Reklama:

Zeus Battle of Jihlava 2019 - reportáž z crossfitové části závodu

4.865 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Závod Zeus Battle of Jihlava, který se uskutečnil 5. června 2019 v jihlavském obchodním centru Březinky, byl od začátku spojen s mnoha neznámými. Měl být prvním ročníkem a prvním společným počinem organizátorské dvojice Ludvík Lang, Miroslav Skála, a navíc se chystal přijít s neobvyklým konceptem, který spojil do jednoho soutěžního dne závody ve dvou různých sportech, v CrossFitu a strongman sportu. Odvaha přijít s něčím novým se ale vyplatila. Jihlavská sportovní akce totiž oprášila ideály sportu, protože její účastníci tu vedle sebe nefungovali jen jako crossfitoví atleti a strongmani, ale především jako sportovci, se všemi pozitivními aspekty toho označení.

Spojit dva závody v jeden přitom obnášelo řadu komplikací. Bylo otázkou, jak závodníci přijmou, že pro všechny se tak závodní den prodlouží, složitější bylo také sestavit harmonogram tak, aby strongmani mezi jednotlivými svými disciplínami "nevytuhli", crossfitoví atleti se v pauzách příliš nenudili, a přitom se vše v rozumném čase stihlo. S tímto nelehkým úkolem se ale organizátoři poprali se ctí a snad ani jedna skupina sportovců neměla vážnější důvod k nespokojenosti. Velký důvod ke spokojenosti ovšem měli diváci, kterým akce Zeus Battle of Jihlava přinesla pestrou a atraktivní show podpořenou skvělým výkonem moderátora Jana Holby, který předvedl přímo heroický výkon. Po celý den s nepolevujícím zápalem povzbuzoval jak závodníky, tak ne úplně aktivní diváky, takže ještě v průběhu akce přišel o hlas. Při crossfitových pasážích jej tedy v pozdějších odpoledních hodinách suploval přímo organizátor crossfitového závodu Miroslav Skála.

WOD 1 - Čím více, tím lépe
AMRAP 6 minut

  • 2 min AMRAP - max KB swing
  • 2 min AMRAP - max KB goblet squat
  • 2 min AMRAP - max medicinball burpee

Právě on byl i tvůrcem všech crossfitových soutěžních workoutů postavených pro smíšené soutěžní dvojice muž - žena. Jelikož byl závod určený začátečníkům, neobsahovaly workouty žádné technicky složité záležitosti ani velké váhy, k některým cvikům byly dokonce připraveny snazší modifikace, aby si zasoutěžil opravdu každý.

Vzhledem k nabitému programu byly workouty této akce kratší, než je obvyklé, ale z obličejů závodníků v průběhu cvičení se dalo vyčíst, že na nedostatečné sportovní vybití si zřejmě stěžovat nebudou. O vydatnosti úkolů vypovídal i fakt, že závodníci, kteří byli bezprostředně po docvičení tázaní na dojmy, ze sebe obvykle nedokázali vypravit víc než jedno- až dvouslovnou odpověď.

WOD 2 - Když nemůžeš, tak přidej
AMRAP 6 minut

  • 50x double unders
  • 30x box jump
  • 25x sit-up
  • 15x burpee
  • 10x pull-up

WOD 3 - Silnější vyhrává
časový limit 7 minut - na čas

  • partner thrusters - 1+1 / 2+2 / 3+3 / 4+4...

WOD 4 - 2 v 1 aneb výběr je na tobě

A:
maximální vzdálenost s pneumatikou

B:
1. ground to overhead
2. push-ups hand release
3. overhead lunges with plate
4. back squats
5. kettlebell snatches alternating

Jaký tým si nakonec se všemi soutěžními disciplínami poradil nejlépe a došel si na Zeus Battle of Jihlava pro vítězství? Byla to sehraná manželská dvojice Josef a Eliška Růžičkovi, kteří soutěžili pod týmovým jménem Růžičky. Druhým nejlepším týmem byli Krásně jedeeem, domácí závodníci z tělocvičny Zeus Power House, bronz si v Jihlavě vysloužila dvojice Kráska a zvíře, reprezentující brněnskou tělocvičnu MadMan.

Závěrem je nutno ještě zmínit místo, kde se celá akce konala. Své prostory pro závody i následný koncert skupiny China Blue poskytlo jihlavské obchodní a zábavní centrum Březinky, které svým uzavřeným areálem připomíná s trochou představivosti koloseum, i když postavené ne ve starořímském, ale předrevolučním architektonickém stylu. Vešlo a našlo se tu vše, co mohl závodník i divák potřebovat. Bylo tu dost prostoru pro soutěžní plochu, soutěžní pódium, dětský skákací hrad, několik stánků, strongman vybavení, zároveň se v prostoru nacházel obchod, restaurace, bistro s kebabem a také cukrárna, která na akci tvořivě zareagovala reklamním poutačem s nápisem "naše buchty a dobrá káva dá vám sílu jako kráva". Výkony zejména některých strongman závodníků ukázaly, že snad ty místní buchty s kafem skutečně fungují! Kdo nevěří, ať si to přijede vyzkoušet na příští ročník.


Výsledky Zeus Battle of Jihlava 2019

Nejlepší týmy soutěže Zeus Battle of Jihlava 2019
p. tým
1. Růžičky
2. Krásně jedeeem
3. Kráska a zvíře
4. Leszek a konkubína
5. Káťa a Škubánek

Kompletní informace i výsledky naleznete na facebookové události k závodu.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra