Reklama:

Zemřel italský profesionální kulturista Gianluca Catapano. Bylo mu 47 let

11.415 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V pátek 7. června ve věku sedmačtyřiceti let po dlouhé nemoci zemřel italský profesionální kulturista Gianluca Catapano. Informace včera proběhla sociálními sítěmi a zprostředkovala ji také nejrůznější italská média. Catapanova vášeň pro kulturistiku vzplanula v jeho čtrnácti letech poté, kdy zhlédl akční snímek Komando se sedminásobným šampiónem Mr. Olympia Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Své první závody tento 173 cm vysoký kulturista narozený 14. července 1971 absolvoval v sezóně 1987. Gianluca jako amatér nastupoval v nejrůznějších federacích, závodil na soutěžích organizovaných pod hlavičkou IFBB, NABBA i WPF.

Gianluca Catapano na fotografiích z různých etap jeho soutěžní kariéry

V roce 1995 zvítězil na IFBB Switzerland Grand Prix a po tomto úspěchu získal ve věku pouhých čtyřiadvaceti let šanci zamířit mezi profesionály. Zde si v letech 1996 až 2013 připsal celkem patnáct soutěžních startů, pokaždé ovšem bez výraznějšího úspěchu. Gianluca ovšem po většinu své profesionální kariéry více než se soupeři bojoval s vlastním zdravím a několikrát se jednalo o boj o život. V roce 2002 mu lékaři diagnostikovali ulcerózní kolitidu, chronické zánětlivé střevní onemocnění, které zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Catapano se následně na doporučení lékařů rozhodl podstoupit operaci, při které mu bylo tlusté střevo odstraněno, čímž se mělo riziko onemocnění rakovinou snížit. Samotná operace proběhla hladce, ale po ní začal Gianluca masivně vnitřně krvácet. Následovala další operace a lékaři už ani nepředpokládali, že by pacient mohl přežít. Přežil, byl propuštěn z nemocnice a pomalu se začal vracet nejenom do života, ale také k tréninku. Jeho noční můra ale měla pokračovat. V roce 2003 omylem spolkl semínko melounu, které mu ostrou hranou způsobilo perforaci oslabené stěny ve zbývající části střeva. Důsledkem byla sepse, která znovu uvrhla Gianlucův život v ohrožení. V nemocnici tehdy strávil 53 dní, během kterých podstoupil dvě velké operace. Přes všechno, co prožil, se v sezóně 2006 dokázal na soutěžní pódia vrátit.

Gianluca Catapano na Europa Supershow 2012

Povahu dlouhé nemoci, s níž Gianluca Catapano včera svůj boj prohrál, neznáme a nevíme tedy ani, zda nějakým způsobem souvisela se vším, co si prožil začátkem milénia. Faktem ale je, že Gianluca byl v posledních měsících upoután na nemocniční lůžko a v polovině května prodělal další náročnou operaci. Zotavit se z ní však už nedokázal.


Foto:
www.npcnewsonline.com
www.ifbbpro.com
etemp7.blogspot.com
www.ambal.ru


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Halasz a Zdeněk Piekarz - trénink...
Arnold Strong (21:13) • Tady je Honza hodne hubeny takoveho hi nepamatuju
magazínJan Halasz a Zdeněk Piekarz - trénink...
fobo (22:05) • co to jako je? Elite pro karta? V čem? V tanci?
magazín196 cm vysoký Jamie Christian-Johal b...
maxpoint97 (21:46) • Tvl Tommy, to můžeš říct skoro o každým kulturistovi, že 25kg a byl by to masakr :D...
magazínJak si vedl Oleksii Novikov při překo...
Mravenec1 (20:14) • Je neskutečný, kam až se to s váhou jednoručky dostalo a to i u nás v ČR. Věřím, že s...
magazínRadikální změna (XVIII.): 50 kg dole...
ALKAPONE (18:31) • 2000 Kcal mají 50kg bikini.. myslím že tady ten extrémní přistup není úplně dobrá cesta...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra