Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

Mamdouh Elssbiay poskytl zřejmě nejdelší rozhovor své kariéry. Vybrali jsme z něj pro Vás to nejlepší!

9.619 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Špičkový egyptský kulturista Mamdouh Elssbiay zástupcům svého nového sponzora poskytl skoro jistě svůj dosud nejdelší rozhovor v angličtině. S očividně vylepšenými jazykovými dovednostmi před několika dny odpovídal na otázky v interview pro společnost Dragon Pharma Labs, a to s takovou skromností a takovým nadhledem hodným velkého sportovního šampióna, že pokud jste jej dosud neměli rádi, tak teď dost možná změníte názor! Borec, kterého někteří fanoušci už dokonce nepřezdívají zažitým spojením "Big Ramy", ale od Güntera Schlierkampa vypůjčeným označením "Gentle Giant", svou zpověď začal pěkně od začátku. Totiž od toho, jak se ke kulturistice vůbec dostal.

Vysvětlil, že je desátým dítětem v rodině, a když mu bylo šest let, jeho velkému bratru bylo už dvacet. Věnoval se kulturistice a Mamdouh už tehdy zatoužil být jako on. To však samozřejmě ještě ani vzdáleně nesnil o kariéře špičkového profesionála. Vždy se pouze chtěl přiblížit svému bratru. Nakonec mu ale bylo dáno mnohem více. V Egyptě přitom podle něj není zdaleka tak těžké být kulturistou, jak by si někteří mohli myslet. Kulturistika je zde velký sport a Egypťané měli už v minulosti své hvězdy. Například Mohameda Makkawyho, který v letech 1983 a 1984 vybojoval druhé místo na Mr. Olympia.

Mamdouh Elssbiay na EVLS Prague Pro 2016, kde obsadil druhé místo (foto: Miroslav Lopatář, Ronnie.cz)

Hovořil také na u něj vždy diskutované téma trenérů. Za svou sportovní kariéru spolupracoval už s celou řadou z nich. Každý měl jiný náhled na trénink. On posilovnu miluje, a tak má nejraději systém 6+1. V posilovně ale přesto netráví až zase tolik času, protože kardio si dopřává doma. Ve fitku má odtrénováno tak za hodinu. Za své slabiny považuje svalový rozvoj zad, hamstringů a lýtek. To že jeho postava má nějaké ty nedostatky, jej ovšem motivuje k tomu, aby na jejich odstranění tvrdě pracoval, a je rád, když v takovém případě může budovat něco nového.

Ve věci své stravy se svěřil, že si měsíc po Olympii dopřál od striktního režimu volno a strávil čas s rodinou. Především se svými dětmi. Pak ale zase už začal jíst tak, jak mu stanovil jeho trenér. Po otázkách týkajících se tréninku a diety následovala jedna na téma, co má na kulturistice rád. V případě "Big Ramyho" to nejsou velké svaly ani těžké váhy, jak by se možná mohlo zdát. Ale to, že zde může být pro své fanoušky. Vědomí, že má tolik lidi, kteří jej podporují, považuje za skvělé. Kulturistika už pro něj není jenom o tom, aby vyhrál Mr. Olympia pro sebe, ale aby titul z této soutěže získal pro ty, co mu drží palce. To jej nutí k tomu pracovat ještě tvrději a zlepšovat se.

Mamdouh Elssbiay na EVLS Prague Pro 2016, kde obsadil druhé místo (foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)

Hovořil také o tom, že podle svého názoru dosud nejlepší formu předvedl na Arnold Classic Europe v roce 2016, kde obsadil druhé místo. Byl zde plný, ostrý, zkrátka v lepší formě než na jakékoliv jiné soutěži. Že je v případě Elssbiaye téma trenérů vždy žhavé, dokládá i skutečnost, že se k němu v interview ještě vrátil. V posledních letech jich vystřídal opravdu mnoho a často musí odpovídat na otázku, proč si vybral zrovna toho, a ne jiného. Při volbě trenéra ale prý nedává na názor ostatních. Potřebuje takového, který je schopen a ochoten si se svým klientem vybudovat hlubší vztah.

Nyní spolupracuje s Neilem Hillem, se kterým se spojil po poslední Olympii. Za to, že se může nechat vést právě jím, je vděčný. Přípravu na letošní sezónu začali asi před měsícem, ale nezaháleli ani předtím. Záměrně ztratil nějaká ta kila a věří, že mu to pomůže k lepší formě. Zdá se tak, že spíše plánuje růst do soutěže, než aby se před ní na poslední chvíli snažil dostat do optimální fazóny. Rád by si také v budoucnu držel určitou hmotnost, aby tomu nebylo jako v předchozích letech, kdy mu displej váhy ukazoval stále více a více.

Mamdouh Elssbiay na EVLS Prague Pro 2016, kde obsadil druhé místo (foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)

Loňské šesté místo z Mr. Olympia, které pro některé bylo určitým zklamáním, přitom Ramy v rozhovoru nijak neházel na své bývalé kuvajtské trenéry, s nimiž se po soutěži rozloučil. Ostatně na Olympii jej v minulosti dovedli i ke druhé příčce. Bere to tak, že se takové věci, jako že Vám nevyjde forma, zkrátka stávají. Vloni se mu přitom podle jeho názoru nepovedla především finální příprava před vstupem na pódium, když pokazil cukrování. Zároveň říká, že v loňském vítězství Shawna Rhodena nevidí žádnou změnu kurzu v rozhodování v profesionální lize IFBB Jima Maniona směrem ke štíhlejším a elegantnějším borcům. Zkrátka zvítězil závodník v nejlepší formě.

Došlo i na téma, které fanoušky kulturistiky zajímá teď v souvislosti se čtyřiatřicetiletým Egypťanem asi nejvíce, a to, kdy bude znovu závodit. Protože vloni skončil na Olympii "až" šestý, letos se na soutěž musí znovu kvalifikovat. Soutěžní plavky přitom podle svých slov navlékne v srpnu. To znamená, že Mamdouh vše sází na jednu kartu a postup na Mr. Olympia 2019 se pokusí vybojovat při poslední možné příležitosti na Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro. Ke kvalifikaci zde pro něj přitom povede pouze vítězství. Na pódium s trenérem letos plánují přinést něco nového. To, že Ramy nebude závodit rovnou na vrcholu sezóny, vnímají jako výhodu. Neilu Hillovi by to mělo pomoci jeho tělo lépe poznat a bude tak ještě čas na to vyladit před Olympií různé nedokonalosti. Záznam zmíněného interview Vám nyní nabízíme níže a dodáváme, že cestu Mamouha Elssbiaye letošní sezónou pro Vás samozřejmě budeme sledovat!


Mamdouh Elssbiay - rozhovor o plánech pro sezónu 2019


Video:
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Honzík893 (23:35) • Lukáše mám rád. Doufám že to ňák půjde aby jel přes kaluž. A doufám že mu vyjde Olympia
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra