Reklama:

Bestie Open Olomouc 2019 - výsledky a reportáž

3.160 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bestie Open Olomouc 2019
- fotogalerie

V sobotu 18. května 2019 proběhla před tělocvičnou CrossFit Olomouc vydařená sportovní party, která měla vše, co se od happeningu podobného typu vyžaduje. Hostitelé byli milí, koordinátor zkušený, společnost vybraná a hamburgery od The Buns chutnaly báječně. Trpělo a potilo se také poctivě, jak se konečně na pořádnou crossfitovou soutěž sluší a patří.

"Zahradní dýchánek" v Olomouci patřil do oblíbené série závodů Bestie Open, kterou už řadu let pořádá Martin Štěpánek, majitel CF Hradec Králové. Ten závod v Olomouci původně koncipoval jako ryze týmový, později se ale rozhodl dát prostor i jednotlivcům, a i když pár individuálních závodníků dorazilo, většina účastníků přijela se svým týmem.

Super na olomoucké Bestii bylo, že se jako první závod letošní série konala pod širým nebem v amfiteátru ohraničeném hradbou hrazd od Forward Fitness. Počasí závodu přálo, slunce sice až dost, ale zase to povzbuzovalo závodníky k tomu, aby se na soutěžní ploše příliš nezdržovali, pokud si nechtěli uhnat úpal.

První hračkou, kterou pořadatel soutěžící zabavil, byly saně. Atleti si nejdřív zasprintovali z jedné strany hřiště na druhou s jednotlivými kotouči, ty se pak naložily na saně a začala hra na pivovarského koníka. Koník táhl saně na jednu stranu, při cestě zpět ale musel koník couvat, a tak mohl svému nelehkému nákladu pěkně nadávat od plic tváří v tvář. Ne, lehké to nebylo ani trochu a některé kobylky musely notně zabojovat, aby vůbec saně uvedly do pohybu.

WOD 1
na čas, časový limit 12 minut

 • kotoučová štafeta 9x 20 m
 • saně 9x 20 m
 • kotoučová štafeta 9x 20 m

Druhý workout byl inspirován dětskou hrou na trakař. Zajímalo by mě, kdo jako malý měl někdy nutkání, držíc nohy kamaráda - trakaře, zatlačit rychleji, než jeho ruce stíhaly utíkat, a kdo mu odolal? Tady si sice ozývaly výkřiky: "Potlač ho, potlač ho!", ale nejednalo se o navádění ke zlomyslnosti, nýbrž jen o týmovou strategii.

Kromě trakaře musel celý tým společně zvládnout dohromady ještě 100 shybů a 100 toes to bar. Hrazda bolela a mnozí na ní nenechali jen svou duši, ale také fragmenty své tělesné schránky. Martin Štěpánek byl ale na tuto situaci jako zkušený organizátor připraven a čisticím sprejem stopy krve pravidelně smýval, aby hned ze startu nevyděsily závodníky dalších následujících heatů.

WOD 2
časový limit 12 minut
po každých 20 opakováních 10 m "trakař"

 • 100x shyb
 • 100x špičky - hrazda

Jestliže první dva workouty byly pro závodníky nelehké, třetí zasadil jejich unavenému tělu zdrcující ránu. Angličáky v kombinaci s olympijskou činkou přivedly některé závodníky téměř do mdlob a ti v tom stavu už téměř nebyli schopni týmové synchronizace. "No rep, no rep... no synchro," hlásil jednomu týmu rozhodčí opakování za opakováním… Jak hrozná musí být tato slova pro atleta, který už skutečně mele z posledního, si ani nechci představovat.

A právě při tomto workoutu se v několika případech objevil zajímavý úkaz - nejeden kombinovaný tým nepoháněl k lepšímu výkonu muž, ale žena. "Chlapi jsou máslíčka, nastává éra žen," ohodnotila situaci jedna z atletek, kterou nebudeme jmenovat, neboť by mohla být ukamenována. Nicméně podívaná to byla zajímavá. "Dělej, zrychli, ne*er mě!“ povzbuzovala opakovaně jedna ze závodních dračic mužského člena svého týmu, který už vypadal na kolaps. Její něžné povzbuzování se ale vyplatilo, neboť právě jejich tým Válec FrontGym vybojoval v konkurenci týmů se složením dvě ženy a jeden muž zlato.

Vítězství v týmech složených ze dvou mužů a ženy si odneslo brněnské seskupení CF Destiny Freedom. Soutěž jednotlivců ovládl mezi muži Lukáš Šipka, ženy se přihlásily pouze dvě - Simona Jeřábková a Lucie Hanušová a tou lepší byla pro tentokrát Simona Jeřábková.

WOD 3
časový limit 10 minut

 • 33x synchro thruster
 • 33x synchro angličák
 • 22x synchro power clean
 • 22x synchro angličák
 • 11x sychro snatch
 • 11x synchro angličák

Na další Bestii Open si nyní budete muset chvíli počkat. Nejspíš celé léto. Aby Vám čekání lépe ubíhalo a aby Vám neuniklo spuštění registrace k příštímu závodu ani další novinky, mrkněte čas od času na facebookové stránky Bestie Open.


Výsledky Bestie Open Olomouc 2019

Nejlepší týmy Bestie Open 2019 v Olomouci
p. týmy 2 muži + 1 žena týmy 2 ženy + 1 muž
1. CF Destiny Freedom Válec FrontGym
2. Zeus Alfa FrontGym Pornstars
3. Sclep Gym Warriors Dvě a půl ženy

Nejlepší jednotlivci Bestie Open 2019 v Olomouci
p. muži ženy
1. Lukáš Šipka Simona Jeřábková
2. Petr Požárek Lucie Hanušová
3. Jakub Nieslanik -Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 82 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra