Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Garden Battle vol. 3 - reportáž ze soutěže ve street workoutu

2.901 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Street Hard Workout League 2019 - seriál soutěží ve street workoutu
Garden Battle vol. 3, konaný vždy v květnu jako jarní battle na zahradě, přinesl několik velmi zajímavých výsledků a ukázal i nástup nové generace. Tento rok se soutěž konala na konstrukci od firmy WOclub, která týmu Street Hard Workers dodala sestavu čtyř hrazd s bradly. Firma Amix Nutrition do soutěže věnovala 2 velké proteiny o váze 4 kg, dále 2x 2,5kg protein, 2x BCAA a nakopávače, vitamíny a minerály, šejkry, ručníky a mnoho dalších zajímavých cen. Při registraci dostal každý atlet 50g sáček proteinu. Vodu, ovoce a zeleninu si každý bral, jak uznal za vhodné.

Na úvod se vysvětlily všechny cviky, jak mají být správně provedeny, aby je porota uznala. Soutěž začala v 13:00 a první soutěžní disciplínou byly shyby. V mužích jich nejvíce nasázel Petr Teplík, který dal 31 shybů v naprosto perfektní kvalitě, za ním v závěsu byli Michal Kosť a Jan Husák s 25 shyby. V ženách nejvíce shybů dala Martina Kovaříková (20), druhá byla Arleta Krausová s počtem 17 shybů a třetí Nikola Křišťanová s 8 shyby.

Po shybech následovalo vystoupení chomutovské skupiny věnující se acro józe pod vedením Jany Kuklové. Vystoupení bylo koncipované jako cvičení rodičů s dětmi a ukázalo velmi zajímavý pohled, jak si společně zacvičit a jak velmi esteticky na hudbu ukázat práci s tělem.

Druhá disciplína, ve které se soutěžilo, byly dipy na bradlech. Dipy na bradlech se jely formou battlu, tedy dva borci proti sobě, kteří dipovali do svého maxima. Nejvíce dipů zvládl v mužích Michal Kosť s 84 dipy a Petr Teplík a Jan Husák dali po 45 dipech. Po této disciplíně vystoupila skupina Street Hard Workers a ukázala exhibici freestylu na hrazdě, bradlech a zemi, a to s ukázkou absolutně nejtěžších cviků, jako například malteze, planche, front lever s přítahy, back lever s přítahy a na jedné ruce atd.

Po exhibici následovaly kliky! Králem kliků se stal Jan Husák se 125 kliky, v těsném závěsu byl Michal Kosť se 119 kliky a na pomyslné třetí příčce byl Petr Teplík se 110 kliky. V ženách nejvíce kliků dala Arleta Krausová (75), na druhé příčce byla Martina Kovaříková s 59 kliky a třetí v pořadí byla domácí Nikola Křišťanová ze Žatce s 33 kliky. Nutno dodat, že holky jely klasické kliky, stejně jako muži.

Poslední disciplínou byly dřepy s přidanou váhou na ose. U mužů to bylo 100 % tělesné váhy a u žen 50 %. O street workout atletech se často říká, že trénují jen na hrazdě a nohy necvičí, a nebo jen s vlastní vahou, tato disciplína ale ukázala, že i street workout atlet má natrénováno na dřepy, a padala velmi pěkná čísla.

Nejvíce dřepů dal mezi muži Petr Teplík s počtem dřepů 54 a druhý byl Michal Kosť s počtem 51, na pomyslném třetím místě v této disciplíně se umístil Jan Husák se 40 dřepy.

Nutno dodat, že Petr Teplík tento rok oslaví 46 let, Jan Husák 39 let a vítěz celého Garden Battlu Michal Kosť oslaví 20 let, a tak zde došlo k situaci, kdy mezi sebou soutěžili atleti s velkým generačním rozdílem, a přesto měla mladá generace velké problémy zvítězit. V ženách kralovala v dřepech Arleta Krausová, která 50 % své váhy zvedla přesně 220krát a stanovila tak nový rekord soutěže. Překonala Kláru Čuříkovou, která v roce 2017 dala s 50 % vlastní váhy 200 dřepů. Martina Kovaříková dala 100 dřepů s 50 % vlastní váhy a Sabina Kopčová z Plzně dala 76 dřepů.

Celá akce se nesla ve velmi přátelském duchu, atleti se vzájemně podporovali a hecovali k lepším výkonům. Na konci battlu byla afterparty, kde se grilovalo a probíraly se zážitky z akce a z tréninků. Další battle bude 2. června 2019 v Chomutově - Street Hard Workout Battle 2019.

Všechny fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Garden Battle vol. 3 - přehled vítězů
p. muži ženy
1. Michal Kosť Arleta Krausová
2. Petr Teplík Martina Kovaříková
3. Jan Husák Nikola Křišťanová


Garden Battle vol. 3 - videoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář: poslední trénink stehe...
noFATE.cz (23:46) • Objemy jako z 212tky? Slavoj...? Já ti nevim, tobě někdo za psaní těch fekálií platí?
magazínDeadlift Challenge vol. 3 - výsledky...
Blaster (23:00) • Sumom som dal vzdy viac nez klasikou. Mrtve tahy ale uz niekolko rokov nejazdim. A nija...
magazínSlavoj Bednář: poslední trénink stehe...
Blaster (22:55) • Ja ti neviem....Sadek ma väcsie stehna, paze....a je estetickejsi. Extra nemusim Sadka,...
magazínSlavoj Bednář: poslední trénink stehe...
Arnold Strong (22:03) • Bude druhý za de Asha a Sadek až třetí
magazínDeadlift Challenge vol. 3 - výsledky...
Milda18 (21:47) • A ty si zkoušel někdy sumo?? Ti co na něj nadávají, na něj pak ve většině případů zvedn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra