Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

SKFČR: Informace o změnách na soutěžích v roce 2019

3.749 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


Následující zpráva je převzata z webových stránek Svazu kulturistiky a fitness České republiky.


Změny Pravidel a soutěžního řádu

Opět po roce přichází další změny Pravidel a soutěžního řádu (o těch minulých jsme informovali zde). Letošní zásadní novinky jsou tři a týkají se nové kategie wellness fitness, kategorie klasická kulturistika a mládežnických kategorií physique a bikiny fitness. Přehled hlavních změn najdete níže.

Nová kategorie wellness fitness

Již loni jste mohli na soutěžích zaregistrovat novou kategorii wellness fitness. Zájem o tuto kategorii pozvolna narůstá, a proto se SKFČR rozhodlo ji oficiálně zařadit do pravidel. Wellness fitness je kategorie pro závodnice, které upřednostňují svalnatou atletickou postavu bez velké separace svalů, esteticky příjemnou s větší svalovou hmotou než v bikiny fitness. Z tohoto pohledu je wellness fitness umístěna někde mezi bikiny fitness a physique žen. V letošním roce bude tato kategorie zařazena také na Mistrovství České republiky v Lysé nad Labem a to pro věkovou kategorii ženy a masters.

Nové váhové limity pro kategorii klasická kulturistika

Mezinárodní kulturistická federace IFBB již loni provedla úpravy váhových limitů pro kategorii klasická kulturistika a letos je aplikujeme také do našich pravidel. Níže je soupis platných váhových limitů pro věkovou kategorii juniorů a mužů (masters):

- junioři:
do 168 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 0 [kg] (beze změn)
do 171 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 1 [kg] (beze změn)
do 175 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 2 [kg] (beze změn)
do 180 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 4 [kg] (změna + 1 kg)
do 190 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 5 [kg] (změna + 1 kg)
do 198 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 6 [kg] (změna + 1,5 kg)
nad 198 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 7 [kg] (změna + 2 kg)
(např. výška 173 cm = maximálně 75 kg, výška 180 cm = maximálně 84 kg)

- muži (masters):
do 168 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 0 [kg] (beze změn)
do 171 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 2 [kg] (beze změn)
do 175 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 5 [kg] (změna + 1 kg)
do 180 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 7 [kg] (změna + 1 kg)
do 190 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 9 [kg] (změna + 1 kg)
do 198 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 11 [kg] (změna + 2 kg)
nad 198 cm: max. váha [kg] = (výška [cm] - 100) + 13 [kg] (změna + 3 kg)
(např. výška 173 cm = maximálně 78 kg, výška 180 cm = maximálně 87 kg)

Nové výškové kategorie pro dorost a juniory

Po analýze počtu soutěžících v loňském a předloňském roce u dorosteneckých a juniorských kategorií physique a bikiny fitness se STK a komise rozhodčích rozhodli rozšířit tyto kategorie takto:

- bikiny fitness dorostenky: do 166 cm a nad 166 cm (loni jedna kategorie)
- bikiny fitness juniorky: do 164 cm, do 168 cm a nad 168 cm (loni dvě kategorie)
- physique dorost: do 178 cm a nad 178 cm (loni jedna kategorie)
- physique junioři: do 178 cm, do 184 cm a nad 184 cm (loni dvě kategorie)

Výška podpatku

V souladu s pravidly IFBB se upravuje maximální výška podpatku pro kategorie fitness ženy, bodyfitness a bikiny fitness. Maximální výška podpatku je stanovena na 12 cm. Pro jarní sezónu ještě bude tolerována původní maximální výška 13 cm.

Plná verze pravidel

Výše uvedené změny v pravidlech jsou zapracovány do kompletní verze Pravidel a soutěžního řádu, které budou v aktualizované verzi zveřejněny do konce měsíce března. Pravidla nabývají platnosti 1. 4. 2019.

Nejste si jistí? Zeptejte se!

Nezapomeňte, že vždy a za všech okolností platí, že budete-li mít jakoukoliv nejasnost vztaženou k pravidlům, a to ať už těm dosavadním, nebo těm novým, je vždy nejlepší se na ni zeptat s předstihem a získat včas odpověď, než vše řešit až na soutěži - v den, který je pro závodníky tolik důležitý a ve který jsou další starosti zcela zbytečné a velmi nepříjemné. Budete-li tedy mít jakékoliv otázky, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Potřebné e-maily i telefonní čísla najdete zde.

Změny na soutěžích - postupový klíč, startovné

Letos se rozhodl VV SKFČR vyhovět stále častějším přáním soutěžících a pořadatelů a experimentálně vyzkoušet možnost startu na mistrovství České republiky pro všechny závodníky. Tzn. pro letošní rok se ruší postupový klíč, kdy na mistrovství ČR postupovali pouze finalisté z oblastních mistrovství. Tento rok může na mistrovství ČR (jak mužů a žen, tak dorostu a juniorů) startovat každý soutěžící, který se zúčastní Mistrovství Moravy a Slezska nebo Mistrovství Čech. Pevně věříme, že tento krok bude mít příznivou odezvu mezi soutěžícími a posune laťku mistrovství ČR opět o kousek výše.

Již řadu let se snaží SKFČR držet výši startovného na mistrovských soutěžích na stejné úrovni. Náklady, které jsou spojené s pořádáním takové soutěže, za tu dobu bohužel neustále rostly, ať už se jedná o pronájmy sálů, ceny elektřiny, služeb, diplomy, medaile, poháry, ceny atd. Proto se VV SKFČR rozhodl ke zvýšení ceny startovného. Pro tento rok platí pro mistrovské soutěže výše startovného pro děti 100 Kč, pro dorost a juniory 400 Kč a pro muže, ženy a masters 500 Kč. Rovněž dochází k zpoplatnění vstupu trenérů a to částkou 150 Kč.

K této změně se váže i změna platby startovného, kdy startovné již nebude vybíráno přímo na místě soutěže, ale bude se platit předem na účet SKFČR (číslo účtu pro platbu a variabilní symbol se zobrazí závodníkům bezprostředně po odeslání přihlášky na soutěž). Proto prosím pečlivě sledujte propozice k soutěžím a také pokyny u elektronického přihlašování na soutěže, kde bude vše podrobně popsáno. Platba předem na účet se týká pouze soutěžících, trenéři budou platit poplatek přímo na místě soutěže.

Věříme, že se připravovaných soutěží jako vždy zúčastníte v hojném počtu a ve skvělých formách. Všem přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na setkání s vámi.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
jari (10:18) • Milane, obrovský klobouk dolů před tebou. Nejenom za to, co jsi vše dokázal, ale zejmén...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
Turakam (09:28) • Heh, plánuje zakladať rodinu, ale šetrí na okruhovu motorku, holt, z dažďa pod okvap...
magazínAlternativní medicínou proti bolestem...
Poman (09:25) • Tak to se omlouvám, ale budu těžce nekolegiální, ale tohle tedy ne. A to budu psát jako...
magazínMilan Obořil: poslední kulturistické...
ZdenekRazic (21:40) • Milane, tvuj nejlepsi rozhovor ever.. fandim ti a drzim palce.. at se tvuj zivot vyvij...
magazínAlternativní medicínou proti bolestem...
Pavel98 (16:07) • Autor článku by si měl přečíst knížku `The Body`s Electric` od Roberta O. Beckera. Beck...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra