Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Překážkové závody: Runex Race - představení

2.648 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Kalendář překážkových závodů pro rok 2019
Runex, runex... že by to znamenalo run ex? Jako běžet až na dno nebo doběhnout až do konce? Ať tak či tak, nečekejte procházku růžovým sadem, ale pořádný překážkový závod, který Vás sežvýká a vyplivne. Jestli Vás ale vyplivne do cíle, to už záleží na Vás a na tom, kolik ze sebe do něj dáte. Ale teď vážně, nebojte. Oficiální vysvětlení názvu závodu je running + exercise, takže to zase tak vážné s tím žvýkáním nebude.

Pokud chcete vyrazit na tento závod, musíte vyrazit do Olomouce. Ne úplně do centra, ale do Hněvotína. Ten má cca 2000 obyvatel. Schválně, jestli na Runex dorazí stejný počet závodníků. Nad závodem drží dohled Jiří Tkadlčík, nejsilnější muž světa do 105 kg, který Vás ohromí svou exhibicí a pak poučí na svém workshopu, takže se jedná i o akci naučnou.

Nechcete jen závodit, chcete něco víc? Tak klidně. Můžete se stát dobrovolníkem a poznat závod i z té druhé strany. Vysloužíte si nejen kopec zábavy, plno nových zkušeností, ale i startovné na závod zdarma.

Závod

Trať je zatím jen jedna, ale můžete si ji dát několika způsoby. 7 km a 20+ překážek je tak akorát, aby si na trať mohl troufnout úplně každý. Poběžíte po souši i ve vodě a to samé platí pro překážky. Potrápí Vás lanové, crossfitové překážky, kontejnery, bahno, ostnatý drát i nějaké to plavání. Ne však všechno, co potkáte na trati, je překážkou, najdete na ní totiž i občerstvení a za cílem Vám bude odměnou bohatý doprovodný program. A abych nezapomněl, i pěkná medaile.

Pokud se Vám nějaká překážka nepovede, tak Vás čeká penalizace. Nečekejte angličák, ten je out. In je runexák. Jak na to? Je to velice jednoduché. Ze stoje s připažením přes dřep do lehu na zádech a zpět do stoje s připažením. Před samotným závodem si každý trestné cvičení vyzkouší.

Závodit můžete jako jednotlivci, pěkně sami za sebe, nebo ve dvojici, pěkně holka s klukem (teď je moderní genderová vyváženost) a nakonec to můžete zkusit i jako celý tým (3 až 5 lidiček). Pro děti je připraven kilometrový běh, na kterém si užijí stejnou porci srandy jako rodiče na té trati větší. A komu to všechno přijde málo, tak ještě může vyrazit na společný Runex Race trénink, kde Vás na závod pěkně připraví.

Na pár otázek ohledně organizace závodní série mi odpověděl Jakub Kriško, pořadatel závodu Runex Race.

Co Vás vedlo k závodní sérii? Chuť zkusit si to z druhé strany, nebo Vám na tratích něco chybělo?

Cesta k prvnímu závodu trvala několik let. Od roku 2014 realizujeme pro obce a města po celé České republice výstavbu Fit parků a Fit stezek, které spojují běh, cvičení a vzdělávání na čerstvém vzduchu. Řekli jsme si, že by mohlo být zajímavé uspořádat takový extrémní překážkový závod přímo na jedné z našich Fit stezek a využít k tomu venkovní fitness prvky, které jsou součástí každého areálu. Závod byl úspěšný, a proto jsme se rozhodli, že v tom budeme pokračovat.

Jak velký je Váš organizační tým?

Hlavní organizační tým je tvořen celkově 10 lidmi, kteří se podílí na organizaci závodu během celého roku. Během samotného závodu se podílí na organizaci celkově 100 - 150 dobrovolníků.

Jaké je povědomí o těchto závodech?

Povědomí obecně narůstá. Čím dál tím více lidí všech generací se podobných závodů pravidelně účastní. Stává se z toho takový fenomén. Lidé jezdí po celé České republice a zkouší nové tratě a překážky. Je to pro ně životní styl, radost, motivace, výzva a zážitek, který mohou sdílet se svými přáteli či rodinou.

Je těžké sehnat sponzory či mediální propagaci pro překážkové závody? Je to relativně mladý sport, který ještě nemá masovou základnu. Jak na něj prvotně pohlížejí sponzoři? Vědí, o co jde, či je obecné povědomí ještě malé?

Pro partnery je obecně závod zajímavý, a to vzhledem k rozsahu akce a celkovému dosahu. Nabízíme partnerům možnost zviditelnění během celého roku, a to na webu závodu či na sociálních sítích. Připravujeme během roku soutěže, akce, natáčíme videa s partnery atd. V současné době chystáme také nejrůznější výstavy a propagační akce, kde se také mohou prezentovat. Samozřejmostí je možnost umístění stanů a propagačních materiálů v místě konání akce a jejich prezentace. Je to o celkovém přístupu a oboustranné spokojenosti. My se snažíme, aby naši partneři byli maximálně spokojeni a spolupráce mohla pokračovat i v dalších letech.

Co závodní komunita? Všiml jsem si na Vašich stránkách, že připravujete společné tréninky. Rozjedete i vlastní tréninkový program pro OCR?

Budování závodní komunity patří mezi naše hlavní priority. Mluvit s lidmi a potkávat se v průběhu celého roku a nejen v samotný den závodu je pro nás hodně důležité. Proto jsme se rozhodli pořádat pravidelné společné tréninky v unikátní aréně Ultimate Fitness Olomouc. Lidé si mohou vyzkoušet techniku některých překážek, zlepšit svou mobilitu, sílu či vytrvalost.

Kolik času zabere příprava trati?

Příprava trati probíhá několik týdnů před závodem. Od výkopových prací a přípravy jednotlivých překážek přes ohraničení trati a chystání zázemí závodu. Průběh trati a výběr překážek se konzultuje několik měsíců dopředu.

Plánujete rozšíření závodu? Nová lokalita či další variace trati?

V 2019 roce bude trať závodu oproti předchozímu roku o něco delší a celkově se bude lišit. Pro rok 2019 neplánujeme rozšíření závodu do dalších měst či lokalit. Možná v příštím roce? Uvidíme.

Zaběhl si závod i Jirka Tkadlčík?

Jirka Tkadlčík (nejsilnější muž světa do 105 kg, pozn. red.) bude mít v rámci doprovodného programu připravenou exhibici a moc se na to těšíme. Je to velký sportovec a srdcař, který vždy dokáže udělat výbornou atmosféru. V minulém roce (2018, pozn red.) byl hodně vytížený v rámci doprovodného programu, tak uvidíme, jestli si závod vyzkouší v letošním roce.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
thaarm (23:49) • On proste pozuje ten zadok opacne ako ostatni. Ti panvu podsadzuju a on ju vykruti ako...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra