Reklama:

IFBB Elite Pro Malta 2019:
Češi a Slováci brali medaile!

16.678 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prostory maltského hotelového resortu Dolmen v neděli 21. dubna přivítaly třetí IFBB Elite profesionální soutěž letošního roku, když se zde odehrál druhý ročník IFBB Elite Pro Malta. Na klání dostali příležitost ti profesionálové z mezinárodní federace IFBB, kteří svou soutěžní kariéru spojili se závoděním v kulturistice mužů open, classic physique a wellness fitness žen. Nastoupit k němu přitom mohli i závodníci, kteří profesionální kartu získali na připojené soutěži amatérů IFBB Diamond Cup Malta. Ve hře jako tradičně byla jak přímá kvalifikace na letošní ročník mistrovství světa profesionálů, tak i možnost sáhnout si na finanční odměny. Ty pořadatelé stanovili na 15.000 eur, což představuje asi 385.000 Kč!

Čeští a slovenští profesionálové na IFBB Elite Pro Malta 2019

Na žádné z dosavadních dvaceti IFBB Elite profesionálních soutěží se nikdy v jedné kategorii nepředstavili více než dva čeští závodníci. Maltská profesionální show to ale měla změnit. V kulturistice mužů open, která je považována za královskou kategorii, k IFBB Elite Pro Malta 2019 nastoupili hned čtyři naši profíci. Vystoupení Jana Turka, Tomáše Kašpara, Milana Obořila a Petra Šidla bylo pro české a slovenské fanoušky bodybuildingu ještě o to zajímavější, že k jejich soupeřům patřil i dosud nejlepší závodník kategorie Michal Križánek.

Čeští a slovenští profesionálové na IFBB Elite Pro Malta 2019


Finálové výsledky
v kulturistice mužů open
1. Michal Križánek
2. Tomáš Kašpar
3. Fabio Petruio
4. Milan Obořil
5. Jan Turek


Na pódiu se objevilo celkem devět kulturistů a čtyři z nich rozhodčí vybrali do prvního semifinálového vyvolávání. Byli jimi už zmínění Michal Križánek, Tomáš Kašpar a Milan Obořil a spolu s nimi také Ital Fabio Petruio. Další průběh prejudgingu napověděl, že o vítězství budou pravděpodobně bojovat Tomáš s Michalem, a ještě později se pak ukázalo, že do první pětice nahlédne i Jan Turek, který tuto neděli závodil poprvé od 26. listopadu 2017, kdy si připsal profesionální debut na IFBB Elite Pro Milano.

To už ale popisujeme dění ve finále, které samozřejmě završilo vyhlášení výsledků. Při něm jako poslední zůstal na pódiu stát Michal Križánek, který si tak mezi IFBB Elite profesionály připsal už šesté vítězství v řadě a ukázal, že i letos zřejmě bude jenom těžko hledat přemožitele. Druhé místo v souladu s vývojem soutěže vybojoval Tomáš Kašpar, na třetí příčku se vtěsnal dobře připravený Petruio. Na čtvrté pozici ve výsledkové listině figuruje jméno Milana Obořila, páté místo si z Malty bude odvážet Jan Turek.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra