Reklama:

SKFČR zavádí přísnější pravidla pro testování na soutěžích

8.373 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

NÍŽE UVEDENÝ ČLÁNEK VYŠEL 1. DUBNA, TEDY NA APRÍLA.
INFORMACE V NĚM ZMÍNĚNÉ TAK NEBERTE VÁŽNĚ, JSOU VÝMYSLEM REDAKCE. :)

Po již oznámených změnách, kdy všichni účastníci mistrovství Moravy a mistrovství Čech automaticky postupují na mistrovství České republiky a startovné se bude platit předem na účet svazu, nyní SKFČR oznámilo další novinku. V součinnosti s nařízením mezinárodní federace IFBB a světové antidopingové agentury WADA, kterou v České republice zastupuje Antidopingový výbor ČR, se teď mění pravidla pro dopingové testy na všech soutěžích pořádaných pod hlavičkou SKFČR.

Povinné testování na všech soutěžích SKFČR

ADV ČR doposud testoval na přítomnost dopingových látek pouze vybrané finalisty a vítěze jednotlivých kategorií na několika konkrétních soutěžích. Tento přístup se nyní mění. Počínaje prvními letošními závody, tedy Mistrovstvím Moravy a Slezska mužů a žen, které proběhne 19. dubna v Rosicích, bude testování povinné a bude probíhat na naprosto všech soutěžích a u všech účastníků soutěže. Jednoduše řečeno, dopingovým testem bude muset projít každý závodník, který bude chtít nastoupit na pódium dané soutěže. Testem budou muset projít závodníci všech kategorií, včetně účastníků a účastnic v kategorii fitness dětí.

Jak bude testování probíhat?

Testování v přítomnosti dopingového komisaře bude nově na všech soutěžích předcházet samotné prezentaci a bude podmínkou k připuštění závodníka k účasti na soutěži. Poté, co komisař odebere závodníkovi vzorek krve a moči, bude následovat rychlá analýza vzorku pomocí mobilní laboratoře, dodané agenturou WADA. Ta umožní dopingovým komisařům během několika minut detekovat jakékoliv reziduum anabolických látek v těle závodníka. On-line propojení laboratoře s databází ADV ČR pak celý proces zefektivní. Závodníci, u nichž se test na přítomnost zakázaných látek ukáže jako pozitivní, tak budou účinně eliminováni ještě před začátkem soutěže a budou následně čelit postihu podle platné antidopingové směrnice SKFČR. Závodníkům s negativním výsledkem pak bude povoleno pokračovat dál k prezentaci. Stejný způsob testování pak čeká i všechny finalisty soutěže a bude probíhat bezprostředně po skončení závodu. SKFČR proto žádá všechny závodníky, aby na soutěž dorazili s dostatečným časovým předstihem vzhledem k nutnosti provedení kontroly a také aby po ukončení soutěže vyčkali příchodu dopingového komisaře a neopouštěli místo konání soutěže.

Nejste si jistí? Zeptejte se!

Od zpřísnění pravidel testování si SKFČR slibuje v prvé řadě zlepšení negativního obrazu kulturistiky v očích veřejnosti, s čímž souvisí i pravděpodobnost významného navýšení každoročního státního příspěvku pro fungování svazu. Z hlediska mezinárodní federace IFBB pak jde o dlouhodobou snahu IFBB o zařazení kulturistiky na program letních olympijských her. SKFČR věří, že zpřísnění pravidel výrazně nezasáhne české závodníky, zato však významně přispěje k čistotě a zlepšení prestiže našeho sportu.

Nezapomeňte, že vždy a za všech okolností platí, že budete-li mít jakoukoliv nejasnost vztaženou k pravidlům, a to ať už těm dosavadním, nebo těm novým, je vždy nejlepší se na ni zeptat s předstihem a získat včas odpověď. Budete-li tedy mít jakékoliv otázky, můžete kdykoliv kontaktovat sekretariát SKFČR.


Foto:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Glucometer01.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rawdealsteroids4.jpg


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.04.21:48TomvandeDvor - ***
01.04.13:40Chargy - Tak se to Vanišovi přece jen podařilo prosadit :-)
01.04.12:36fibi87 - ajaja tak sem upřímně vážně napálil...sypu si popel na hla..
01.04.12:32Kebab - Došlo. Jen nejsme tak blbí, abysme to tu všem vytroubili a..
01.04.12:30ambrosan - apríííl*32* *32* *32* *32*
01.04.12:29md - Apríl....to Vám nedošlo 😃😃+1
01.04.12:25fibi87 - to už mělo být dávno ! hlavně v dorostu a juniorech. Příšt..
01.04.12:21Kebab - Super, pecka, tak tohle mě dostalo! *79* Taky jsem slyšel,..+1
01.04.12:17novisss - to je komedie ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra