Reklama:

Ohlédnutí za Překážkáčem očima týmu SRTG Nové Strašecí

2.393 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Jan Čížek] V neděli 28. dubna jsme se s naším týmem SRTG Nové Strašecí ve složení Jan Čížek (já), Rostislav Minařík, Jan Bechyně a Štěpán Polívka vydali do Přelouče na OCR závod Překážkáč, kde jsme tentokrát závodili v kategorii týmů. Obtížnost byla plánována minimálně 8 km s 31 překážkami na trase. Novinkou pro tento závod bylo zavedení povinných překážek. Pokud závodník splnil všechny tyto překážky tak ho v cíli čekala odměna v podobě gumového náramku.

Před začátkem závodu jsme obhlédli část trasy a hlavně ručkovací překážky, které na nás čekaly v závěru závodu. Souběžně jsme plánovali týmovou taktiku, pomalu se rozběhávali a psychicky připravovali na závod. V kategorii týmů startovalo osm družstev, které vybíhaly ve čtyřminutových intervalech. Každé družstvo muselo každou překážku překonávat v jedné dráze. V případě, že závodník nesplnil překážku, musel jen tento člen týmu vykonat trestný handicap. Ostatní si mohli zatím odpočinout.

Náš tým se vydal na trasu jako čtvrtý. Hned po startu přeskok přes nízkou stěnu a vzápětí silová překážka se zvedáním betonové koule o hmotnosti kolem čtyřiceti kilo. Podmínkou bylo zvednout kouli ze země na vysokou bednu a poté položit zpátky na zem. Dále následovala ručkovací překážka twister, která byla zároveň první povinnou překážkou. Na této překážce bohužel přišel o náramek Štěpán, ale protože šel na překážku jako první, tak trestné kolo překonal dříve, než jsme všichni ostatní doručkovali. Na prvním kilometru jsme museli překonat první ze tří balančních překážek. Tři kolíky a za nimi kladina, na které byla krátká překlápěcí houpačka. V průběhu trasy jsme museli překonat ještě dvě balanční překážky - jednak dlouhou kladinu a zadruhé krátkou kladinu s houpačkou. Po celou dobu se nám dařilo nahánět drahocenné vteřiny v běžeckých pasážích. Překážky šplh na laně, na kterém byla uprostřed guma, lezení na několik nad sebou pověšených pneumatik, překonání tyče pomocí háků, vysokou stěnu s lanem a tyrolský traverz jsme překonali všichni. Na šplhu na řetězu bohužel zaváhal Honza Bechyně a ztratil tak svůj náramek. Na dalších ručkovacích překážkách - weaveru spojeném s multiringem, samotném multiringu a poté nízké ručkovací překážce zaváhal pouze Štěpán. Kromě mnoha ručkovacích překážek jsme museli na trase překonat ještě další silové překážky - nošení kufrů, nošení pytlů a posouvání pneumatiky za pomoci palice. Nejvíce asi daly zabrat pytle, kde každý dostal naloženo po dvou tak pětadvacetikilových kusech. V průběhu trasy se i dvakrát střílelo, a to z praku a z paintballové pistole.

Do cíle jsme doběhli s dvěma náramky a na průběžném třetím místě. Ze zbylých čtyř týmů už náš čas žádný nepřekonal a my tak udrželi medailové umístění.

Pořadatelé závod od závodu přidávají nové originální překážky a my se tak budeme těšit na další dva závody, které se budou v tomto roce konat.


Překážkáč (Přelouč) 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
Osiris- Lord of the Dead (18:36) • ale je na tebe trochu podobnyErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra