Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

WSWCF Academy Street Workout World Cup 2019 - reportáž

3.597 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jedním z několika battlů konaných organizací WSWCF byl battle konaný v lotyšském městě Jürmale, a to v sobotu 15. června 2019 na krásné pláži u moře, kterého se nakonec zúčastnili čtyři Češi. V našem povídání se ale vrátíme o pár týdnů zpět, abyste věděli, jak vše začalo.

V našem týmu Street Hard Workers máme velmi talentovaného Juru Sasyna, který na československé street workout scéně vyhrál přes desítku battlů a má úspěchy i ze zahraniční, a to třeba z berlínského battlu 2017, na kterém skončil druhý (první byl Dan Rosenberg), a nebo z battlu konaného WSWCF v Nitře, kde skončil v roce 2017 také na druhém místě. Na základě těchto úspěchů jsme se rozhodli, že budeme sledovat vyhlašované battly od WSWCF v Evropě a na některý jej přihlásíme. Vynechali jsme battle konaný na Islandu a přihlásili Juru Sasyna do lotyšské Jürmaly, která zároveň byla i mistrovstvím Lotyšska. Pořadatelům jsme zaslali natočené nesestříhané dvouminutové video s Jurovými sety na hrazdě, bradlech a zemi a brzy přišel e-mail s informací, že je přihlášen do soutěže.

Začalo hledání letů, a protože máme i své bývalé atlety v Berlíně a jsme na hranicích s Německem, tak jsme využili možnosti cestovat do Berlína a letět o 2500 Kč na osobu levněji než z Prahy. Jura Sasyn tak poprvé letěl letadlem do zahraničí a s ním i Pepa Růžička, který byl překladatel, a Rosťa Vošický jako manager celé cesty a videokameraman. Jura Sasyn tak měl od svého týmu Street Hard Workers zaplacenou cestu do Berlína a zpět, let do Rigy a zpět, přepravu mezi městy Riga - Jürmala a samozřejmě ubytování a jídlo.

Z hlediska přípravy na soutěž byla zvolena varianta s příletem do Rigy v pátek v poledne a přejezdem z Rigy do Jürmaly. V plánu bylo vyzkoušení konstrukce hrazd a bradel, následně příprava na soutěž a navečer pochůzka po samotném přímořském městě.

Jürmala je opravdu velmi nádherné město s krásnými plážemi, topící se v zeleni. V okolí města se nachází velmi rozsáhlé lesy s velkým množstvím rašelinných jezírek. Město je tvořené pravidelnými ulicemi s výstavbou secesních vilových čtvrtí s dřevěným obložením domů, velkými zahradami a okrasnými stromy. Ve městě žije bohatší část lotyšských obyvatel, takže je to, jako když jste na francouzské riviéře. V Lotyšsku se lze velmi dobře domluvit jak anglicky, tak rusky, takže by se s ohledem na historický vývoj naší země v Lotyšsku domluvili všichni Češi.

Battle nás přivítal od ranních hodin zlatými paprsky ozařujícími pláž s konstrukcí hrazd, modrou oblohou a mořem. Dopoledne se odehrával šampionát Lotyšska a z něj postoupili na battle tři nejlepší Lotyši. Samotný battle začal ve dvě hodiny místního času. Do soutěže bylo pozváno 27 atletů z různých zemí, jako například z Kanady, Ruska, Izraele, Dánska, Finska, Švédska, Estonska, a samozřejmě zástupci domácí země. Mezi nejvíce zastoupené země patřilo mimo domácích Rusko se čtyřmi atlety z ostrova Sachalin, dále naše republika, a to jmenovitě Jura Sasyn, Josef Růžička, Patrik Černý a Jan Černý, čtyři zástupce mělo sousední Estonsko, dále na soutěži byli dva Fini, dva Izraelci, a to nikdo jiný než Dan Rosenberg a Tom Rosenberg, dva atleti z Dánska a další země měly po jednom zástupci. Původně do soutěže Josef Růžička zaregistrovaný nebyl, ale protože na soutěž nedorazil zástupce Běloruska, bylo nám umožněno na poslední chvíli zaregistrovat čtvrtého a zároveň našeho nejmladšího zástupce.

V základním kole měl každý atlet 3 minuty na svůj set na hrazdě, bradlech a zemi. Po tomto kole postoupilo na základě bodování poroty dále 10 atletů. Mezi deset atletů se probojovali Patrik Černý ze třetího místa a Jura Sasyn z šestého místa po základním kole.

Prvních deset atletů spolu svedlo souboj 1 vs. 1 podle systému nejlepší s nejhorším. První tedy soutěžil s desátým a druhý s devátým atd. To znamenalo, že Jura Sasyn jako šestý soutěžil s pátým Edgarem Zindogou z Finska. Patrik Černý soutěžil s Tomem Rosenbergem. Jura Sasyn byl ze svého soupeře nadšený. Edgar Zindoga je velmi usměvavý atlet se spoustou zkušeností, battle si doslova užíval a dokázal vytvořit skvělou atmosféru, a to nejen díky svému thymolínovému úsměvu plnému bílých zoubků. Oba předvedli velmi náročné sety na hrazdě a bradlech a i přes vysokou náročnost provedení cviků a situaci, že se jednalo o vyřazovací souboj, mezi oběma atlety panovala velmi přátelská atmosféra, jako kdyby se jednalo o velmi staré známé. Porota nakonec hlasovala pro Juru Sasyna, a tak oba zástupci České republiky postoupili do finále mezi nejlepších pět atletů.

Mezi nejlepšími pěti atleti tak byli Daniels Laizans, Dan Rosenberg, Jura Sasyn, Patrik Černý a šestnáctiletý Titas Janevichus.

Všech pět atletů předvedlo své nejlepší sety na hrazdě a bradlech a gravitace chvílemi vypadala, že neexistuje, a je někde chyba v Matrixu. Atleti, kteří z hlediska statiky předvedli jeden z nejtěžších statických cviků, a to malteze v provedení full (mluvíme tedy o variantě nohy u sebe), byli Daniels Laizans a Jura Sasyn. Jura Sasyn nezvykle vytáhl v dynamice i 540ku, což v trénincích vůbec nezkoušel, a poprvé si tento cvik zkusil v pátek na konstrukci, tedy den před soutěží. Následně se již jen čekalo na rozsudek poroty.

Konečné pořadí tedy bylo následující: 1. Daniels Laizans (Lotyšsko), 2. Titas Janevichus (Litva), 3. Dan Rosenberg (Izrael), 4. Patrik Černý (Česká republika), 5. Yuriy Sasyn (Česká republika).

Pro naši zemi to je velký úspěch, protože se naši atleti probojovali mezi 5 absolutně nejlepších na světové úrovni.


Yuriy Sasyn na soutěži v lotyšské Jürmale


Street Hard Workers v LotyšskuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 8 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodám kotouče zn. Jordan
Prodám olympijske kotouče zn. Jordan. 2 ks x 25kg, cena 2000 Kč (1000 Kc/ks). Nejlépe osobní odbě...
bazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra