Reklama:

Spartan Race Super (Nagykanizsa) 2019 očima Tomáše Tvrdíka

3.753 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Naší OCR reprezentaci se dařilo na závodech v Maďarsku i Itálii
Konečně jsem se dostal k tomu trošku Vám popsat, jaký hezký výlet jsem si o minulém víkendu udělal do Maďarska. V sobotu 30. března se tam běžel první závod CEU série Spartanu a já si tam jel poměřit velikost formy zase s trochu jinou konkurencí, než byla na Mallorce. V plánu byl závod Super, teď už vím, že 15 km dlouhý a bez velikého kopce, ale s větším počtem menších výběhů. Start byl v maďarských 7:00, což je hrozné peklo! Teď už se tedy přeneseme do Maďarska...

Budík mě trestá už ve 4:20 a moje závodní nadšení je na bodu nula, stejně jako venkovní teplota! Ale dost nářků a pojďme na start. Ještě před startem dostávám informace od Jirky Vacíka, že Mišo Rajniak má rýmičku, takže to bude souboj jen mě a mistra Žišky. A co ta ostatní horda eliťáků, co je na startu, včetně jeho samotného, který je tajný jako hrad v Karpatech a trénuje po nocích, aby byl ještě tajemnější? Takže "heremeš, tretemeš, duemeš, razomeš, start"! A pelášíme.

V prvním kopečku jdu do čela a v následném seběhu si tvořím lehký náskok, za sebou na tvrdé podložce slyším brutální dusot zbytku startovního pole, a protože jinovatka na trávě je jasné znamení teploty ke koupání, hned na prvním kilometru jdeme alespoň po pás do vody. Hned potom si hodíme na hrb pytel s pískem, abychom se trochu prohřáli, a cupitáme do kopečka. Tady se ke mně připojuje kolega, japonský samuraj Žiška, a začíná naše, jak se za chvíli ukáže, krátká společná cesta. Společně odhazujeme pytel a po cestičce míříme do lesa. Máme lehký náskok na partu pronásledovatelů, když tu se před námi objeví balanční kladina. Zastavím před ní, ale moc neváhám a jdu na to. Sakra, tahle se nějak klepe, ztrácím balanc už někde v půlce, takže je brzy na skok střemhlav na její konec a padám. Slovenský samuraj jde na jistotu a mizí. Nadávám si, mám chuť se na to vykašlat a jít radši ty dva a půl kilometry zpět než angličákovat a pak běžet dalších 13 km. Ale ne, tak dlouhá cesta, ranní vstávání, přece to všechno nespláchnu do záchodu, a navíc mám lva na prsou, tak nemůžu vzdát. Zatínám zuby a bojuji.

Propadám se někam k 15. místu, nohy po angličácích kyselé jako citrón a hned je to do kopce. Začíná lov. Přepínám hlavu do "hunter módu" a předbíhám jednoho borce za druhým. Překážek zatím moc není, takže je to o běhu. Pomalu se prodlužuje interval mezi předbíháním, a když zpovzdálí zahlédnu záda Jiříka, tak si říkám, že už jsem se asi přiblížil někam k první pětce. Jenže tady už všichni běží rychle a trvá dlouho, než se člověku povede i zdánlivě malou ztrátu stáhnout. Mezitím jdeme znovu do vody, tentokrát až po prsa. Když vylezeme ven, konečně Jirku předbíhám a blížím se ke kýblu. Nejde mi vytáhnout kýbl z komínku ostatních a nadávám jako špaček. Jirka je šikovnější a jde zpět přede mě. Nakonec se to povede, v druhé půlce kýble si beru zpět už jednou vydobytou 6. pozici a v otevřenějším terénu vidím zatím celkem v dálce dva dresy slovenské OCRA. Máme za sebou asi 7 km, takže zhruba půlka závodu. Překážek zatím pomálu, jen běh a různé přelez, přeskoč. Já mám oči zabořené do sice pomalu, ale přeci jen se přibližujících zad prvního ze slovenských bratů. Už přečtu jméno a trochu překvapivě je to Michal Rajniak. Kousek před ním je Richard Chrappa. Konečně je s jazykem na vestě oba předbíhám, ale že mi to trvalo.

První vážnější překážka po dlouhé době je twister, jsou jen dva po sobě, takže až na prostředek, kde se musím více natáhnout, abych dosáhl na druhou půlku, která je otočená úchytem nahoru, to není problém. Tam někde začínám vidět před sebou dres, o kterém předpokládám, že je Petra Dorňáka, a začínám cítit bednu. Taky cítím, že bych si měl dát nějakou energii, a jelikož předpokládám, že už zbývá cca 4 - 5 km, volím rovnou kofeinového "carboše" a doufám, že už není pozdě, protože jsem s tím přísunem energie určitě měl začít dříve. Teď už jsem v módu "hunter - medal" (trestej se, co to jde, a nebude to jen zbytečný výlet, protože bedna se počítá). Ale tady už to není sranda. Chvílemi mi přijde, že se snad ani nepřibližuji. Ale pomalu přeci jen. Když sbíháme k olympu, tak už nejsem daleko, a dokonce vidím Kubu Haviarika, jak z něj odbíhá. Že bych dotáhl i jeho? Olympus přeletím jako prd i díky tomu, že IceBugy na něm hezky drží a můžu se alespoň trochu opřít o nohy. A rázem mě má Petr na zádech. Levá, pravá přes louku a do lesa a mám ho na zádech já. "Hunter - medal" mód naplno, ale to už sbíháme z kopce a já vidím Z-wall. Odtud už je to do cíle jen asi kilák, ale plný překážek. Z-wall jdu hodně opatrně, dokáže být zrádný, a zvlášť ten v CEU. Na Petra už mám lehký náskok a Kuba je kus přede mnou. Pak jdeme do vody, na jejímž konci je dunk wall, takže koupání číslo 3 v teplotě lehce nad nulou a tentokrát komplet menu i s hlavou. Následuje plate drag. Usedám k němu a Kuba odbíhá. Vybírám si sice už jednou projetou dráhu, ale zase jsou naložené pytle sesunuté do přední části, a tak se mi to dost zasekává. Ale co nejde silou, jde větší silou. Dorvu to k sobě a jdu to odtáhnout zpět. Petr akorát usedá do vedlejší lajny a docela mu to jde.

Zdrhám tedy pryč, a to rovnou na šplh. Mokré ruce to dělají trošičku těžší, ale jen trošičku. Dolů jedu, div mi dlaně neshoří, a už jsem u oštěpu. Samuraj i Kuba dali, takže je jasné, že dopředu už to nepůjde, maximálně se můžu propadnout mimo bednu a to nechci po té gumovačce! Chvilka soustředění a jeb ho tam! Je to, jak má CEU zvykem, dost daleko, takže je fakt potřeba se do toho opřít, a to se mi daří, oštěp se zapíchne a drží. Mizím rychle pryč, než si to rozmysl. Přede mnou je pytel s pískem na kladce čili Hercules hoist. Tahám za lano a sakra, je to docela těžké a lano takové ohmatané, to nepůjde jen tak rukama jako obvykle. Zapojuji celé tělo a zvedám, pak opatrně spouštím dolů. Pytel dole, 50 m běhu a je tu multiring ručkovačka. Podélná tyč a asi 5 kruhů. Mokré ruce, tak jdu radši na jistotu a až poslední dva kruhy dávám swingem, abych se zhoupl na zvonek, který visí docela vysoko. Cink a dalších 50 m a je tu Atlasova kulička. Za mnou už nikoho neslyším, tak jsem docela v klidu, protože bohužel už je jasné, že Kubu nedoženu. Už mě čeká jen inverted wall a za ní čekám oheň, ale ten nikde. Asi jim zvlhlo dřevo.

A je tu cíl. Mám smíšené pocity, radost, že jsem se nezlomil a z předvedeného výkonu, ale zároveň zlost, že jsem se hloupou chybou na začátku připravil o boj o vítězství. Zpětně to ale hodnotím pozitivně. Cinklo to a to se počítá a alespoň jsem zase trochu usazený na zem v tom ohledu, že žádnou překážku se nevyplatí podcenit. Z cíle moje kroky míří do auta pro Regener, už se na něj těším. A pak na hotel a do koupele.

Čisťoučký se vracím na vyhlášení a ještě předtím si užívám opravu mého zhuntovaného těla ve stanu mobilní fyzioterapie. Porovnán a napraven si ještě zazávodím s hroznýšem ve spreji cestou na toi-toiku, díky čemuž málem zmeškám vyhlášení. Přibíhám zpět s mnohem hezčím výrazem v obličeji, než když jsem odbíhal, a jdu rovnou na pódium. Pak už jen takové ty běžné věci jako trofeje, fotky, úsměvy, autogramy, udělat pá pá a sednout si zase na cca 6,5 hodin do auta. Večer ještě zaléčit nohy chladivým MetaXtrenem, abych mohl v neděli chodit a vyrazit na kolo, když má být tak hezky. No, prostě taková normální sobota.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (23:43) • Kdo jinej?:))) Máte pravdu a díky za vás! Osobně si myslím, že nemáte proč něco na kame...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
1boris111 (23:13) • Břicho,strašný!!Kde je ten progres,co sliboval?12-13 místo a bude rád.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (22:52) • 1. část spokojenost. Zhodnocení, už i lepší zvuk... Jen mě mrzí, že to musím říct - s t...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
jari (21:33) • Proč bohajeho ten most muscular Slavoj nedovře?? On má totiž to břicho vážně dobrý, víc...
magazínMr. Big Evolution Pro 2021 - výsledky...
Mikuc (19:19) • Tak jsem to rozbalil, naše závodníky a závodnice postahoval, v klidu na to kouknu. Kdyb...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie