Reklama:

Zemřel profesionální kulturista Reggie Bennett. Bylo mu 48 let

10.043 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V sobotu 22. června náhle zemřel americký profesionální kulturista Reggie Bennett. Bylo mu 48 let. Informaci v týdnu přinesl zakladatel a šéf společnosti Wheelchair Bodybuilding, Inc., Nick Scott, jenž je považován za Joea Weidera kulturistiky vozíčkářů. Právě v ní Reggie v profesionální lize IFBB Jima Maniona působil.

Reggie Bennett ve své pravděpodobně životní formě na Arnold Classic 2018 (foto: Wheelchairbodybuilding.com)

Reggie Bennett se narodil 14. září 1970 v arkansaském městě Pine Bluff, které dnes má kolem 50.000 obyvatel. Odmala se věnoval sportu, zejména americkému fotbalu, a snil, že se v něm propracuje až na profesionální úroveň. Jeho sny se rozplynuly ve věku pouhých třinácti let, kdy byl při hře s kamarády postřelen a v důsledku způsobených zranění ochrnul na dolní končetiny. Ačkoliv si v tu chvíli myslel, že už nikdy nebude moci dělat žádný sport, opak se stal pravdou.

Začal posilovat a závodit v kulturistice vozíčkářů. V té se v roce 2001 probojoval k absolutnímu vítězství z NPC Wheelchair Nationals, což jej v době, kdy se o deset let později začala rodit pro jeho sport i kategorie profesionálů, opravňovalo zažádat si o profesionální kartu. Reggie nechyběl na historicky první profi soutěži v kulturistice vozíčkářů Houston Pro Wheelchair Championships a v dalších letech si připsal ještě čtyři další profesionální soutěžní starty.

Reggie Bennett ve své pravděpodobně životní formě na Arnold Classic 2018

Svého nejlepšího výsledku mezi profíky dosáhl na loňském Arnold Classic, kde ve výborné formě nestačil pouze na nejvýraznější osobnost celé kategorie Harolda Kelleyho. Na podzim minulého roku Reggie Bennett stihl ještě start na soutěži IFBB Pro League Pro Wheelchair Championships, která byla součástí Olympia Weekendu a mnohými je vnímána jako historicky první Olympie v kulturistice vozíčkářů. Poslední rozloučení s tímto úspěšným sportovcem, manželem a otcem proběhne dnes. Budiž mu země lehká.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (23:12) • Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (20:11) • Tak schválne, čo musí čitateľ splniť, aby mohol slobodne komentovať. Pokojne rozpíš v b...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (17:55) • Nevím, zda se díváme na stejný článek. Ale dle tvých příspěvků na fóru jsi asi poslední...
magazínRadikální změna (23.): Z šílených 138...
Arnold Strong (12:25) • A co zavody v kulturistice treba do 80 kilo to te neláká?kolik kardia jsi jel kazdy den...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra