Reklama:

Slávek Vinogradov - rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Slávek Vinogradov se loni představil na soutěžních pódiích po tříleté pauze, která jej dělila od zisku posledních titulů na Mistrovství Evropy i světa ve fitness v roce 2003. Jeho návrat byl však více než úspěšný. Ve své kategorii bodyfitness mužů do 178 cm získal medaili nejcennější. O svých sportovních začátcích, práci, ale i jen tak o životě si se mnou povídal na počátku letošního roku.

Snad není indiskrétní se tě nejdříve zeptat na věk...

Není, je mi 23 let.

Kdy jsi začal cvičit?

Záleží, jaký sport máš na mysli, cvičím v podstatě odmalička, co si pamatuji... Na základní škole jsem se učil bojovému umění - dělal jsem Taekwondo, což je bojový sport pocházející z Korey. Pak jsem přešel na kulturistiku.

Jak dlouho se jí věnuješ?

Nevím přesně, ale řekl bych asi devět nebo deset let.

Účastnil ses nějakých soutěží v Taekwondu?

Ano, závodil jsem v ČR. Na mezinárodní soutěže jsem nejezdil, protože na ně musíš mít černý pás. Na Mistrovství ČR jsem několikrát vyhrál.

Kdybys měl porovnat, co ti přinášelo Taekwondo a co ti dává bodybuilding? Cítíš rozdíl?

Rozdíl mezi nimi určitě je, ale Taekwondo jsem dělal už dlouho a přestalo mě bavit. Začal jsem s kulturistikou, přitáhlo mě, že je pak vidět rozdíl na postavě. Každého asi zajímá, jak vypadá. Posilovna mě jednoduše láká víc.

Takže myslíš, že kulturistika má praktičtější využití v životě?

(smích) Nevím, zda má praktičtější využití, ale pro mě byla zajímavější. Taekwondo je dozajista také zajímavé, člověk se při něm také nadře a něčeho dosáhne, ale kulturistika se mi zdála lákavější a už jsem u ní zůstal.

Holky víc koukají, svaly víc rostou?

No, asi to z toho začalo (smích), ale teď už se spíš schovávám, nenosím tílka. Víc postava uspokojuje mě, než abych ji předváděl před holkami.

Dobře. Jaké bylo první pózování před lidmi?

Mám jej nahrané kamerou, a když jsem záznam sledoval, připadal jsem si křečovitý. Bylo to poprvé, neuměl jsem pořádně pózovat, bylo hodně stresu. Po první soutěži jsem se však hned chystal na druhou, natolik mě zaujalo se předvádět. Člověk musí být trochu exhibicionista a mě to začalo bavit.

Takže dneska už si pódium užíváš?

Když jsem dobře připravený a mám formu, tak si pózování užívám. Kdybych formu neměl, tak tam nevylezu a budu se stydět...

Co si myslíš, že je nejdůležitější k výhře v soutěži?

Především chuť nejvyššího stupně dosáhnout, člověk musí chtít, být rozhodnutý a neudělat ani krok zpět. Příprava je hodně důležitá a hlavně těžká, hodně frajerů chodí do fitka, jsou nabušení, ale jakmile přijde dieta, změknou a nevydrží.

Podělíš se o dojmy, jaké je být mistrem světa?

Je to úžasný pocit! Je to super, ale za pár dnů, když všechno utichne, jde život dál. Člověk řeší všední problémy a už si to tak nebere. No, ale jsem mistr světa... (úsměv)

Máš výbornou postavu. Dostal jsi nějakou nabídku na práci, kde bys ji mohl využít? Nějaký film, reklama nebo modeling?

Dostal jsem a přijal nabídku zúčastnit se natáčení DVD Osobní trenér, kde bylo více sportovců provozujících trenérskou praxi. Využil jsem v něm nejen, jak vypadám, ale také vědomosti, jak toho dosáhnout.

O čem DVD je?

Je určeno nejen pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé - učí se, jak správně cvičit v posilovně. Obsahuje všechno: základy, strečink, dýchání atd., vše je dobře vysvětleno. Když tě zajímá třeba prsní sval, máš v DVD probráno, jak máš procvičit horní, střední, dolní, vnitřní nebo vnější část svalu. Součástí je také knížka, kde je vše nafocené a popsané. Je to dosti podrobné.

Nyní pojďme k tvé trenérské praxi. Kolik lidí trénuješ za den?

Počty jsou různé, nejvíce jsem měl asi 40 lidí.

40 lidí? To je jako fabrika.

Ano, ale v tomto fitku si zaplatíš vstup a je jen pro tebe, nikdo jiný v něm není. Takže tam chodí skupinky, většinou ženy. Teď mám denně asi 20 klientů.

Vybíráš si, koho trénuješ, nebo bereš každého, kdo za tebou přijde?

Většinou záleží, co daný člověk požaduje. Mám raději trvalejší spolupráci, jsou pak vidět i výsledky.

Prozradíš, co plánuješ dál v životě?

Teď se věnuji především studiu na vysoké škole, ale určitě bych rád dál závodil. Záleží však, jestli najdu sponzora, kterého hledám pro další přípravu na soutěž. Chtěl bych opět na Mistrovství světa a půjdu zase pro zlatou medaili.

V classic bodybuildingu nebo v kulturistice?

Zatím v classic bodybuildingu.

Zatím?

Zatím.

A už ti někdo řekl, že se tváříš jako mistr světa?

(smích) Z legrace přítelkyně, ale jinak ne.

Děkuji za rozhovor!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.05.17:46QUINCY - :D :D :D :D :D
30.01.19:53Freimen - nemám problém s tím uznat, že je někdo dobrý a je pro druh..
30.01.19:35Micky1111 - Od teba takato poklona?Az sa mi to nezda!Konecne dobry naz..
30.01.12:53Borg - Má úcta! :-9
30.01.12:08CIZOPASNIK - neskutecna forma, klobouk dolu
30.01.11:52Freimen - ať se o tobě říká co chce, jsi zkrátka frajer a v roce 200..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra