Reklama:

Bestie Open Hradec Králové 2019 - výsledky a reportáž

5.665 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bestie Open Hradec Králové 2019 - fotogalerie

Po první letošní Bestii Open, která proběhla v únoru v Plzni a závodili na ní jednotlivci, nyní přichystal Martin Štěpánek crossfitový závod dvojic v Hradci Králové.

I zde se projevilo, že týmové závody jsou velice oblíbené, a tak byla kapacita hradecké Bestie zcela naplněna a tělocvična CrossFit Hradec Králové v sobotu 13. dubna 2019 praskala ve švech. Závodníci obsadili každičké zákoutí gymu, aby si urvali kus prostoru, kde by mohli uložit své věci a mezi workouty i sebe. Vzhledem k množství přítomných a faktu, že při zrychlení závodníka často dochází nezřídka i ke zrychlení jeho střevní peristaltiky, nechal organizátor prozíravě k gymu přistavit ještě jednu kadiboudu značky Toi Toi, díky čemuž se mu i tentokrát podařilo udržet plynulý běh závodu a předem daný časový harmonogram.

Jako předkrm dostali sobotní soutěžící návštěvníci CrossFit Hradec Králové 12minutový AMRAP s veslováním a wall bally. Soutěžící dvojice se mohla na jednotlivých disciplínách střídat dle libosti, šlo jen o to uveslovat co nejvíc kalorií a odházet co nejvíc wall ballů. Už po tomto workoutu se dostal do vedení ženského žebříčku tým Unfamous, který daly dohromady Petra Žampová a Veronika Sorokáčová. Jak tyto závodnice, týmově sladěné fialovými tóny ve vlasech, ucítily svoji příležitost, už si ji nenechali vzít a bestiálním výkonem závod dotáhly až do vítězného konce.

Workout 1
AMRAP 12 minut

  • veslo
  • wall ball

Workout 2
časový limit 12 minut

  • 60x výstup na bednu
  • 60x angličák s přehozením slamballu přes rameno
  • každé 2 minuty 10x synchro přeskakované výpady

Zato u mužů to bylo poněkud větší drama. Po druhém workoutu byl ve vedení mezi muži "modrý" tým Sclep Gym Warriors, ovšem třetí workout dvojici Mudřík - Kropáček nevyšel právě podle představ. Kam je horší výsledek na konečném žebříčku asi posune, čekali s napětím při vyhlašování. Měli ale štěstí. Se závěrečnými wall climby se těžce prali i ostatní závodníci, a tak si tým Sclep Gym Warriors i přes pocitově horší výsledek v závěru soutěže odnesl celkové první místo.

Workout 3
časový limit 7 minut

  • 21x box jump over
  • 15x / 12x shyb
  • 9x / 7x wall climb

Wall climb. Zdánlivě nevinný cvik. Postavit se zády ke zdi, nohama šplhat po zdi nahoru a zároveň s tím pochodovat rukama k patě zdi, až se člověk dostane do stojky. Pak zase dolů a zase nahoru. Zase dolů a zase nahoru... Dlouho už se na Bestii Open nevyskytl takový prvek, který by rozplakal tolik soutěžících dívek a přivedl na okraj vysílení tolik soutěžících mužů. Občas to vypadalo, jako by byli závodníci u zdi na popravě. Bezmoc, pády, které už nebyla síla kontrolovat, to všechno tu bylo k vidění. Co na to hlavní organizátor Martin Štěpánek?

"Vždycky narazíme na nějakou slabinu. Rozebírat bychom to mohli hodně dlouho, kde jsou příčiny toho, co vidím často na Bestii... Upřímně to rozbrečí spíš mě. Obecně je na Bestii převaha nadšení a srdcerváčství než opravdové závodní připravenosti. I když je to jen hobby závod. Právě proto nenasazuji žádné "velké váhy", nic technicky náročného. Snažím se minimalizovat rizika zranění. Děláme semináře na techniku práce s činkou i vlastním tělem, ale většinou dorazí ti, co to vlastně ani nepotřebují," vyjadřuje se nejen k wall climbům hlavní organizátor, čímž na závodníky apeluje ve smyslu rčení "těžko na cvičišti, lehko na bojišti".

Další závod Bestie Open se uskuteční v Olomouci 18. května 2019, tak honem ještě natrénovat, co se dá. Registrace bude spuštěna 18. dubna ve 20:00, tak nepromeškejte svou šanci. Půjde o první letošní Bestii, která se uskuteční venku!

Jak říká Martin Štěpánek, a potvrdit to mohou všichni organizátoři crossfitových akcí, rozhodčí jsou vzácné a nedostatkové zboží. Pokud tedy nechcete závodit, ale rádi byste byli součástí crossfitové komunity, můžete zkusit dbát na Bestii na dodržování standardů a fair play. Co je k tomu potřeba? "Ochota strávit celý den mimo domov, to je asi to nejzásadnější," říká Martin Štěpánek a dodává: "Fajn je, když se dotyčný orientuje v tomto sportu a ví, jaké jsou tam cviky. Velkou roli hraje také nátura, protože rozhodčí musí být přísný a stát si za svým." Pokud byste chtěli vyzkoušet, případně potrénovat tyto své dovednosti, které se bohatě hodí i v běžném životě, určitě neváhejte Martina Štěpánka kontaktovat.

Bestie Open se svými zatím zhruba 25 soutěžemi udělala za dobu své existence radost mnoha závodníkům a závodnicím. Pořádat pravidelně několik závodů ročně by ovšem nebylo možné bez podpory partnerů, kterým patří velké poděkování. "Závodníci dostávají vouchery od našeho největšího partnera, kterým je Fitco Nutrition, případně od My Love Food, což je značka Fitca. Jejich podpora je super, protože se známe už asi 15 let a máme tak jasnou reálnou představu."

"Aby si ale někdo nemyslel, že nám Fitco valí peníze a produkty jako o život. To by nebylo dlouhodobě udržitelné, aby na každý závod věnovali třeba 10 - 15 tisíc v doplňcích. Funguje to tedy tak, že z cca 50 % všechno hradíme, kupujeme od Fitca. Již od začátku nás podporují borci z workout.eu, za to jim patří veliký dík. Nově máme podporu od pasteepastee.com, kluci z Hradce Králové, kteří vymysleli super nutriční pastu bez chemie. Také každý gym, kde se Bestie koná, je podporou," shrnuje pořadatel Bestie Open všechny partnery, kteří mají podíl na tom, že Vám soutěž Bestie Open může přinášet silné a nezapomenutelné zážitky už šestým rokem.


Výsledky Bestie Open Hradec Králové 2019

Nejlepší závodníci Bestie Open 2019 v Hradci Králové
p. mužský tým ženský tým
1. Sclep Gym Warriors Unfamous
2. Hraďáci Bubalus Girls
3. Open Gym Men RůženkyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 28 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra