Reklama:
DNES končí 12 akcí Extrifit 1+1!
V noci definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Překážkové závody: Překážkáč - představení

5.222 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Kalendář překážkových závodů pro rok 2019
Už podle názvu závodní série je poznat, o co asi tak jde. A rozhodně nejde o bowling. Překážkové závody pořád získávají na oblibě, a tak se čas od času objeví i nový organizátor. A pokud zaujme závodníky a osvědčí se, tak se zařadí mezi zajetou řadu organizátorů, kteří pro nás každý rok připravují nové závody, nové překážky a nové záludnosti, kterými nás chtějí dostat. Na Překážkáč Vám nebude stačit jen rychlý běh. Musíte mít v repertoáru i něco navíc. Sílu, vytrvalost, zručnost, a hlavně odhodlání (dotáhnout to až do konce).

Závod je určen pro všechny věkové skupiny. Užije si každý. Ostřílený závodník prozkouší svou techniku a odhodlání a nováček možná pozná své limity anebo bude překvapen tím, co v něm dřímá. Kdo má rád Pardubice, Přelouč, okolí anebo rád výletuje, tak šup na Překážkáč!

Typy závodů

Najde se tu něco jak pro dospělé, tak pro děti. Ničím zvláštním se Překážkáč od ostatních překážkových závodů neliší. Dvě různé obtížnosti. Jedna do 5 kilometrů a druhá nad 5 kilometrů. Plus závod pro děti.

Velkej

Ten je pro ty velké, kteří si troufnou na více než 8 kilometrů a více než 30 překážek. Tady se už prověří Vaše příprava a Váš trénink.

Malej

Pro ty, kteří začínají, anebo pro vytrvalostní sprintery tu je kratší varianta, která má nad 4 kilometry a více než 20 překážek. Tady se už dá více šlápnout do tempa a trochu to osolit.

Dětskej

Pro ty nejmenší tu je 1 kilometr (a více) s 10 (a více) překážkami. Tady si mohou děti vyzkoušet, co to vlastně dělají jejich rodiče na delších tratích, a nabírají první překážkové zkušenosti.

A pokud Vás Překážkáč opravdu vezme, můžete si u něj nakoupit i sportovní oblečení.

Co Vás čeká

Samozřejmě nesmí chybět běh. Zejména ten vytrvalostní, sprintovat se na delší trati nevyplatí, na té kratší už ano. Budete nosit klády i pytle. Zašplháte si, zaručkujete, zaplazíte (podplazíte), a dokonce i zabalancujete (nebojte, ne nad bezednou propastí).

Historie a současnost

Vše to začalo v červenci roku 2018, kdy byl v Přelouči uspořádán první závod. Toho roku proběhlo celkem šest závodů. Jedna sada, tedy Velkej, Malej a Dětskej, v červenci a druhá sada na podzim v listopadu. Vyzkoušelo si ho ten rok cca 450 závodníků. V roce 2019 je jedna sada závodů v dubnu a druhá v červenci. Jestli bude i na podzim, je zatím ve hvězdách.

Pár otázek pro organizátora

Měl jsem možnost malinko vyzpovídat Štěpána Levého, jednoho z organizátorů, a rád se o to s Vámi rozdělím. Třeba se dozvíte něco, co ještě nevíte, a hlavně malinko nahlédnete pod pokličku přípravy takové akce.

Předpokládám, že když někdo rozjede svoji překážkovou sérii, tak musí mít k překážkám kladný vztah. Jak dlouho už překážkově závodíte a co Vás vedlo k vlastní závodní sérii? Chuť zkusit si to z druhé strany, nebo Vám na tratích něco chybělo?

Překážkové závody běhám od roku 2015. Za tu dobu jich mám zaběhnuto 70. Včetně všech našich. Tak se nejlépe zjistí, jak vše funguje a kde je potřeba na trati doladit nedostatky. K vlastnímu závodu nás dohnala nespokojenost s překážkami. Stále se opakující překážky po 2 - 3 závodech přestávají být zábavné. Děláme překážky tak, aby to byla pro závodníky zábava, a ne stereotyp. Dle hodnocení závodníků jdeme dobrým směrem a to je ta největší motivace pokračovat dále.

Šel jste do pořádání sám? Jak velký je Váš realizační tým?

Závod pořádáme ve třech. Já, brácha a společný kamarád.

Je těžké sehnat sponzory či mediální propagaci pro překážkové závody? Je to relativně mladý sport, který ještě nemá masovou základnu.

Sehnat sponzory pro takto mladý sport je nejtěžší překážka. (úsměv) Je to partner od partnera, někdo je sportu nakloněný a rád podpoří náš závod. Všem partnerům děkujeme a jsme moc rádi za každou podporu, bez nich by náš závod nemohl fungovat.

Kolik času zabere příprava tratí? Pokud se závod uskuteční v dubnu, tak jak moc dopředu začínají realizační a organizační přípravy?

Na vyznačení trati a stavbu překážek si dáváme měsíc dopředu. Tomu předchází plánování trati, zkoušení nových překážek atd. Když se k tomu přidá papírování, registrace, všechna povolení a jsou tři termíny za rok, tak z toho je celoroční příprava.

Plánujete rozšíření sériového portfolia? Něco navíc kromě tratí Velkej a Malej? Připravujete na rok 2019 oproti roku 2018 nějaké novinky, které se mohou prozradit, nebo je objeví závodníci až sami na trati?

Rádi bychom ještě jednu vzdálenost závodu 12 km a více. Ale to nejde uspořádat ve stávající lokalitě, kterou máme jako domácí půdu. Na tomto chceme do budoucna ještě zapracovat. Jednou novinkou je speciální medaile za zdolání všech tří závodů v jedné vzdálenosti. Buď 3x Malej, nebo 3x Velkej. Za to bude medaile s názvem "srdcovka". Chystáme ještě pár novinek na sezónu 2019. Nové překážky, nově vedené tratě, novou lokalitu a ještě pár novinek, ze kterých budou mít závodníci radost.

Křišťálovou kouli bohužel nemám, takže budoucnost nevyvěštím, ale Překážkáč má rozhodně dobře našlápnuto. Jak jste sami četli, je to srdcovka, takže bude plno spokojených závodníků, kteří se budou rádi vracet. Držme tedy Překážkáči palce a na viděnou na trati.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 57 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
DAVID.KOVACIK96 (16:29) • Já jsem například sissy dřepy zařadil a naopak mi to pomohlo (y) a žádný poškození nepo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra