Reklama:

IFBB Elite Pro Ostrava 2019
- kompletní výsledky s body!

23.181 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Multifunkční ostravská hala Ostravar Aréna v sobotu 8. června patřila soutěžím v kulturistice a fitness. Nejprve se zde odehrál amatérský IFBB Diamond Cup Ostrava, na který záhy navázalo zápolení IFBB Elite profesionálů s názvem IFBB Elite Pro Ostrava. Jednalo se o v pořadí letošní šestou a celkově už třicátou IFBB Elite profesionální soutěž, na které od pořadatelů dostali prostor závodníci nastupující v kulturistice mužů open, bodyfitness žen a bikiny fitness žen.

Vítězové IFBB Elite Pro Ostrava 2019 v kulturistice mužů open (foto: Igor Kopček, Eastlabs.sk)

IFBB Elite Pro Ostrava 2019: čeští a slovenští profíci posbírali 6 medailí!

Tím nejdůležitějším, co v Ostravar Aréně bylo ve hře, byla možnost zajistit si přímou kvalifikaci na podzimní mistrovství světa profesionálů mezinárodní federace IFBB. Na tu měli primárně dosáhnout vítězové jednotlivých kategorií. Stejně jako na ostatních letošních IFBB Elite profesionálních soutěžích ale platilo, že pokud měl vítěz, nebo dokonce i stříbrný medailista před soutěží postup na zmíněný vrchol sezóny už jistý, přímo se na něj nominoval až druhý nebo třetí závodník v pořadí. Dále se bojovalo o body do kvalifikačního žebříčku, který představuje druhou možnost, jak na světový šampionát profíků postoupit, a samozřejmě nelze zapomenout ani na to, že členové první pětice měli v každé kategorii dosáhnout na podíl z finanční prémie. Její celková výše byla tentokrát stanovena na 14.000 eur, což představuje přibližně 359.000 Kč!

Vítězové IFBB Elite Pro Ostrava 2019 v kulturistice mužů open (foto: Igor Kopček, Eastlabs.sk)

První informace o tom, jak to v Ostravě dopadlo, jsme Vám přinesli už včera večer, bezprostředně po skončení závodů. Nyní je na řadě ještě širší ohlédnutí, kdy Vám jako tradičně nabízíme tabulky s kompletními výsledky, včetně bodového hodnocení. Kromě toho v článku najdete také fotografie, které na místě pořídil Igor Kopček z partnerského slovenského webu EastLabs.sk. Jako vždy, když kolegové z EastLabs.sk na některé soutěži fotí, platí, že fotografie ve velké kvalitě si můžete zakoupit na stránkách Eastlabsphoto.com.

IFBB Elite Pro Ostrava 2019 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Križánek, Turek, Kašpar
2.Melnikov, Kołodziejczyk, Bursa
3.Furin, Dajč, Vasquez, Malatin
4.Vasquez, Melnikov, Kołodziejczyk, Bursa

V kulturistice mužů open se na pódiu sešlo deset borců, přičemž hned sedm z nich závodilo v barvách České republiky nebo Slovenska. Horkým favoritem na vítězství byl úřadující mistr světa profesionálů mezinárodní federace IFBB Michal Križánek, který na žádné ze svých dosavadních sedmi IFBB Elite profesionálních soutěží ještě nenašel přemožitele. Michal roli kandidáta na vítězství potvrzoval od začátku soutěže, když na pódium přinesl pěkné tvary, brutální paže, dobrou formu a hlavně pořádný kousek "wow fakoru". V prvním semifinálovém vyvolávání dostal od rozhodčích prostor spolu s Tomášem Kašparem a Janem Turkem a bylo zřejmé, že právě tito kulturisté si na IFBB Elite Pro Ostrava 2019 nakonec mezi sebe rozdělí medaile.

Tomáš Kašpar, Aleš Bursa a Michal Križánek na IFBB Elite Pro Ostrava 2019 (foto: Igor Kopček, Eastlabs.sk)

Přes vyváženost a připravenost Jana Turka i všechnu mohutnost Tomáše Kašpara to byl právě Michal Križánek, který si na soutěži jasným způsobem a zaslouženě došel pro své osmé profesionální vítězství. Rozluštěna v tu chvíli samozřejmě už byla i hádanka, kdo dosáhne na druhé místo. To vybojoval Jan Turek, který nejenomže si připsal svůj dosud nejlepší výsledek mezi profíky a vůbec poprvé dokázal porazit svého českého zkušenějšího soupeře, ale také se svým výsledkem kvalifikoval k účasti na mistrovství světa profesionálů! Třetí místo si tentokrát ze závodů tedy odnáší Tomáš Kašpar, který uzavřel první trojici.


Finanční odměny:
1. místo3.000 €
2. místo2.000 €
3. místo500 €
4. místo250 €
5. místo250 €
celkově6.000 €

Čtvrtý s výraznou dvacetibodovou ztrátou na Tomáše Kašpara skončil dobře připravený a parádně napruhovaný Polák Andrzej Kołodziejczyk, páté místo bral Aleš Bursa, který si tak proti svému profesionálnímu debutu na Arnold Classic Africa o jednu pozici ve výsledkové listině polepšil. O postup do první pětice s naším profíkem bitvu nakonec neúspěšně sváděl úřadující vicemistr světa profesionálů v kulturistice mužů do 90 kg Andrey Melnikov, který zaujal vyváženou postavou, brutálním svalovým rozvojem i proužky na kvadricepsech. Ruský profík by na soutěži díky těmto přednostem pravděpodobně mohl pomýšlet i na lepší výsledek, ovšem pokud by přišel lépe připravený a zvolil o něco lepší úpravu pokožky.

IFBB Elite Pro Ostrava 2019 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 33 Michal Križánek Slovensko 5 5 5 15
2. 38 Jan Turek Česká republika 11 10 10 31
3. 39 Tomáš Kašpar Česká republika 14 14 15 43
4. 36 Andrzej Kołodziejczyk Polsko 21 22 20 63
5. 37 Aleš Bursa Česká republika 27 26 25 78
6. 34 Andrey Melnikov Rusko 28 29 57
7. 35 Erik Malatin Slovensko 38 41 79
8. 32 Yilberto Vasquez Dominikánská republika 42 37 79
9. 30 Jozef Furin Česká republika 40 43 83
10. 31 Martin Dajč Česká republika 49 49 98

Rozsáhlou fotogalerii z IFBB Elite Pro Ostrava 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

IFBB Elite Pro Ostrava 2019 - bodyfitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Linhartová, Ondrejovičová, Ullmer, Epsteinová
2.Kozinets, Simitsopoulos, Pavlovskaya, Epsteinová
3.Kozinets, Yukhno, Slyziut, Říčařová

Také v bodyfitness startovní pole čítalo deset jmen. Dojít mělo přitom také na už čtvrtý letošní souboj slovenské profesionálky Adely Ondrejovičové a její české soupeřky Terezy Linhartové. Na IFBB Elite Pro France zvítězila Adela, na IFBB Elite Pro Portugal poprvé mezi profesionálkami triumfovala Tereza a o šest dnů později na Arnold Classic Africa rozhodčí českou závodnici překvapivě dali až na poslední místo, což vzbudilo poněkud rozpaky. Na vítězství tehdy tedy dosáhla pro změnu slovenská profesionálka. Ve chvíli, kdy v Ostravě rozhodčí obě závodnice vybraly do prvního semifinálového vyvolávání, bylo jasné, že o další napínavý souboj mezi oběma profesionálkami je postaráno. Na pódiu spolu s nimi v danou chvíli pózovaly Němka Jennifer Ullmer a také další česká profesionálka Aneta Epsteinová, která profi kartu vybojovala krátce před soutěží na připojeném ostravském Diamond Cupu.

Tereza Linhartová, Jennifer Ullmer a Adela Ondrejovičová na IFBB Elite Pro Ostrava 2019 (foto: Igor Kopček, Eastlabs.sk)


Finanční odměny:
1. místo2.000 €
2. místo1.200 €
3. místo400 €
4. místo200 €
5. místo200 €
celkově4.000 €

Vítězkou nakonec byla vyhlášena Tereza Linhartová, která tentokrát působila o něco méně mohutně než v Jihoafrické republice, čímž zřejmě rozhodčím do rámce kategorie bodyfitness zapadla lépe. Své letošní skóre s druhou Adelou Ondrejovičovou tak srovnala na 2:2. Třetí místo při svém profesionálním debutu brala vítězka EVLS Prague Amateur z roku 2017 Jennifer Ullmer, čtvrtá skončila její mezi profesionálkami zkušenější krajanka Sabine Simitsopoulos. Jako poslední se do první pětice vešla zmiňovaná Aneta Epsteinová. Třetí česká profesionálka v kategorii Margaryta Říčařová dosáhla na osmou pozici.

IFBB Elite Pro Ostrava 2019 - výsledky bodyfitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 3 Tereza Linhartová Česká republika 6 6 6
2. 5 Adela Ondrejovičová Slovensko 9 10 10
3. 4 Jennifer Ullmer Německo 14 14 14
4. 9 Sabine Simitsopoulos Německo 24 22 22
5. 12 Aneta Epsteinová Česká republika 22 23 23
6. 1 Yekaterina Pavlovskaya Kazachstán 28
7. 6 Victoria Kozinets Ukrajina 35
8. 2 Margaryta Říčařová Česká republika 42
9. 8 Aksana Yukhno Bělorusko 43
10. 7 Konnie Slyziut Velká Británie 50

Rozsáhlou fotogalerii z IFBB Elite Pro Ostrava 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

IFBB Elite Pro Ostrava 2019 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Oborska, Kuznetsova, Perez, Mocanu
2.Bekefi, Gavrikova, Nowak, Myslivcová, Perez, Žiauberytė
3.Kameníčková, Zheleyko, Shalamova, Kiianlinna
4.Escandar, Miljagina, Zemanová, Jonsson, Korotka, Ugrenovic

V bikiny fitness žen k soutěži nastoupilo devatenáct závodnic a platilo, že více se jich v této kategorii mezi IFBB Elite profesionálkami dosud představilo pouze na loňském IFBB Elite Pro Austria, kde o přízeň rozhodčích usilovaly rovné dvě desítky bikiny fitnessek. V prvním semifinálovém vyvolávání tentokrát pózovaly Maryna Oborska, Yana Kuznetsova, Victoria Perez a Marina Mocanu, které tak měly nakročeno k dobrému výsledku. Vítězkou se nakonec stala Ruska Yana Kuznetsova, která na podobný úspěch čekala poměrně dlouho. Poté, kdy od 19. listopadu 2017 do 21. října 2018 dokázala vybojovat deset prvních míst, se její stroj na vítězství poněkud zadrhl a Yana postupně obsadila druhé místo na mistrovství světa profesionálek, čtvrtou příčku na IFBB Elite Pro Beijing a z nedávného Arnold Classic Africa si odnášela třetí místo.

Maryna Oborska, Yana Kuznetsova a Marina Mocanu na IFBB Elite Pro Ostrava 2019 (foto: Igor Kopček, Eastlabs.sk)


Finanční odměny:
1. místo2.000 €
2. místo1.200 €
3. místo400 €
4. místo200 €
5. místo200 €
celkově4.000 €

Nyní se tedy dokázala vrátit na vítěznou vlnu a uvidíme, jak dlouho na ní vydrží. Výborné druhé místo při svém profesionálním debutu vybojovala úřadující amatérská mistryně světa Maryna Oborska, o to, že i v bikiny fitness bude mít Česká republika svou medailistku, se pak ziskem bronzu postarala Marina Mocanu. Na umístění v první pětici dále dosáhly Polka Renata Nowak a mezi profesionálkami debutující Němka Victoria Perez. Kromě Mariny Mocanu lze ve výsledkové listině bikiny fitness žen najít hned další tři česká jména. Lenka Myslivcová se probojovala k sedmému místu, desátá skončila při svém prvním startu mezi profesionálkami Radka Kameníčková, která IFBB Elite profesionální kartu získala díky absolutnímu vítězství na připojeném Diamond Cupu. Patnácté místo tentokrát patří Veronice Zemanové.

IFBB Elite Pro Ostrava 2019 - výsledky bikiny fitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 17 Yana Kuznetsova Rusko 6 6 6
2. 10 Maryna Oborska Ukrajina 10 9 9
3. 28 Marina Mocanu Česká republika 13 14 14
4. 19 Renata Nowak Polsko 29 22 22
5. 26 Victoria Perez Německo 28 23 23
6. 18 Karina Gavrikova Maďarsko 31
7. 20 Lenka Myslivcová Česká republika 32
8. 27 Ramona Žiauberytė Litva 38
9. 15 Brigitta Bekefi Maďarsko 39
10. 13 Radka Kameníčková Česká republika 53
11. 22 Yekaterina Shalamova Kazachstán 56
12. 24 Marietta Kiianlinna Finsko 60
13. 14 Irina Zheleyko Rusko 63
14. 25 Kristina Korotka Ukrajina 73
15. 21 Veronika Zemanová Česká republika 80
16. 11 Ivanna Escandar Španělsko 81
17. 23 Jessica Jonsson Švédsko 83
18. 29 Nevena Ugrenovic Rakousko 86
19. 16 Elena Miljagina Estonsko 91

Rozsáhlou fotogalerii z IFBB Elite Pro Ostrava 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.


Foto:
EastLabs.sk / Igor KopčekSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.06.22:06Hockey1000 - Takhle vypadá gynekomastie: https://kulturistika.ronnie..
09.06.22:02Hockey1000 - Vážně se pleteš, gynekomastie je něco jiného.
09.06.21:53Marczus - Jasne, hlavne pri tom most muscular, presne takhle vypadaj..
09.06.20:47Geolupos - Myslím ten double biceps samozřejmě. Most muscular ani ten..
09.06.20:45Geolupos - Naopak co má je perfektní čelní póza*79* *79* *79*
09.06.20:45Geolupos - Žádnou nemá.
09.06.20:38Hockey1000 - Tohle je druhá a třetí fotka... a stejně tam žádnou gyneko..
09.06.14:42amoresPE - Taktiež nič nevidím..., ináč slušná forma.👍
09.06.14:39Marczus - Druhá a hlavně třetí fotka.
09.06.11:43Hockey1000 - Kde ji vidíš? *25* https://www2.ronnie.cz/_img/_data/c..
09.06.11:34Marczus - Ta gynda u Dajče je dost nehezká.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie