Reklama:

Zeus Battle of Jihlava 2019 - rozhovor s vítězným týmem

3.215 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Růžičkovi jsou pravidelnými účastníky crossfitových soutěží, kde jsou většinou k nepřehlédnutí. Na závody totiž jezdí i se svými dvěma dcerkami, které nadšení pro sport zdědily po rodičích, nebo ho alespoň odkoukaly. Obvykle to tedy vypadá tak, že máma a táta cedí při workoutu krev a dva dívčí hlásky je s překvapivou razancí a zápalem povzbuzují. "Dělej, tati! Do toho, mami!" Není divu, že Růžičkovi většinou dosahují výborných výsledků, protože co rodiče může vyhecovat víc než nadšené fandění jejich děti? Růžičkovi prostě nejsou jen rodina, ale také skvěle sehraný a výborně spolupracující tým. Tým, který na Zeus Battle of Jihlava vybojoval příčku nejvyšší.

Eliško, jak dlouho už se společně s manželem věnujete CrossFitu a co Vás k němu přivedlo?

Teď to bude 3 roky, co jsme přesedlali z OCR závodů na CrossFit. V podstatě nám CF nabídnul to, že spojil všechny možné dovednosti dohromady, a když už máš pocit, že ti něco jde, tak se objeví další level. (smích) Neustále nás to posouvá dál.

Dělali jste mimo už zmiňovaných OCR závodů před CrossFitem ještě nějaký jiný sport?

Oba jsme tělocvikáři, máme vystudovanou pedagogickou fakultu, obor tělesná výchova, biologie, takže pohyb je vlastně naše zaměstnání. Já dělala dost dlouho hlavně tanec. Začínala jsem akrobatickým rock´n´rollem, street dance a pak mě samozřejmě neminul aerobik. (smích) Pepa hrál x let basketbal. Což je vlastně trochu mimo. Ani jedno v CF nenajdeme. Leda si dát vítězný taneček v závěru workoutu. (smích)

Oba sportujete, ale zároveň máte dvě děti. Jak Vám daří zvládat tréninky i rodinu a kolikrát v týdnu se tak na trénink "urvete"?

No, je to někdy masakr. Když to jde, taháme holky s sebou na trénink, ale jinak naštěstí fungují babičky. Naše tréninky jsou někdy prostě nárazovky. Jdeme s heslem "když můžeš, tak musíš". (smích) Přímo CF přípravu jedeme 3x týdně, ale pak máme další tréninky, které zahrnují více všestrannost a obratnost, což bezpochyby k CF také patří.

Často závodíte spolu s Pepou. Jak to ovlivňuje Vaše manželské soužití? Hádáte se kvůli tomu někdy, nebo Vás to spíš stmeluje?

S Pepou půjdu třebas až do pekla. (smích) Spíše nás to sbližuje. Jsou to naše chvilky, kde spolu prožíváme každou vteřinu bolesti, radosti, nervozity, stresu, euforie. Hádání v tomto případě není, na to máme jiné příležitosti doma. (smích)

Jako manželé velmi dobře znáte své silné a slabé stránky, nyní myšleno v té sportovní rovině. Nakolik Vám to pomáhá, abyste jako tým podali lepší výkon?

Tohle je právě geniální. Oba se známe a víme, co je kdy potřeba udělat, říct, kdy povolit, kdy zabrat. Díky tomu se nám sem tam podaří na závodech zabodovat právě v rámci strategie. Protože to je někdy při CF závodech velmi důležité.

V Jihlavě, stejně jako na jiných závodech, jste vystupovali pod týmovým jménem Růžičky. Kdo ho vymyslel a je spíš podle Vašeho jména, nebo podle tvé záliby v růžové?

Růžičky, Růženy, Růženky… To je prostě jen podle našeho příjmení. Nic v tom není, jen jsme Růžičkovi. A samozřejmě v růžovém oparu s Mickey Mousem na triku. (smích)

Na Zeus Battle jste si udělali radost vítězstvím. Bylo vybojované, nebo jste si to tam dali s přehledem?

Na tyhle závody jsme jeli s cílem udržet top 5, v kvalifikaci jsme byli na 4. místě. To, že se nám až tak zadaří, jsme nedoufali do poslední chvíle. Prali jsme se od samého začátku s Káťou a Škubánkem a Krásně jedeeem o každý bod. Oba tyto týmy jsou neskutečně našlápnuté a veliký respekt před jejich výkony. Vůbec to nebylo zadarmo. Myslím, že nám hodně pomohla dobře zvolená strategie u posledního workoutu.

Před soutěží jste se svěřili, že byste radši delší workouty. Říkali jste si to i během nich? S výkonem na kterém workoutu jste byli nejvíce spokojeni a kde jste naopak věděli, že jste měli rezervy?

Popravdě nás nejdřív trochu štvalo, že jsou WODy tak krátké, a my ty sprinty nemáme tak silné, spíše nám jde silová vytrvalost. Ale jak se ukázalo, tak jsme toho měli plný brejle. Jak už jsem říkala, nejlépe jsme asi zajeli poslední WOD 4 a nejhůře WOD 3, kde byly partners thrusters. Na ose máme veliké mezery a většinou nám na závodech dost pokazí umístění. Nejsme vzpěrači, ale máme zase velmi všestranný záběr, což nám zachraňuje naše výkony, a tak dokážeme držet krok s ostatními borci.

Na závodech jste vidět pravidelně. Čím pro Vás závody jsou?

My tak s Pepou trávíme volný čas. Někdo jezdí na výlety na kole nebo chodí do kina, my rádi jezdíme na závody. Pro nás je to v podstatě trénink. Já osobně se nikde jinde tak nevybičuji než právě na bojišti. Obecně mi vůbec nejdou kvalifikace a moje morálka na tréninku taky není nijak závratná. Baví nás ta atmosféra a lidé kolem.

Na akcích jste pravidelně vidět i se svými dětmi, které mohutně povzbuzují. Nepochybuji, že je vedete také ke sportu. Jak nejradši jako rodina trávíte volné chvíle?

Obě naše holčičky vedeme k pohybu přirozeně. Záměrně říkám k pohybu, a ne sportu. Nejsme úplně zastánci, aby děti hned dělaly CF nebo se konkrétně specializovaly. Myslíme si, že je dobré postavit kvalitní pilíře obecné všestrannosti, jako je gymnastika, atletika, plavání, sportovní hry, a pak ať si dělají třebas i CF. Obě holčičky dělají gymnastiku, tancují a teď dokonce jezdí i na taneční závody. Vůbec na ně netlačíme. Vše jde tak nějak samo a spontánním procesem. Jsme na ně tak pyšní. CrossFit je skvělý, ale nemyslím si, že je pro všechny vhodný. Vše má svůj čas.

Co se společných chvil týče, nejraději jsme doma na zahradě. Máme tam vše, co potřebujeme - pejsky, trampolínu, bazének, ohniště, houpací sítě, "pseudohrazdu" (trubky od lešení), bylinkovou zahrádku… To je asi náš nej čas, kdy jsme všichni spolu. A samozřejmě chodíme do bazénu, na street workout hřiště, pumptrack a sem tam i to kino a cukrárna.

Co Vám sport dává, že ho stavíte do popředí svého zájmu, a jak myslíte, že formuje Vaše děti?

Já vím, že to zní pateticky, ale pohyb / sport je naše společná životní cesta. My to asi ani jinak neumíme. Snad to naše děti formuje správě. My vlastně ani nevíme, uvidíme, co sklidíme za 5 nebo 20 let. (smích) Každopádně obě (5 a 8 let) umí plavat, výmyk na hrazdě, jezdit na kole, lyžích, bruslích (zimní i letní), skočí si na "trampošce" salto, kotouly, stojky, přemety stranou, do bazénu šipku. Takže tělocvikářskou povinnost držíme. Jsem se musela pochlubit, no. (smích) Uvidíme, jak to půjde ve škole i v jiných oblastech, kotoulem se asi neuživí. (smích)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 119 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra