Reklama:

Zemřel slovenský
kulturista Peter Muráň

31.711 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Svět slovenské, ale i české kulturistiky zasáhla zpráva o náhlém odchodu Petera Muráňe. Závodník pocházející z Považské Bystrice zemřel náhle ve věku pouhých třiceti let. Informace se v pátek objevila na sociálních sítích a jakkoliv se jí nechce věřit, tak je, bohužel, pravdivá.

S Peterem jste se prostřednictvím jeho vlastních příspěvků v minulosti mohli setkávat i na Ronnie.cz. Takto se sám zmiňoval o svých kulturistických začátcích: "Ještě jako malý jsem vzhlížel ke svalnatým hercům a tajně jsem doufal, že jednou také budu takový. Ale vždy to bylo jen pouhým snem. Až do okamžiku, kdy jsem u bratrance uviděl velkou činku, kterou jsem nedokázal ani odlepit od země. On mi však ukázal menší, se kterou jsem dokázal udělat pár bicepsových zdvihů. Zeptal jsem se ho, zda bych si ji mohl vzít domů, že budu cvičit. Souhlasil a já jsem od té doby cvičil každý večer bicepsové zdvihy, kliky a břišní svaly. Vše po 200 opakováních. To bylo v roce 2002. V roce 2004 jsem zařadil trénink celého těla (zpočátku stále bez tréninku nohou, protože jsem neměl vybavení) ve sklepní posilovně, o kterou jsem se začal starat a zvelebovat ji, jak jen to šlo. Přibyly stojany na dřepy, a tak jsem začal cvičit konečně také nohy. Začátkem roku 2007 mě bratranec, kterému jsem sebral činku, vzal s sebou do veřejného fitness centra. Začal jsem tam pak pravidelně chodit. Po roce cvičení ve fitness centru jsem se rozhodl, že se zkusím připravit na soutěž, a tak jsem se připravil na podzim 2008. Soutěžení mě neskutečně "nakoplo", i když jsem skončil na předposledním místě."

Pět let po svých prvních kulturistických krůčcích se Peter Muráň již začal řadit mezi ty pro soupeře nejnebezpečnější závodníky. Vybojoval vítězství v kulturistice mužů do 85 kg na International Austrian Championships 2013 a o několik dnů později dosáhl také na stříbro z Mozolani Classic 3, kde nastoupil v devadesátce. O sezónu později v době, kdy se nacházel v samotném závěru přípravy na Arnold Classic Europe, jeho sportovní kariéru zpomalilo zranění prsního svalu. Ačkoliv nejprve na doporučení lékařů zkoušel konzervativní léčbu, nadějný kulturista se později nevyhnul operaci. V důsledku toho nakonec vynechal i soutěžní ročník 2015 a na pódiu se znovu objevil až v roce 2016.

Svou nejvydařenější sezónu od zranění pak prožil vloni, kdy se stal vicemistrem Slovenska v kulturistice mužů do 100 kg a připsal si také čtvrté místo z Extrifit Slovakia Cupu. Na závody se připravoval i letos, svou cestu za účastí na nich však už nedokončí. Jeho odchodu je nám velmi líto.


Peter Muráň na loňském Extrifit Slovakia Cupu


Foto:
EastLabs.sk / Jakub Csontos


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.06.15:32Zodiak411 - Četl jsem, že mu ve spánku praskla aorta, ale nevím, co je..
23.06.14:58amoresPE - Ako zomrel? `Zomrel náhle` môže znamenať aj nejakú srdcovú..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 18 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Yody (21:47) • jasný :D Já se dobře bavím :D Hodně štěstí na závodech Pepo. (y)
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ironfighter (21:41) • A on si tady nekdo z vas mysli, ze se da delat zavodni kulturistika ciste ? :-D.
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:38) • Uz jsem to tu zminoval, ale oni asi nectou komentare..
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:37) • Mily pane, tohle s vami, co nemate samozrejme ani fotku, takze nevim skym mlivim rozhod...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Zodiak411 (20:41) • A nevadí ti třeba zprávy o zahraničních profesionálech? Proč se tu tolikrát vzpomínal D...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra