Reklama:

Patnáct profesionálů
před New York Pro 2019

6.755 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Soutěž v profesionální kulturistice patří k New Yorku jako k hokejistovi nohatá modelka. V letech 1978 až 2004 se zde konala Night of Champions, na kterou od sezóny 2005 navázalo New York Pro. Výčet jmen vítězů newyorských profesionálních show je přitom impozantní. Triumf zde v minulosti v královské kategorii, kulturistice mužů open, slavili totiž třeba Robby Robinson, Chris Dickerson, Lee Haney, Lee Labrada, Dorian Yates, Kevin Levrone, Flex Wheeler, Ronnie Coleman, Jay Cutler, Phil Heath, Kai Greene, Dexter Jackson či Mamdouh Elssbiay.

I proto New York Pro dnes patří k nejsledovanějším soutěžím sezóny. Nejinak tomu bude samozřejmě také letos a fanoušci i závodníci se newyorské profesionální show dočkají už brzy. Odehraje se totiž již v sobotu 18. května v prostorách Westchester County Center, přičemž závodit se bude nejenom v kulturistice mužů open, ale také ve dvěstědvanáctce, classic physique, physique mužů, figure žen a bikiny fitness žen. Ve všech kategoriích by se přitom podle dostupných zpráv mělo sejít početné startovní pole, k čemuž by mezi těžkotonážníky z kategorie open měl přispět i Milan Šádek, jenž letos velmi pravděpodobně bude jediným českým účastníkem soutěže.

Před takto velkými profesionálními závody se samozřejmě sluší, abychom Vám nabídli snímky z přípravy jejich vybraných účastníků a dnes je k tomu ta pravá příležitost!

S New York Pro 2019 tento týden spojíme další kolo naší tipovací soutěže.
Sázet budete moci na výsledky v kulturistice mužů open a kulturistice mužů do 212 liber.
Ve hře budou ceny věnovaní společností Extrifit v celkové hodnotě blížící se k 11.000 Kč!

Luis Rodriguez

Začneme u kulturistů z kategorie open. Mezi nimi se do boje o přízeň rozhodčích v New Yorku plánuje zapojit i americký profík Luis Rodriguez. Luis se vloni poprvé probojoval k účasti na Mr. Olympia, letos pak zatím nastoupil pouze k březnovému Indy Pro, kde dosáhl na páté místo. Ke kandidátům na umístěni v top bude 5 patřit i na New York Pro. Jako vždy samozřejmě ale až momentální formy závodníků rozhodnou o tom, zda bude opravdu v jeho silách o tak dobrý výsledek usilovat.

Luis Rodriguez v přípravě na New York Pro 2019

Josh Wade

Josh Wade má za sebou v profesionální lize IFBB Jima Maniona, pod jejíž hlavičkou se soutěž koná, zatím přibližně stejnou sbírku zkušeností jako Luis. Také on se vloni poprvé postavil na pódium Mr. Olympia a jistě by byl rád, aby se Olympia Weekendu mohl zúčastnit znovu. Klíčem k tomu pro Joshe, jehož postava má nějaké ty strukturální nedostatky, znovu bude jedině špičková forma. Na té Josh v uplynulých měsících pracoval pod vedením trenéra Johna Meadowse, není to ale to jediné, na co se v této přípravě soustředil. Zaměřil se třeba i na zlepšení kontroly břišních svalů a bude zajímavé sledovat, co v tomto ohledu na pódiu předvede.

Josh Wade týden před New York Pro 2019

Robin Strand

Zatímco Luis Rodriguez s Joshem Wadem ve startovním poli letošní newyorské profesionální show budou představovat už borce s určitými zkušenostmi, budou zde i závodníci, kteří toho mezi profíky zatím příliš neodzávodili a už vůbec za sebou nemají třeba takový start na Olympii. K nim se bude řadit také Kanaďan Robin Strand, jenž má ovšem v pouhých šestadvaceti letech v kulturistice ještě všechno před sebou. A kdoví, třeba si udělá jméno právě při své účasti na New York Pro už příští sobotu.

Robin Strand 13 dnů před New York Pro 2019

Joe Mackey

Na to, aby mezi profíky prorazil a zařadil se do okruhu známějších borců, kteří na každé soutěži mohou být soupeřům nebezpeční, zatím čeká také americký profík Joe Mackey. Zdá se ovšem, že si tento zatím poněkud sporadicky závodící borec pro start na nadcházejícím klání chystá dobrou formu, a tak ani jeho další členové startovního pole tentokrát jistě nemohou podceňovat. Mimochodem, Joe se na nadcházející klání připravuje pod vedením kolegy z Manionovy profesionální ligy Dominicka Cardoneho, jenž se v současnosti ovšem více než závodění věnuje trenérství.

Joe Mackey v přípravě na New York Pro 2019

Eduardo Correa

Od kategorie open nyní zaměřme ke dvěstědvanáctce. V té letošní New York Pro přinese jeden velký comeback, když se zde po vyléčení vleklých svalových zranění plánuje k závodění vrátit Eduardo Correa. Sedmatřicetiletý Brazilec má na kontě třeba i druhé místo z Olympia 212 Showdown 2014, což z něj dělá jednu z nejvýraznějších osobností novodobé historie lehčí váhy, která se píše od roku 2008. Dokáže se Eduardo vrátit na soutěžní pódia alespoň stejně tak dobrý, jako je v roce 2016 dočasně opouštěl? Inu, uvidíme!

Eduardo Correa týden před New York Pro 2019

Noel Adame

V boji o nějaký dobrý výsledek to Eduardo rozhodně nebude mít jednoduché, protože v kulturistice mužů do 212 liber na New York Pro 2019 jednoduše bude pořádně nabito. K soutěži nastoupí třeba hvězdný Kuvajťan Ahmad Ashkanani, jemuž se ovšem dnes věnovat podrobněji nebudeme, či překvapivý, avšak zasloužený vítěz letošního Indy Pro Noel Adame. Ten na svou 170 cm vysokou kostru nabalil tolik kvalitně zpracovaných svalů, že se s ním jednoduše musí počítat i na takové soutěži, jakou je New York Pro.

Noel Adame týden před New York Pro 2019

Dwayne Quamina

Dalším borcem, který si to v New Yorku plánuje s Adamem, Ashkananim a Correou rozdat v boji o nejvyšší příčky, je Dwayne Quamina. Pouze 163 cm vysoký kulturista za poslední tři roky přibral asi třiadvacet kilogramů svalů a v této přípravě usiloval především o to, aby svaly zkvalitnil a zkrátka co nejlépe zpracoval. Pokud se ukáže, že se mu to povedlo, mohl by svým soupeřům připravit nejednu horkou chvilku.

Dwayne Quamina 2 týdny před New York Pro 2019 (fotografie)

Dwayne Quamina v rozmezí dvou týdnů až týdne před New York Pro 2019

Mahmoud Al Durrah

Je vcelku pochopitelné, že co se týká zpráv z příprav závodníků, pak pro Vás sledujeme především ty borce, kteří svou formu před závody neskrývají. K takovým se řadí také Mahmoud Al Durrah, jenž se na New York Pro rovněž představí v kategorii do 212 liber. Šampión loňského Vancouver Pro na toto téma doslova říká: "Nikdy jsem nepochopil koncept skrývej své tělo a udělej překvapení. Koho bych měl překvapovat? Má snad někdo narozeniny?" Jak Mahmoud říká, tak také činí, a fotografiemi ze své přípravy na závody nešetří. Nemá k tomu důvod tím spíše, že si krátce před závody pochvaluje, že po všech stránkách nabývá na životní formě.

Mahmoud Al Durrah 8 dnů před New York Pro 2019

Justin Randall

Stále zůstáváme u kategorie do 212 liber, jen výška závodník se poněkud snižuje. Zatímco všichni dosud zmínění borci měří přes 160 cm, Justin Randall dorostl do výšky pouhých 157 cm. Přes tuto skutečnost, která pro něj představuje přeci jenom určitý hendikep, se Justin nadcházejícího klání nemůže dočkat. Těší jej, že se v jeho kategorii New York Pro zúčastní početné a nabité startovní pole, přičemž se netají, že je mu ctí mít možnost změřit síly s tak kvalitním kulturisty.

Justin Randall týden před New York Pro 2019

Edward Papiro

Přesně do výšky před okamžikem zmiňovaných 160 cm dorostl poslední borec nastupující v kategorii do 212 liber (96,2 kg), jemuž se dnes budeme věnovat. Je jím Edward Papiro, jenž si vloni na newyorské profesionální show připsal profesionální debut. Dosáhl při něm na patnácté místo a obsadil tak poslední klasifikovanou pozici, když se další borci za ním ve výsledkové listině už pouze dělili o šestnácté místo. Jak si asi Edward na stejném pódiu povede letos?

Edward Papiro 10 dnů před New York Pro 2019

Keone Pearson

Jako dalším v pořadí se v našem článku budeme věnovat borcům nastupujícím v kategorii classic physique, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce. Jedním z favoritům na přední příčky právě v této disciplíně přitom na New York Pro jistě bude Keone Pearson, jenž se letos už prezentoval čtvrtou příčkou ze severoamerického Arnold Classic.

Keone Pearson 8 dnů před New York Pro 2019

Piotr Borecki

Keone Pearson představuje závodníka, který v Manionově profesionální lize už nějaké zkušenosti nasbíral, ačkoliv jich zatím není mnoho. Naopak úplného profesionálního nováčka na New York Pro v classic physique bude představovat Polák Piotr Borecki. Závodník, jenž profi kartu vybojoval díky úspěchu z loňského Musclecontest Ireland Pro Qualifier, si totiž právě newyorské závody vybral pro svůj profesionální debut. Mimochodem, v classic physique by se na New York Pro do boje o přízeň rozhodčích mělo zapojit přes třicet závodníků, a tak Piotr svou pouť mezi profíky začne pořádně zostra.

Piotr Borecki týden před New York Pro 2019

Javier Duarte

Ve stejné roli jako Piotr Borecki k soutěži nastoupí také Javier Duarte. I pro něj závody budou představovat profesionální debut, když profi kartu získal díky bronzové medaili v classic physique mužů do 183 cm na předloňském NPC Team Universe. Předsoutěžní fotografie napovídají, že pokud Javier na soutěži zaujme nějakou silnou stránkou, budou to určitě jeho zadní postoje.

Javier Duarte týden před New York Pro 2019

Adam Thomas

Od classic physique míříme k physique mužů, ve kterém na New York Pro bude závodit i Adam Thomas. Adam mezi profíky sice už nějaké soutěžní starty nasbíral, dosud mu ale lepší výsledky unikaly. Bude tomu na nadcházejícím klání jinak? To se samozřejmě teprve uvidí, faktem ale je, že Thomas v závěru přípravy vůbec nevypadá špatně.

Adam Thomas v přípravě na New York Pro 2019

Anna Nawrot

Poslední naše zmínka bude věnována Polce Anně Nawrot, která si newyorskou profesionální show zvolila pro svůj profesionální debut. Absolutní vítězka loňského EVLS Prague Amateur si jej na závodech připíše v kategorii figure.

Anna Nawrot v přípravě na New York Pro 2019


Foto:
www.instagram.com/justinlrifbb
www.instagram.com/ifbbprojoshwade
www.instagram.com/strandstrong
www.instagram.com/jmackey33_ifbbpro
www.instagram.com/correabodybuilder
www.instagram.com/therealtechnician
www.instagram.com/kingq_ifbbpro
www.instagram.com/durrahifbbpro
www.instagram.com/justin_randall91
www.instagram.com/steady_33
www.instagram.com/keone_prodigy
www.instagram.com/piotrborecki_ifbb_pro_league
www.instagram.com/omarbautista27ifbb_pro
www.instagram.com/diesel.official_
www.instagram.com/anna_nawrot_ifbbpro


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra