Reklama:

World Grand Prix U105 2019 - pozvánka

2.216 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V neděli 23. června 2019 se v Litovli v České republice uskuteční mezinárodní závod pod hlavičkou Ultimate Strongman a asociace Strongman Czech U105 s názvem World Grand Prix U105 2019, Memoriál Gustava Frištenského. Závod bude pomyslným startem dlouholetého konceptu grand prix, kdy se každý rok utkají nejlepší světoví strongmani střední váhy na prknech jednoho z nejtěžších závodů této kategorie.

Před zraky diváků bude tentokrát bojovat celkem 12 nejsilnějších mužů kategorie do 105 kg, kteří přijali pozvání. Za Českou republiku vystoupí vítěz loňského World's Ultimate Strongman Championship, a tedy čerstvý mistr světa střední váhy, Jiří Tkadlčík, chybět nebude šampión Austrálie Tyson Morrissy nebo loňský mistr světa konkurenční asociace Anthony Fuhrman. Účast potvrdili také strongmani z Japonska, Kanady, Nového Zélandu, Ruska, Íránu, ale i Finska, Slovenska, Polska a dalších zemí Evropy. Po boku Tkadlčíka se za Česko představí i loňský reprezentant Miroslav Kahánek, vítěz videokvalifikace asociace Strongman Czech U105, která probíhala tento měsíc.

Známy jsou již také disciplíny, na kterých siláci poměří své síly, a nutno říci, že takové váhy jsou pro střední váhovou kategorii k vidění opravdu málokdy:

  • tlaková kombinace: výraz 100kg sudu + jednoručka 107 kg + Log Lift 153 kg nad hlavu
  • deadliftová kombinace: klasický deadlift 320 kg + elephant bar deadlift 355 kg + trap bar deadlift 380 kg + car deadlift
  • Super Yoke: 445 kg na 15 m
  • Viking Press: 194 kg na počet opakování za minutu
  • hod kamenem do dálky - disciplína Highland games
Celá akce bude tzv. open air čili pod širým nebem v Pivovaru Litovel, kde bude divákům nabídnut kromě velké atraktivní strongman show také bohatý doprovodný program v podobě exhibice předních českých MMA zápasníků a řeckořímského zápasu. Chybět samozřejmě nebude řada známých tváří ze světa fitness, které organizátor představí v dohledné době.

Celý závod nese podtitul "Memoriál Gustava Frištenského", se kterým je Pivovar Litovel spojen již po mnoho let a jehož jméno se tímto snažíme nejen udržet v povědomí lidí, ale především uctít, a to nejen jakožto vynikajícího a nepřemoženého zápasníka, ale i jako skutečnou osobnost české historie. Třešničkou na dortu je účast Zdeny Frištenské, pravnučky Gustava Frištenského, na tomto klání, kdy navíc sama paní Frištenská předá slavnostně trofej vítězi.

Další informace najdete na facebookové události akce. Nezbývá než Vás na tuto velkolepou událost srdečně pozvat a těšit se na Vaši účast.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra