Reklama:

České OCR reprezentaci se dařilo na závodech v Maďarsku i Itálii

2.741 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Tisková zpráva] Zástupci české OCR reprezentace bojovali o víkendu ve dvou zemích na závodech série překážkových závodů Spartan Race. V maďarské Nagykanizse se běžel v sobotu Super (13 km) a v neděli Sprint (5 km). V Itálii běželi Češi jen v sobotu, a sice Super.

Výborně si vedla v Maďarsku debutantka v reprezentaci Martina Fabiánová, která v sobotu doběhla mezi elitními ženami na třetím místě a o den později doběhla na Sprintu dokonce druhá. "V obou závodech jsem měla náročný finiš se soupeřkou. Rozhodovalo se vždy na poslední překážce před cílem. Která z nás dříve přelezla zeď, skončila lépe. V sobotu jsem boj o stříbro prohrála, ale v neděli vyhrála," pochlubila se osmadvacetiletá Kutnohoračka pocházející z Karviné. V závodech chybovala dohromady třikrát. V sobotu netrefila oštěp a nevytáhla kladku. V neděli už nedala jen oštěp.

Martina Fabiánová a Tomáš Tvrdík

Skvělý běžecký výkon podal i Tomáš Tvrdík, který startoval jen na sobotním patnáctikilometrovém závodě Super. Do cíle doběhl s třetím nejlepším časem ze všech! "Měl jsem na vítězství, ale neměl jsem štěstí. Na třetím kilometru jsem spadl z balanční kladiny a musel jsem pak ztrátu dotahovat," líčil Tvrdík. Po kladině se kutnohorský borec propadl až na dvacáté místo, ale skvělým během se dokázal dostat až na bronzovou pozici. "Říkal jsem si, že i s jednou chybou se dá skončit na bedně. Bolelo to, ale jsem rád, že jsem si alespoň bronz odvezl. Snad jsem si vybral smůlu před domácími závody v Kutné Hoře," dodal Tomáš Tvrdík.

Těsně za stupni vítězů skončili v sobotu čtvrtý Jiří Vacík a pátý Petr Dorňák. Druhý jmenovaný si spravil chuť v neděli, když na kratší trati vybojoval stříbro při svém druhém startu v reprezentaci. "Na začátku jsem se snažil nepřepálit start, jelikož to byl doslova sprint, ale zároveň neztratit kontakt, což se mi dařilo po celý závod. Celkové pořadí jednoznačně určilo posledních pět set metrů, kde se rozhodovalo na oštěpu a ručkování," líčil stříbrný muž závodu, který ani jednou nechyboval.

Petr Dorňák a Martina Fabiánová

V Itálii skončila těsně za stupni vítězů Adéla Voráčková, kterou rozhodčí poslal na trest při ručkování. Z mužů doběhl nejlépe sedmý Petr Vinický, za ním pak skončili jedenáctý Tomáš Satinský a čtrnáctý Richard Hynek.

"Závod byl pěkně profilově nahoru a dolů. Celkem dost kamení a koryta řek. Nejvíce překážek bylo na konci ve festivalové zóně," popisoval italský závod Petr Vinický, který si pochvaloval i zajímavou konkurenci z Itálie, Francie a Španělska. "Měl jsem pomalejší start, ale postupně jsem doběhl první desítku. Jednu třetinu závodu jsem běžel sám bez kontaktu. Než mě doběhl Tomáš Satinský, skoro až do cíle jsme se předbíhali. Škoda, čím blíže k cíli, tím lépe se nám běželo," dodal Vinický.

Česká OCR reprezentace v Itálii

Umístění českých OCR závodníků na soutěžích v Maďarsku a Itálii
Spartan Super Nagykanizsa Spartan Sprint Nagykanizsa Spartan Super Maggiora
Martina Fabiánová - 3. místo Martina Fabiánová - 2. místo Adéla Voráčková - 4. místo
Tomáš Tvrdík - 3. místo Petr Dorňák - 2. místo Petr Vinický - 7. místo
Jiří Vacík - 4. místo Jiří Vacík - 9. místo Tomáš Satinský - 11. místo
Petr Dorňák - 5. místo Richard Hynek - 14. místo


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra