledku způsobených zranění ochrnul na dolní končetiny. Ačkoliv si v tu chvíli myslel, že už nikdy nebude moci dělat žádný sport, opak se stal pravdou.

Začal posilovat a závodit v kulturistice vozíčkářů. V té se v roce 2001 probojoval k absolutnímu vítězství z NPC Wheelchair Nationals, což jej v době, kdy se o deset let později začala rodit pro jeho sport i kategorie profesionálů, opravňovalo zažádat si o profesionální kartu. Reggie nechyběl na historicky první profi soutěži v kulturistice vozíčkářů Houston Pro Wheelchair Championships a v dalších letech si připsal ještě čtyři další profesionální soutěžní starty.

Reggie Bennett ve své pravděpodobně životní formě na Arnold Classic 2018

Svého nejlepšího výsledku mezi profíky dosáhl na loňském Arnold Classic, kde ve výborné formě nestačil pouze na nejvýraznější osobnost celé kategorie Harolda Kelleyho. Na podzim minulého roku Reggie Bennett stihl ještě start na soutěži IFBB Pro League Pro Wheelchair Championships, která byla součástí Olympia Weekendu a mnohými je vnímána jako historicky první Olympie v kulturistice vozíčkářů. Poslední rozloučení s tímto úspěšným sportovcem, manželem a otcem proběhne dnes. Budiž mu země lehká.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (22:55) • Já nemám problém vést normální diskuzi, ale rád provokuju :) Když udělám chybu, tak ji...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (20:35) • Hezkyyy! Takovou sebereflexi jsem nečekal. Palec nahoru!
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:12) • Copak Tommy? Sám se mi to bojíš napsat? :) th.0th : Uznávám, že způsob, kterým jse...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:09) • On právě vyhrál díky té estetice. Sedlo si víc věcí dohromady jako v roce 2008. Stávají...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Blaster (11:22) • Pritom chrbat ma Rhoden ako slabinu.... Spolu s pazami. Vlastne cely jeho vrch je slabi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra