Reklama:

Zemřel slovenský
kulturista Peter Muráň

30.739 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Svět slovenské, ale i české kulturistiky zasáhla zpráva o náhlém odchodu Petera Muráňe. Závodník pocházející z Považské Bystrice zemřel náhle ve věku pouhých třiceti let. Informace se v pátek objevila na sociálních sítích a jakkoliv se jí nechce věřit, tak je, bohužel, pravdivá.

S Peterem jste se prostřednictvím jeho vlastních příspěvků v minulosti mohli setkávat i na Ronnie.cz. Takto se sám zmiňoval o svých kulturistických začátcích: "Ještě jako malý jsem vzhlížel ke svalnatým hercům a tajně jsem doufal, že jednou také budu takový. Ale vždy to bylo jen pouhým snem. Až do okamžiku, kdy jsem u bratrance uviděl velkou činku, kterou jsem nedokázal ani odlepit od země. On mi však ukázal menší, se kterou jsem dokázal udělat pár bicepsových zdvihů. Zeptal jsem se ho, zda bych si ji mohl vzít domů, že budu cvičit. Souhlasil a já jsem od té doby cvičil každý večer bicepsové zdvihy, kliky a břišní svaly. Vše po 200 opakováních. To bylo v roce 2002. V roce 2004 jsem zařadil trénink celého těla (zpočátku stále bez tréninku nohou, protože jsem neměl vybavení) ve sklepní posilovně, o kterou jsem se začal starat a zvelebovat ji, jak jen to šlo. Přibyly stojany na dřepy, a tak jsem začal cvičit konečně také nohy. Začátkem roku 2007 mě bratranec, kterému jsem sebral činku, vzal s sebou do veřejného fitness centra. Začal jsem tam pak pravidelně chodit. Po roce cvičení ve fitness centru jsem se rozhodl, že se zkusím připravit na soutěž, a tak jsem se připravil na podzim 2008. Soutěžení mě neskutečně "nakoplo", i když jsem skončil na předposledním místě."

Pět let po svých prvních kulturistických krůčcích se Peter Muráň již začal řadit mezi ty pro soupeře nejnebezpečnější závodníky. Vybojoval vítězství v kulturistice mužů do 85 kg na International Austrian Championships 2013 a o několik dnů později dosáhl také na stříbro z Mozolani Classic 3, kde nastoupil v devadesátce. O sezónu později v době, kdy se nacházel v samotném závěru přípravy na Arnold Classic Europe, jeho sportovní kariéru zpomalilo zranění prsního svalu. Ačkoliv nejprve na doporučení lékařů zkoušel konzervativní léčbu, nadějný kulturista se později nevyhnul operaci. V důsledku toho nakonec vynechal i soutěžní ročník 2015 a na pódiu se znovu objevil až v roce 2016.

Svou nejvydařenější sezónu od zranění pak prožil vloni, kdy se stal vicemistrem Slovenska v kulturistice mužů do 100 kg a připsal si také čtvrté místo z Extrifit Slovakia Cupu. Na závody se připravoval i letos, svou cestu za účastí na nich však už nedokončí. Jeho odchodu je nám velmi líto.


Peter Muráň na loňském Extrifit Slovakia Cupu


Foto:
EastLabs.sk / Jakub Csontos


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.06.15:32Zodiak411 - Četl jsem, že mu ve spánku praskla aorta, ale nevím, co je..
23.06.14:58amoresPE - Ako zomrel? `Zomrel náhle` môže znamenať aj nejakú srdcovú..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: neskutečná osmiměsíční proměna...
Arnold Strong (09:53) • Co mel za zraneni?jinak proměna klobouk dolů
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
jr.e (14:29) • V popisování pravá a levá strana asi velká chyba že.?..nemělo to být obráceně.?..:) Na...
magazínTereza Luchesi - jak na stojku
havlic (13:32) • jako klidně jsem pro, aby se na ronnie dělaly i tyhle navody, rozhodně to tu má vedle č...
magazínTipovací soutěž 2019 - konečné pořadí
Pekami (08:54) • No... co na to říct. Gratulace vítězům :) Parádní výhry.
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
plynar (02:49) • Na pravo krásna zdravo vyzerajúca slečna s príťažlivými ideálnymi ženskými krivkami.. n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra