Reklama:

Heroes Race 2019
- reportáž a fotografie

5.081 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Heroes Race v Hradci nad Moravicí patří mezi závody, ze kterých mám největší respekt. Možná je to kvůli náročnosti terénu, obtížným (ale originálním) překážkám, nebo taky kvůli modřinám, které nezmizí ani po několika týdnech od závodu. Přesto se sem ale každým rokem vracím. Proč? I když mám podvědomě před závodem strach z toho, co mě čeká, na závodu se cítím jako "hrdina". Ano, překážky jsou sice náročné a trať není žádná sranda, ale když to všechno zvládnete, cítíte se v cíli jako nepřemožitelný Hulk. Vždycky vím, že ta medaile je opravdu zasloužená tvrdou dřinou.

Na závod jsem 8. června vyrazila s rodiči, kteří mi dělali podporu. Za to velké díky! Vyrazili jsme kousek od Opavy a na místě jsme byli poměrně brzy. Má vlna startovala až v 13:15, proto jsem se rozhodla po registraci hnedka něco vyfotit. Na trati jsem potkala několik svých přátel, kteří startovali přede mnou, a naplno jsem jim fandila. Když si rodiče začali dávat k obědu halušky, jako nutriční specialistka jsem byla nucena je opustit. Čas uběhl velmi rychle a sotva jsem se porozhlédla po okolí, musela jsem běžet na start.

A je to tady. 13:15. Naše "naspeedovaná" vlna vybíhá do spárů fotbalových řízků z ostravských Steelers a místy mi připadá, že se někteří z nich bojí více než my jich. Probíhám uličkou kolem davu fanoušků a vklouzávám pod ostnatý drát. Osvěžení mi při tom poskytují hasiči, kteří zvyšují volume hadice na maximum. Vyždímám tričko, šortky a běžím k vertikální síti. Vyhlížím lomenou zeď, kterou si každoročně vysluhuji hned ze začátku trestné angličáky, ale nikde ji nevidím. V tu chvíli nevím, jestli se mám radovat, nebo se stresovat, že přijde v tu nejhorší chvíli. Na přemýšlení teď ale není čas. Abych nebyla zklamaná, dělám trestné angličáky hned na nejbližší překážce - monkey baru. Ten je pro mě tak komplikovaný, že v polovině padám jak švestka. Lepší skóre mám na bradlech, které se mi podaří bez problému přeručkovat. Z dálky vidím tatrovku, která ve mně vždy probudí vzpomínky na předchozí ročníky, že se blíží brodění vodou. Voda je ledová a cítím, jak mi postupně mrznou svalová vlákna. Po chvíli to ale ustává a říkám si, že takové zchlazení přijde vhod, když je dnes tak teplo. Cesta řekou Moravicí je poměrně dlouhá a je dost silný proud. Míjí nás spousta kanoistů, tak vtipkuji, jestli mě nechtějí kousek vzít s sebou. Nevím, jestli jsem snídala vtipnou kaši, ale dnes jsem si to hodně užívala i přes veškerou dřinu.

Z řeky se snažím vyšplhat na dřevěný hranol zavěšený na mostě. Vzpomínám si, že vloni jsem s ním neměla žádný problém, a dnes s ním bojuji, jako by se mi vysmíval. Nevzdávám to a po pátém pokusu se na něj vůbec dostat to jde už jako po másle. Cílem je vyšplhat se, dotknout se mostu a potom opatrně zpátky dolů. Jenže to není jediný šplh, hned nato mě čeká na mostu klasický šplh na laně. Naštěstí s lanem nemám problém, protože ho máme ve fitku a šplh pravidelně trénuji. Rychle cinknu nahoře na zvonek a běžím dál. Trochu lituji holek za mnou, které na lano nikdy nevylezly, ale každý měl stejnou šanci na přípravu. Následuje několik silových překážek za sebou, u kterých řada závodníků selhává. Stěny (viděno také v Ninja faktoru), ručkování přes prkno, přelezení konstrukce přes prověšené lano a jedna z nejtěžších překážek - konstrukce příček, kdy má člověk jednou podlézt a po druhé přelézt. Ta byla oproti loňskému ročníku o dost ztížena. Tentokrát to totiž nebyla jen konstrukce nahoru, ale uprostřed byla síť, a pak nás to samé (podlezení a přelezení) čekalo zase dolů. Vím, že bych v polovině spadla a akorát se zbytečně ani ne v třetině závodu vyčerpala, proto mi nezbylo nic jiného než si rozumně udělat 30 trestných angličáků.

Před lesní cestou na mě číhá šibalská překážka. Jeden by neřekl, jak náročné bude skákání přes gumu snožmo. První gumu zvládám. Druhá je o něco výše a nedaří se. Zkouším znova a už to nejde, je to v hlavě. Snažím se přepnout na režim, když ve fitku skáču na bedny. To mi hodně pomáhá a najednou to jde. Druhá, třetí, čtvrtá i pátá guma je překonána. Vydávám se vstříc pochodu nahoru a stále více nahoru, na který se nikdy vůbec netěším. Nahoře si chvíli oddychnu a běžím dolů. Cesta je parádní, běží se lesem a všude je klid. Jenže jako obvykle to není poslední kopec, který mě čeká. Zanedlouho jsem nasměrována do lesního koryta, které vede prudce do kopce. Cesta je kamenitá a takřka nekonečná, ale na jejím konci se dostávám k občerstvovací stanici a opět nabírám síly.

Po cestě se setkávám s několika méně či středně náročnými překážkami. Dobíhám k dalšímu stanovišti a překážce, kterou jsem tady ještě neviděla. Prověšené lano se dvěma pneumatikami na něm. Ptám se nechápavě, co s tím mám jako dělat. Klučina říká, že se mám dostat na druhou stranu. Tak mu říkám: "Jako jak, teleportovat se?" Samo o sobě je překonání lana nad jámou v zavěšení o ruce a se zaháknutými kotníky náročné, natož ještě s pneumatikami v cestě. Tak dělám angličáky. Když běžím dolů, plácne mě nějaký týpek po zadku (sprosťák, ale k zahození nebyl).

Velmi hezké bylo situování trasy kolem zámku Hradec nad Moravicí. Mělo to na mě takový uklidňující dojem a zároveň i povzbudivý, že je v dohlednu cíl. Od zámku vede trasa prudkým sešupem dolů a příkře svahem, kde si dopomáhám lanem. Tady mě trochu zdržují pomalejší závodníci, ale raději opatrně a pomalu než s trvalými následky do nemocnice. Podél řeky se dostávám k největší stupiditě (dle mého názoru) celého závodu - chůzi na chůdách. Ačkoliv jsem si den dopředu studovala návody a videa s tipy, jak to zvládnout, nebylo mi to vůbec nic platné. Jako každý rok to pro mě znamená zase další angličáky. Cesta už postupně navádí do městské části, kde se míjím s kolemjdoucími a fanoušky. Teď už vím, že bude vše dobré a za chvíli se hlavně budu moct najíst (před závodem jsem skoro nejedla, chyba). Poslední brodění strouhou, kde stačilo proplout plastovými trubkami a podplout pneumatikami, a jsem u posledních překážek. Miluji bahno! A když je na konec, tak je to o to lepší. Co víc si před cílem přát než tři bahenní jámy s velkými kopci bahna. Do bahna skáču s takovým nadšením, že diváci kroutí hlavou (prosím, křehká blondýna). Lezení na první hromadu bahna mi zpočátku moc nejde, ale i přes nabídku pomoci se nevzdávám a zvládám to sama. Už jen druhá a třetí jáma a jsem venku. Paráda! A teď, přesně jak jsem si říkala na začátku, co když ta hloupá plošina bude někde, kde to nebudu čekat?! No a hádejte kde byla? Přesně tady, jako poslední překážka! Alespoň to zkouším, ale nemám bohužel ani nejmenší šanci. Trestem už alespoň nejsou angličáky, jen trestný okruh běhu. Vleču už tak nějak šnečím tempem poslední kolečko, vysmátá, zabahněná a asi ne už moc hezká probíhám cílem. Dostávám svou zaslouženou medaili a mám z toho všeho ohromnou radost!

I když jsem si během závodu párkrát řekla, kdo ty překážky letos vymýšlel, nemůžu si celkově vůbec stěžovat. Heroes Race je opravdu jeden z nejoriginálnějších překážkových závodů a je každým rokem náročnější. Perfektní je kombinace různorodého terénu, která dokonale prověří kondici závodníků - najdete tady kopce, rovinky, seběhy, bahno, vodu, stoky. Letos se dokonce běželo i kolem zámku Hradec nad Moravicí, čímž se prostředí závodu posunulo ještě o level výše. Závod klade každým rokem čím dál větší nároky na fyzickou zdatnost závodníků a projevilo se to i tento rok. Upřímně ale, kdyby to bylo pořád stejné lehárko, byla by to přece nuda, že? Proto jsem moc ráda, že Heroes Race přichází pořád s něčím novým a hraje si jak s překážkami, tak i s trasou závodu. Velké plus za přítomnost zdravotníků, kteří ošetřovali i drobná zranění po závodu. Hned jsem si k nim šla spravit rozbité koleno. Také hodně pomohla lékárna Dr. Max, která nabízela závodníkům magnesium, iontové nápoje a přípravky proti komárům. Na místě bylo i občerstvení, zajištěné formou bufetu. Chybělo tady jen něco trochu vhodnějšího pro sportovce, aby si to mohli dopřát bez výčitek.


Heroes Race 2019 - výsledky

Heroes Race 2019 - 13 km (jednotlivci)
p. muži ženy
1. Pavel Hrdina - 01:42:32 Zuzana Šašková - 02:21:15
2. Peter Ceniga - 01:45:03 Lucie Badalíková - 02:28:17
3. Lukáš Novák - 01:56:03 Barbora Stejskalová - 02:28:43

Heroes Race 2019 - 7 km (jednotlivci)
p. muži ženy
1. Matúš Ildža - 01:08:17 Renáta Buhlová - 01:30:51
2. Roman Tóth - 01:10:49 Zuzana Šašková - 01:32:30
3. Ivo Vrba - 01:11:13 Barbora Stejskalová - 01:36:35

Heroes Race 2019 - 13 km (týmy)
p. tým jméno týmový čas
1. Bratřijaksepatří.cz Radek Simandl, Ondřej Simandl 02:07:12
2. Mrzáci Martin Theuer, Jan Havlásek 02:07:32
3. Valachbajk team Tomáš Minařík, Ondřej Minařík 02:13:43

Heroes Race 2019 - 7 km (týmy)
p. tým jméno týmový čas
1. Ocra CZ/SK Peter Ceniga, Lukáš Novák 01:11:20
2. Bratřijaksepatří.cz Radek Simandl, Ondřej Simandl 01:31:32
3. Beer Team Josef Burian, Jiří Urban, Tomáš Urban 01:45:02


Heroes Race 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Yody (21:47) • jasný :D Já se dobře bavím :D Hodně štěstí na závodech Pepo. (y)
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ironfighter (21:41) • A on si tady nekdo z vas mysli, ze se da delat zavodni kulturistika ciste ? :-D.
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:38) • Uz jsem to tu zminoval, ale oni asi nectou komentare..
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:37) • Mily pane, tohle s vami, co nemate samozrejme ani fotku, takze nevim skym mlivim rozhod...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Zodiak411 (20:41) • A nevadí ti třeba zprávy o zahraničních profesionálech? Proč se tu tolikrát vzpomínal D...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra