Reklama:

Bestie Open Hradec Králové 2019 - rozhovory s vítězi

3.109 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bestie Open Hradec Králové 2019 - fotogalerie
Bestie Open Hradec Králové 2019 - výsledky a reportáž

V sobotu 13. dubna 2019 se v Hradci Králové konal závod oblíbené série Bestie Open, tentokrát závodily týmy. A bylo to jiné než obvykle, skvělé! Ne, že by individuální závody nebyly napínavé nebo strhující, to vůbec ne, ale tady to mělo ještě jinou atmosféru. Větší sílu. Protože dva jsou víc než jeden. Tady nestačil jen výkon jednotlivce, ambice jednotlivce, bojovnost jednotlivce. Ego muselo jít stranou. Důležitá byla souhra, spolupráce, vzájemná podpora, společná strategie, společný cíl. Výsledkem pak byla o to větší radost, ze společného úspěchu, společného prožitku.

Užili si to všichni, kteří dokázali být součástí týmu, bez handrkování o to, kdo co pokazil nebo podcenil. Vůbec největší úsměvy patřily vítězům - týmům Unfamous a Sclep Warriors.


Vítězný ženský tým - Unfamous ve složení Petra Žampová a Veronika Sorokáčová

Dámy, pěkně jste to v Hradci rozjely. Velká gratulace! Jak dlouho se CrossFitu věnujete a je Vaším prvním sportem, nebo máte bohatší sportovní historii?

Petra: Já jsem od dětství vyzkoušela několik sportů - orientační běh, ženský fotbal, rope skipping (skákání přes švihadlo) a na fakultě tělesné výchovy a sportu pak dále prošla gymnastikou, plaváním, sportovními hrami a atletikou. Ke CrossFitu jsem se dostala v Austrálii, když jsem hledala k fotbalu ještě nějakou další sportovní aktivitu. CrossFitu jsem se věnovala rok v Austrálii, poté rok v ČR, následně jsem na 2 roky od CF upustila, v tomto období jsem se věnovala vzpírání a silovému trojboji a nyní se zkouším k CrossFitu opět vrátit (cca 2. měsíc).

Veronika: CrossFitu se věnuji 1,5 roku, ale sportovala jsem už dříve. Jako malá jsem 7 let hrála závodně tenis, pak jsem sportovala pro zábavu (aerobic, zumba, posilovna, běhání) a spíš jsem hledala, co mě bude bavit nejvíc. No a jednou jsem zavítala na hodinu CrossFitu a hned jsem věděla, že to bude sport pro mě.

Jak často trénujete?

Petra: Trénuji 5 - 6x v týdnu, někdy i 2x denně.

Veronika: Já trénuji 5x týdně a tréninky mi píše Péťa, protože ona není jen skvělá závodnice, ale zároveň i osobní trenérka.

Do jaké míry se znáte? Věděly jste před závody vzájemně o svých silných a slabých stránkách?

Petra: S Verčou se známe dobře, pomáhám jí s přípravou. Před závodem Bestie Open jsme se několikrát sešly a potrénovaly spolu. Myslím, že své silnější a slabší stránky známe, vzájemně si je hlásíme, především tedy ty slabší. (smích) Verčinou silnější stránkou je veslo, slabší naopak hrazda. Mojí silnější stránkou je síla, slabší stránkou je AirBike a veslo.

Jste na tom výkonnostně zhruba podobně?

Veronika: S Péťou výkonnostně vyrovnané nejsme. Péťa je na tom o dost lépe než já, jak kondičně, tak i silově. Já jsem bohužel žádnou její slabou stránku nenašla. (smích)

Nevyčítaly jste si během závodu vzájemně nějaké chyby nebo horší výkon?

Petra: Chyby či slabší výkon jsme si rozhodně nevyčítaly, naopak, spíš jsme se vzájemně podporovaly a hecovaly. Jediné, co mi Verča vyčetla, bylo, že jsem udělala několik angličáků místo ní. (smích)

Při kterém workoutu jste na Bestii trpěly nejvíc?

Petra: Nejvíc zabrat nám dal určitě první workout. Já osobně s tělesnou výškou 160 cm jsem se trápila jak na wall ballech, tak i na vesle. U obou cviků mám "výškovou nevýhodu". A Verče wall bally tentokrát taky nesedly.

Hlídaly jste si svou pozici během závodu?

Veronika: Jak se závod vyvíjí, jsme si samozřejmě hlídaly, hned po prvním workoutu jsme byly na prvním místě, takže jsme to chtěly udržet, a naštěstí se to povedlo. První místo jsem si držely po celou dobu soutěže.

Jak se Vám závod v Hradci líbil? Vytkly byste mu něco?

Veronika: Mně se závod líbil už proto, že v týmu se mi závodí asi lépe. Je to veselejší a není to tak stresující, protože se můžete vzájemně podporovat. A také, když je workout, ve kterém se můžete střídat, tak si alespoň na pár vteřin odpočinete. (smích)

Petra: Mně se soutěž také líbila. I na tak malém prostoru byla organizace velmi dobře zvládnutá a určitě není nic, co bychom vytkly.

Šly byste spolu do týmu zase?

Veronika: Do týmu s Petrou bych samozřejmě šla zase, je jen otázkou, jestli i ona se mnou. (smích)

Petra: Ano, šla bych s Verčou do týmu zase. Bylo to super, myslím, že jsme si sedly.


Vítězný mužský tým - Sclep Warriors ve složení Denis Mudřík a Jan Kropáček

Nejdřív velká gratulace k úspěchu na Bestii! Než se ale budeme bavit o závodě, podíváme se hlouběji do Vaší historie. Co Vás vlastně přivedlo ke sportu, potažmo ke CrossFitu?

Denis: Já potřebuji fyzičku kvůli práci, už 12 let pracuji v armádě. Dřív jsem cvičil klasickou činkárnu, ale pak jsem přijel na misi do Afghánistánu a viděl tam Američany, jak neskutečně blbnou se svým tělem. Dělali různé cviky s jednoručkami, na hrazdě, angličáky… Tak mi to nedalo, začal jsem se o tento způsob cvičení víc zajímat a nakonec u něj zůstal. Posunulo mě to hodně dopředu, ve vytrvalosti, fyzičce, stravování i dalších věcech. Fakt je to pecka!

Jan: Já si řekl, že je potřeba se začít trochu hýbat vzhledem k tomu, že mám z větší části sedavé zaměstnání. Navštívil jsem tedy na doporučení Sclep Gym, kde jsem nejdřív absolvoval pár individuálních lekcí s osobním trenérem a objevil možnost absolvovat cross začátečnické lekce. Po zjištění, o čem vlastně tento způsob cvičení je, jsem se rozhodl to zkusit a teď už se mu dva roky věnuji.

Jak často trénujete?

Denis: Není to pravidelné, ale snažím se trénovat 3 - 4 x týdně, někdy, když to vyjde, se podaří i dvoufázový trénink, ale záleží na tom, kolik je času.

Jan: Já se snažím trénovat 4 - 5 x týdně.

Máte za sebou kromě hradecké Bestie i nějaké další závodní zkušenosti?

Denis: Ano, mám za sebou mnoho CF závodů. Toto byla moje 5. Bestie, 2x jsem závodil na Slovensku, několikrát na Elite Brno, v Třinci, Olomouci, na BCross Challenge… Je toho spoustu a stále dobrá umístění. Většinou to byla bedna, což je super.

Jan: Já v loňském roce absolvoval čtyři individuální závody - Sokol Games v Olomouci, Mad Man a Elite Battle v Brně, v prosinci Bestii v Hradci Králové a jeden týmový závod v Ultimate Fitness v Olomouci, kde jsme skončili v kategorii scaled s jiným parťákem ze Sclep Gymu na druhém místě. Dále se účastním letošní Crossleague kde chybí poslední kolo kvalifikačních workoutů na závěrečné závody.

Jak padlo rozhodnutí zkusit hradeckou Bestii? A byl někdo ve Vašem týmu víc "šéf"?

Jan: S Denisem se známe ze Sclepa, a když jsem se bavili o letošních závodních ambicí, shodli jsme se, že toho chceme absolvovat co nejvíc. Týmová Bestie v Hradci byla jasná volba po dobré prosincové zkušenosti. Šéf je asi víc Denis, díky větším zkušenostem. Ale při rozebírání jednotlivých workoutů a plánování strategie jsme byli rovnocenní parťáci.

Které z workoutů jste si užili a které Vám naopak moc "nešmakovali"?

Denis: Mě bavily výstupy na bednu, přeskoky přes bednu a shyby, to bylo parádní. A také angličáky s přehazováním slam ballu. Co mě nechytlo, byl divný cvik, který se skoro nikde necvičí - wall climb - chůze z kliku do stojky, fakt strašné. To už raději HSPU!

Jan: I mně dal vůbec nejvíc zabrat wall climb, což je prvek, který skoro vůbec netrénujeme, maximálně před HSPU nebo HSW jako warm-up, a tak i "pouhých" 9 opakování mi stačilo k tomu, abych si sáhnul až na samé dno.

Hlídali jste si během závodu svoji pozici? Věděli jste při 3. workoutu, že hrajete o první místo?

Jan: Věděli jsme, že jsme po 2. WODu na prvním místě s náskokem 2 bodů, ale neměli jsme přehled, jak si ostatní týmy vedly v posledním úkolu. Nám se bohužel poslední workout nevyvedl úplně podle představ, takže když vyhlašovali první tři místa, byli jsme opravdu nervózní, jestli jsme se nepropadli až na 4. místo. Nakonec to cinklo a já měl z toho obrovskou radost.

Měli jste k jednotlivým workoutů vymyšlené své strategie?

Denis: Měli jsme cíl, abychom byli na bedně, a motto "jeď na plnej plyn za každou cenu". A obojímu jsme dostáli. Jeník do toho dal hlavně srdíčko, to je důležité, a já to tam prostě naflákal, co to šlo. (smích)

Šli byste spolu do týmového závodu znovu?

Denis: Určitě bych s Jeníkem do dalších závodů šel, je to dobrý parťák, bojovník, jako já.

Jan: Taky tak. Denis je super parťák a kamarád. Byl jsem rád, že jsem mohl závodit právě s ním, a těším se, až spolu pojedeme na další závody, ať už týmové, nebo individuální.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 38 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra