Reklama:

Pohár Strongman Czech U105 bude součástí Zeus Battle of Jihlava 2019

4.102 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Zeus Battle of Jihlava 2019
- CrossFit, nebo strongman soutěž? Tak i tak!

V sobotu 8. června 2019 se v jihlavském obchodním a zábavním centru Březinky uskuteční velká sportovní akce Zeus Battle of Jihlava, která pod jedním názvem zaštítí závody hned dvou sportů. Široké veřejnosti se tu představí CrossFit, sport známý ve světě fitness, méně už ale mezi lidmi mimo něj. Zároveň tu předvedou své silové schopnosti strongman závodníci do 105 kg, jejichž závod bude součástí pohárové série Strongman Czech U105. Zatímco crossfitovou část bude mít organizačně na starosti Miroslav Skála, provozovatel jihlavského gymu Zeus Power House, strongman část si "ošéfuje" jihlavský rezident a strongman Ludvík Lang.

Ludvíku, jako organizátor závodů už nejste nováček, ovšem hádám, že s akcí, kde proběhnou soutěže hned ve dvou sportech najednou, ještě zkušenosti nemáte. Neobáváte se reakcí závodníků, kterým se kvůli tomu soutěžní den protáhne?

Ano, je to poprvé, co jsem u organizace dvou sportů najednou, ovšem strach z toho nemám, s Mírou (organizátorem CF části) to budeme mít rozdělené. Závodní den se o něco protáhne, ale nebude to tak strašné. Věříme, že to organizačně zvládneme tak, aby délka závodů byla přijatelná.

Ryze siloví sportovce se často dívají na crossfitové atlety jako na máslíčka, co neumí ani pořádný shyb, na druhou stranu crossfiteři si také umí určitě rýpnout opačným směrem. Myslíte, že se zástupci obou sportů zvládnou na společné akci chovat jako sportovci, tj. se vzájemným respektem?

Jsem si 100% jistý, že to všichni zvládnou jako sportovci. Ačkoliv se může zdát, že se jedna skupina směje druhé, tak je to obyčejné přátelské popichování. Pořád jsme jedna železná rodina, i když jedni dělají podivné pohyby na hrazdě a druzí si hrají s betonovými koulemi. (smích)

Jihlavská strongman soutěž bude součástí Poháru Strongman Czech U105. Úvodní závod série proběhl v Plzni a byl svou obtížností středně těžký, jelikož se jednalo o první závod sezóny. Bude se v Jihlavě přitvrzovat?

Osobně jsem zastáncem spíše těžkých závodů, což znamená, že i závod v Jihlavě bude těžký! Budeme tedy přitvrzovat.

Budete závodit také, nebo budete soutěží provázet slovem?

Od doby, co mě strongman sport doslova pohltil, bylo mým cílem udělat strongman závod v Jihlavě a mít tak možnost se představit na domácí půdě. Letos se ovšem splní jen první část mého cíle, na tu druhou si budu muset počkat kvůli zranění, které mě potkalo na posledním závodu. Takže jako závodník se v Jihlavě nepředstavím. Budu závodníky provázet jako organizátor a potrápím je aspoň jako rozhodčí. (smích)

Disciplíny soutěže jsou již zveřejněné. Která z nich bude podle Vašeho názoru pro většinu soutěžících největším oříškem? Na výkony v jaké disciplíně jste Vy osobně nejvíce zvědav?

Každému bude dělat bezpochyby problém jiná disciplína, každý závodník má jiné silné a slabé stránky. Co bude jednomu připadat snadné, může být pro druhého obtížné. Osobně jsem zvědav na Car Deadlift. Na MČR strongmanů do 105 kg v minulém roce byl pro většinu závodníků nezdolatelný a pouze dva jsme zvládli auto zvednout. Obdobná váha, jaká byla tam, čeká na závodníky i v Jihlavě.

Víte už, kdo všechno se na strongman soutěži v Jihlavě objeví? Pokud ano, prozradil byste svůj soukromý tip na největšího favorita?

Startovní listina ještě není kompletní, ale můj tip je, že vyhraje ten, co bude v ten den nejlepší. (smích) Zaleží už jen na klucích, jak se připraví...


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra