Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Workout Battle Karviná 2019 - rozhovory s vítězi ve freestyle

2.539 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Workout Battle Karviná 2019
- fotogalerie
Workout Battle Karviná 2019
- výsledky
a reportáž

V sobotu 22. června 2019 ožilo workoutové hřiště v karvinském lesoparku Dubina druhým ročníkem závodu Workout Battle Karviná, pořádaným domácím týmem Workout SŠTaS Karviná. Na akci dorazila i celá řada neskutečně nabitých závodníků z Polska, kteří české účastníky pěkně potrápili. I tak se ovšem ve freestylu podařilo českým workouterům vybojovat tři prvenství z celkově čtyř kategorií.

Jako nejlepší mezi ženami uznala porota Veroniku Szabóovou, která dominovala neskutečnou statickou silou, vítěz nejlehčí mužské kategorie do 75 kg Filip Krátký zase přesvědčil porotu svými oblíbenými planchi. S oběma českými závodníky Vám přinášíme rozhovor. Prvenství v kategorii muži 75 - 85 kg získal zahraniční účastník Plamen Atanasov, nejtěžší váhové kategorii nad 85 kg opět dominoval český závodník Petr Skokan, který nám ale kvůli odletu do zahraničí neměl prostor rozhovor poskytnout.


Veronika Szabóová - vítězka kategorie freestyle ženy

Veroniko, velká gratulace k vítězství na Workout Battle Karviná 2019! Ze které ze svých soupeřek v Karviné jsi měla největší respekt?

Jelikož dva dny před battlem potvrdila účast Natalia Modzelewska, mistryně světa z roku 2018, myslela jsem, že je o vítězce rozhodnuto. Byla jsem její účastí nadšená, protože soutěžit s oficiálně nejlepšími sportovci na světě se mi do té doby podařilo jen jednou. A není nic, co by člověka víc motivovalo a posouvalo ho dál. Natalia má špičkovou dynamiku, předvádí s lehkostí prvky, o kterých se mi (doufám zatím) může jen zdát.

Každopádně ale pokaždé, když jdu soutěžit, očekávám od všech soupeřek kvalitní výkony a všechny považuji za silné a mají můj respekt. Mnoho závodnic jsem neznala, protože se jednalo o mezinárodní soutěž, takže jsem od nich očekávala to nejlepší.

Oproti tvému očekávání nakonec porota rozhodla o tvém vítězství a Natalii dala na třetí místo. Čím myslíš, že jsi porotu zaujala?

Předpokládám, že kombinací dynamických a statických prvků. Snažila jsem se zařadit do sestav opravdu obojí, neopakovat se, pokud to nebylo nutné, a využít všechno předepsané nářadí. Z prvků dle mého nejvíc zaujala vlajka s přidanou zátěží, při které mi asistovala moje kolegyně z ERS Workout Iveta Kotlabová, které tímto děkuji. Na to, že to byla improvizace, povedla se nad očekávání.

Co od loňského roku přibylo do portfolia tvých workoutových dovedností a na čem ještě potřebuješ zapracovat?

Rozhodně musím zapracovat na dynamice, to je moje slabší stránka již od začátků. Hlavně na světové úrovni je to podle zkušenosti z posledního MS nadhodnocovaný aspekt oproti statice a síle. Od minulého roku jsem ale zapracovala na planchi a front leveru, které sice stále zdaleka nejsou ideální, ale progres tam je, a to je pro mě důležité. Dále jsem pracovala na stojkách obecně a přidala wide handstand. Zlepšila se mi výdrž a provedení dragon flagu a sestavy snad mají lepší flow.


Filip Krátký - vítěz kategorie freestyle muži do 75 kg

Filipe, Vaše vystoupení v Karviné Vám vyneslo vítězství. Jak dlouhá cesta k tomuto vítězství vedla aneb jak dlouho se věnujete workoutu?

Workoutu se věnuji 3 a 3/4 roku a dostal jsem se k němu vlastně náhodou. V době, kdy jsem ještě hrával baseball, jsem zjistil, že by se mi hodila trocha síly navíc. V tu dobu moje mamka narazila na internetu na workout a já to samozřejmě chtěl hned zkusit.

Na co z toho, co jste předvedl v Karviné, jste nejvíce hrdý?

Celkově jsem rád, že se mi povedly náročné statické prvky jako iguana planche, full maltese na hrazdě, parallel bars victorian, dragon press nebo dislocated front lever.

Kdo z ostatních účastníků soutěže na Vás osobně udělal největší dojem a proč?

Mě na soutěži nejvíc zaujal David Molko, když i po velmi nepříjemném pádu udělal double swing gainer z veletoče, dále pak Karol Siwek s jeho neskutečnu staticku silou a především neuvěřitelnou nevyčerpatelností.

Jaké úrovně byste chtěl ve workoutu dosáhnout? Máte nějaký svůj vzor na české, případně na zahraniční scéně?

Z české scény jsou mými velkými vzory Petr Lešák a Petr Skokan. Není to ale jenom kvůli jejich skills, ale i proto, že jsou to velmi pozitivní a milí lidé. Ze zahraničních workouterů obdivuji lidi jako Valentin Blank, Daï-Long Huynh a Eryc Ortiz.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra