Reklama:

Zeus Battle of Jihlava 2019 - CrossFit, nebo strongman soutěž? Tak i tak!

5.090 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V Jihlavě se něco chystá. Něco velkého. V sobotu 8. června 2019 se tu uskuteční závod Zeus Battle of Jihlava, který pod jedním názvem zaštítí hned dva sporty - CrossFit a strongman.

Crossfitovou část má pořadatelsky pod palcem Miroslav Skála, dlouholetý crossfitový atlet, trenér a provozovatel tělocvičny Zeus Power House. Komu je závod určen, co od něj mohou závodníci i diváci očekávat a proč se vůbec rozhodl akci uspořádat, prozradil Mirek v rozhovoru.

Název akce Zeus Battle vychází z názvu Vaší tělocvičny Zeus Power House, která není úplně starou záležitostí. Jak dlouho už tělocvična funguje a z čí hlavy vzešel její název?

Tělocvičnu jsem otvíral minulý rok v dubnu, takže jsme odstartovali druhý rok existence. Co se názvu týče, se slovem Zeus jsem měl jasno. Mám rád řeckou mytologii a podle koho jiného pojmenovat gym než podle toho nejmocnějšího! (smích) Co se týče zbytku názvu, s tím mi pomohla moje dobrá kamarádka a trenérka TRX lekcí Alča.

Co tě přivedlo k myšlence uspořádat závod, přestože asi tušíš, že role organizátora bývá často dost nevděčná?

Mým hlavním cílem je dostat náš sport a celkově tento životní styl víc do povědomí lidí v mém městě a okolí. Přijde mi, že když někdo v Jihlavě řekne CrossFit, nikdo nemá ani páru o tom, co to vlastně je. Někteří si pustí YouTube a hned kouknou na ty nej atlety na světě a myslí si, že to nedají, že na to nemají čas… Chci ukázat, že nejde jen o cvičení, ale i o celkový přístup, životní smýšlení, komunitu, styl atd.

Pokud se nemýlím, závod Zeus Battle bude prvním velkým závodem, který organizuješ. Sbíral jsi rozumy od někoho zkušeného, nebo důvěřuješ svým vlastním schopnostem a úsudku?

Vzhledem k tomu, že už se několik let tomuto sportu věnuji a objel jsem už nespočet závodů, troufám si říct, že vím, co bych na závodech chtěl a co ne… Mám spoustu kamarádů, kteří závody pořádají, takže jsem načerpal inspiraci i od nich. Jinak mi ale se závody nikdo nepomáhá, pouze s vybavením.

Jak pokročilým závodníkům bude závod určen?

Jak už jsem uvedl, chci ukázat, že je tento druh pohybu opravdu pro každého, i když člověk není závodní typ nebo nemá závodní cíle! Takže jsou tyto závody nastavené na kategorii open - začátečníci.

Kdo bude šéfkuchařem workoutů? A můžeš dát nějakou indicii, co mohou závodníci v Jihlavě očekávat?

Vše si pěkně ukuchtím sám! (smích) Strašně mě to baví a při sestavování workoutů se snažím vymýšlet věci tak, jak by se mi to samotnému líbilo a jak bych si to maximálně užil. A co mohou závodníci očekávat? Vysokou tepovou frekvenci. (smích)

Věčnou bolístkou všech pořadatelů CF soutěží je nedostatek rozhodčích a další pak jejich nekorektní rozhodování. Jak jste na tom zatím s počtem rozhodčích a dostanou nějaké školení, aby byli připraveni rozhodovat co nejspravedlivěji?

Je pravda, že funkce judge je u nás opravdu nevděčná. Já se snažil o to, abych měl v jednom heatu maximálně 4 týmy, takže tolik rozhodčích potřebovat nebudu. Zaškolím za tím účelem pár lidí ze svého gymu, kteří už mají s tímto cvičením zkušenosti a vědí, jak cviky provádět a na co si dávat pozor.

Míro, jsi zkušený závodník. Co ti kdy na závodech jako soutěžícímu nejvíc vadilo a čeho se tedy budeš snažit jako organizátor nejvíc vyvarovat?

Nejhorší po atleta je, když se během závodu mění WOD (cviky) nebo bodování. Že se nedodrží harmonogram, se dá pochopit, protože je jasné, že je toho pro organizátora vždy hodně a většinou nejde vše podle plánu. Když ale organizátor začne měnit cviky nebo styl bodování, to je prostě špatně.

Vaše soutěž bude jiná než ostatní CF závody už tím, že jste svoji akci spojili se strongman soutěží. Jak se zrodila myšlenka, že by bylo zajímavé obě sportovní události propojit?

Chtěl jsem udělat něco jiného, než bývá zvykem. Když někam přijedu, dám si 2 - 3 workouty a zbytek dne se člověk de facto jen povaluje, odpočívá, nudí se a těší se, až bude závod za ním. Proto jsme spojili dva závody dohromady, aby měli závodníci během pauzy možnost koukat se i na něco jiného než pořád dokola se opakující cviky.

A hlavně, chtěl jsem tyto závody zaměřit víc na veřejnost. Kolikrát se sejde na závodech jen pár lidí a lidé kolem nemají ani potuchy, že jim třeba za barákem běhá 50 atletů, kteří tam "bojují o život". (smích)

Co bys vzkázal závodníkům, kteří svou účast na závodě třeba ještě zvažují?

Dle kvalifikace už máme závod plný, a pokud zvažují účast atleti, kteří jsou již nahlášení, tak jim vzkazuji, ať dorazí, protože se mají na co těšit. Myslím, že si ten den užijí nejen jako závodníci, ale i jako diváci. A kdo nestihl kvalifikaci, ať se alespoň přijde podívat, ať ví, co ho čeká za rok. (smích)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra