Reklama:

Street Hard Workout League 2019 - seriál soutěží ve street workoutu

4.876 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář soutěží ve street workoutu
a CrossFitu pro rok 2019
Pokud nebudete mít co dělat v květnu, červnu a srpnu, tak určitě přijeďte na sever Čech, kde úspěšný trenér street workoutu a kalisteniky Rostislav Vošický pořádá se svým týmem Street Hard Workers již popáté seriál soutěží ve cvičení s vlastní vahou těla. Jedná se o street workout akce, které nemají ve střední Evropě obdoby, a to především díky velké podpoře Ústeckého kraje, statutárního města Chomutova a města Žatce. Velmi hodnotné ceny věnovala do soutěže firma Amix Nutrition. Seriál soutěží se uskuteční na street workout hřištích, které postavila firma WO Club. Tento seriál battlů Rostislav Vošický nazval Street Hard Workout League. Pojďme si tedy tento seriál battlů představit.

Street Hard Workout League je seriál nezávislých battlů pořádaných týmem Street Hard Workers na území Ústeckého kraje. Tento rok se seriál battlů odehraje ve městech Žatec a Chomutov. Bude se jednat o celkem tři akce, a to Garden Battle vol. 3 a Street Hard Workout Battle 2019, která bude rozdělena na soutěže sets and reps a freestyle.

Garden Battle vol. 3 se odehraje 18. května 2019 v Žatci ve sportovním areálu Vladimíra Pospíšila a bude se jednat o akci, na které si zasoutěží opravdu každý. Kategorie budou muži, ženy, děti. Soutěžit se bude v počtu kliků, shybů, dipů na bradlech a dřepů s přidaným závažím odpovídajícím Vaší tělesné váze. Na provedení cviků nebude stanoven časový limit, pouze bude stanoven časový limit 3 sekundy pro odpočinek při samotném provedení cviku. Vítěz dostane 4 kg protein od Amix Nutrition a prize money 1.000 Kč jak v mužské, tak v ženské kategorii. Druhé a třetí místo si v obou kategoriích rozdělí po pětistovce a dostane 2,5 kg protein a BCAA od Amix Nutrition. Více informací najdete na našich webových stránkách shwbattle.cz a ve facebookové události.

Street Hard Workout Battle 2019 - sets and reps se bude konat 2. června 2019 na novém street workout hřišti v Chomutově, které tým Street Hard Workers prosadil k výstavbě v rámci participativního rozpočtu statutárního města Chomutova. Na tomto novém street workout hřišti se bude opět soutěžit ve cvicích na počet opakování prováděných pouze s vlastní vahou těla. Budou to shyby, kliky, dipy na bradlech a dřep na jedné noze. Pro děti jsou upravená pravidla a budou soutěžit v autralských shybech, dámských klicích a dřepech. Soutěžící budou rozděleni do kategorie muži do 75 kg, muži 75 - 85 kg, muži nad 85 kg, ženy, děti.

Street Hard Workout Battle 2019 - freestyle se připravuje na 17. srpna 2019 a v porotě zde budou světové hvězdy street workoutu jako například Vadym Oleynik z Ukrajiny, známý svým velmi silovým pojetím, Antoine Lacotte z Francie, milující silové statické cviky ze street workoutu, Latwist, žijící v Německu, který miluje velmi dynamické pojetí street workoutu, Lea Depagneux z Francie, která přinese především na ženský freestyle street workout nový a neotřelý pohled, nebo Šimon Forrai ze Slovenska, zástupce středoevropského street workoutu, který v porotě battlu je od jeho samého začátku, tedy od roku 2015. Soutěž bude rozdělená na muže a ženy a podle váhy na muže do 75 kg, muže 75 - 85 kg, muže nad 85 kg a ženy. Absolutní vítěz dostane 4 kg protein od Amix nutrition a prize money 10.000 Kč. Vítězové jednotlivých kategorií 2,5 kg proteinu a BCAA od Amix Nutrition.

Pro přehlednost byla pro každou soutěž vytvořena facebooková událost (všechny najdete zde), kde jsou postupně zveřejňované všechny informace, a webové stránky shwbattle.cz

V doprovodném programu na všech soutěžích vystoupí parkouristé týmu Street Hard Workers a jejich mládež, kteří trénují třikrát týdně v těchto městech - Chomutov, Kadaň, Žatec.

Pravidla pro sets and reps

Shyby

Shyb musí být proveden striktně, brada se musí vždy dostat nad hrazdu a následně do propnutých rukou do visu. Shyb musí být proveden bez cuknutí, bez vykopnutí, pouze jedním tahem. Nohy nesmí být pokrčeny, musí být rovně a po celou dobu u sebe. Cvičící čeká vždy na povel rozhodčího, aby mohl udělat shyb. Cvičící může ve visu odpočívat maximálně 3 sekundy. Každý shyb se boduje 3 body.

Dipy

Dip začíná a končí v propnutých rukách, vždy se musí prolomit 90 stupňů (alespoň těsně pod úroveň). Nohy musí být natažené, nepokrčené. Dipy musí být provedeny bez cuknutí či kopnutí pomocí nohou či jinou částí těla a bez předklánění přední části těla. Dipy může cvičící provádět v kuse a nemusí čekat na povel rozhodčího, přičemž vždy musí dodržovat striktní techniku. Cvičící může odpočívat maximálně 3 sekundy v základní pozici dipu. Každý dip se boduje 2 body.

Kliky

Klik začíná a končí v propnutých rukách, vždy musí být prolomeno 90 stupňů a závodník se musí dotknout hrudí předmětu, který bude na zemi (přibližně velikost pěsti). Při kliku se musí hýbat celé tělo, ne pouze vrchní část těla. Záda nesmí být propadlá nebo nějak prohnutá. Tělo vždy musí být v naprosté rovině, při jakémkoliv prohnutí či propadnutí v zádech se klik nepočítá. Ruce musí být na úrovni o trochu širší než Vaše šířka ramen, ale ne zase na široké kliky. Kliky může cvičící provázet v kuse a nemusí čekat na povel rozhodčího, přičemž vždy musí dodržovat striktní techniku. Cvičící může odpočívat v základní klikové pozici maximálně 3 sekundy a nesmí zvedat hýždě do vyšší úrovně, než jsou ramena. Každý klik se boduje 1 bodem.

Dřepy

Dřepy začínají v mírně propnuté pozici nohou a končí po prolomení alespoň 90 stupňů (kyčelní kloub bude níže než koleno). Záda jsou po celou dobu rovná, rozkročení je trochu širší než šířka ramen. Odpočinek je možný mezi jednotlivými dřepy maximálně 3 sekundy. Každý dřep se boduje 2 body.

Pravidla pro freestyle

Pro svůj freestyle můžete využít zem, hrazdu, bradla. Porota bude hodnotit:

  • silové provedení prvků (délka držení prvků ve statických pozicích, a to minimálně 2 - 3 sekundy, délka celého setu bez přerušení, počet silových prvků v setu)
  • styl (čistota provedení cviků a navázání na sebe)
  • estetiku (bardance, originalita setu, samostatné skoky na hrazdě)
  • dynamiku - tyto položky budou hodnoceny 1 - 5 body, při rovnosti bodů dvou soutěžících porota přihlédne k vyššímu ohodnocení u silového provedení cviků

Freestyle bude mít dvě části. V první části se představí všichni závodníci v dané váhové kategorii a budou mít 2 minuty na své představení. Do druhé části postoupí sudý počet účastníků, kteří mezi sebou svedou battle 1 vs. 1, tzv. play-off, jako znáte v hokeji - vyřazovací souboj.

Soutěžící budou ve druhé části procházet koly:

  • čtvrtfinále - 8 soutěžících
  • semifinále - 4 soutěžící
  • finále - 2 soutěžící

Soutěžící dostane 1,5 minuty (30 s hrazda, 30 s bradla, 30 s zem). Ve finále dostane soutěžící 45 s na hrazdě, 45 s na bradlech a 45 s na zemi. Pokud soutěžící spadne více než dvakrát, bude ze soutěže vyřazen.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra