Reklama:

Reebok CrossFit Games Open 2019 - celkové výsledky

9.221 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Pět týdnů a pět soutěžních úkolu letošních Open bylo vyčerpáno, stejně jako je po nich zřejmě vyčerpáno něco kolem 350 000 účastníků. Množství závodníků účastnících se Open je stále fascinující, nicméně je menší než v minulém roce, a dokonce i nižší než v roce 2017. Celá soutěž ovšem doznala pro letošní rok řady změn, celý formát se jistě bude ještě dolaďovat a jen čas ukáže, jaký vliv budou mít tyto změny na počet účastníků v roce následujícím. Každopádně workouty Open zůstaly stále stejně výživné, ovšem díky scaled variantám i nadále přístupné všem výkonnostním úrovním závodníků.

Kdo v Open opanoval první příčku světového žebříčku? Mezi muži to byl Mathew Fraser, trojnásobný vítěz Games, jehož skóre v pěti workoutech bylo 4., 49., 21., 17., 5. a 1. místo. Jeho ženským protějškem ve světovém žebříčku se stala šestadvacetiletá Islanďanka Ragnheiður Sara Sigmundsdottir, která si v jednotlivých workoutech zapsala 6., 6., 2., 23. a 5. místo. Získá Fraser svůj 4. titul The Fittest Man on Earth? Povede se Saře dostat na stupních vítězů ještě výš než na třetí místo, které už na Games vybojovala dvakrát? To se dozvíme po bojích, které se uskuteční v termínu 29. července - 4. srpna 2019.

Atleti s celosvětově nejlepšími výsledky v Open 2019
p. muži p. ženy
1. Mathew Fraser 1. Ragnheiður Sara Sigmundsdottir
2. Lefteris Theofanidis 2. Annie Thorisdottir
3. Björgvin Karl Guðmundsson 3. Kristin Holte


CrossFit Games Open 2019 v podání českých atletů

Velká gratulace patří i všem ostatním atletům, kteří v rámci domácí konkurence a své kategorie odvedli ty nejlepší výsledky. Nejlepšími českými atlety Open 2019 věkové kategorie 35 - 39 let se stali Filip Trojovský a Vendula Juklová, kategorii 40 - 44 let ovládli Martin Štěpánek a Jana Daly, z kategorie 45 - 49letých si nejlépe vedli Radek Hadrovský a Lenka Kruse, přičemž Hadrovský se jako jediný český atlet dostal svým 75. místem i do první stovky celosvětového žebříčku. Vítězství v kategorii 50 - 54 let vybojovali Jiří Kaňka a Alena Marková, nejstarším účastníkem Open byl v tomto roce Jaroslav Thér, který ve své kategorii v Česku neměl konkurenci. Mezi mladými 14 - 15letými závodníky dosáhli nejlepších výsledků Clark Davis a Karolína Božková, Denis Rod a Tereza Zlámalová se stali vedoucími závodníky finálního žebříčku 16 - 17letých. Vítězi hlavní mužské a ženské kategorie se stali Soňa Karásková a David Stroupek, kteří se tak zároveň stali národními šampióny postupujícími na Games.


Národní šampiónka - Soňa Karásková

Letošní Open jsi chtěla jet "na pohodu", jen tak, aby to stačilo na postup na Games. Bylo to nakonec tak "na pohodu", jak sis představovala?

Ano, snažila jsem se to jet vážně v klidu, hlavně abych se nezranila. Každý workout jsem jela maximálně dvakrát, 19.2 jsem dala nakonec jen jednou. Zpětně mě to trochu mrzelo, když jsem viděla, že by stačilo trochu víc zabrat a světově by mě to hodilo úplně jinam, ale to už je fuk.

V každém jednom workoutu Open jsi v rámci české konkurence skončila první. Máš z toho radost, nebo sleduješ spíš ten žebříček světový? A jak jsi tam spokojená se svým finálním umístěním?

Samozřejmě z prvenství doma radost mám, ale přiznám se, že jiný výsledek v rámci České republiky by byl pro mě nepřijatelný. Sice strašně fandím Páťě Ježkové, kterou považuji za nejtalentovanější atletku u nás, ale ještě chvíli to prvenství držet budu, promiň, Páťo. Celkově se ale zajímám o světový žebříček. Se svým umístěním nejsem spokojená, vím, že umím předvést daleko víc, ale letos to prostě jinak nešlo. Mám plno starostí mimo svou závodní kariéru, což se do výsledků samozřejmě dost promítá. Ale co už, máknu na Games. (smích)

Byl pro tebe některý z letošních workoutů Open tak nepříjemný, že by mohl být tvou noční můrou?

Mojí noční můrou byla trojka. A překvapivě ne kvůli chůzi po rukou, ale kvůli striktním klikům ve stojce. To byl letos spolu s chest to bars jediný cvik, u kterého jsem věděla, že vyhořím. Skoro rok řeším problém s ramenem, a proto jsem nemohla HSPU vůbec trénovat. Ve workoutu jsem jich tak šla rovnou 50 opakování poprvé po zhruba půl roce. Moc příjemné… (smích)

V minulém rozhovoru jsi zmínila, že se ti daří se výkonnostně pořád posouvat dopředu. Jaký programming ti v tom pomáhá?

To jsem řekla? Sakra, kde jsou ty časy. (smích) Ne, směju se, protože momentálně se cítím tak, že bych potřebovala měsíc ležet na pláži a jenom spát a o cvičení si nechat maximálně zdát. Ale tenhle stav máme asi občas všichni, to zase přejde. Jinak ano, cítím neustálý posun vpřed, aktuálně mi píše programming John Singleton (The Progrm), který mě teď bude připravovat na Games do USA. Jsem zatím moc spokojená.

V Open ses stala národní šampiónkou. Co to pro tebe teď obnáší?

Letos se změnila pravidla pro kvalifikaci na CrossFit Games, takže tím, že jsem obhájila titul Fittest Woman in Czech Republic, postupuji a jedu se The Games jako první Češka v historii zúčastnit, pokud se mi podaří sehnat dostatek financí. Není to bohužel moc levná záležitost. Tak držte pěsti a moc díky všem, kteří jste mi během Open psali a fandíte mi. Moc si toho vážím a pomáhá mi to!


Národní šampión - David Stroupek

Davide, Open jsou za tebou. Jak velké nasazení jsi musel vyvinout? Byla to mega dřina, střední dřina, nebo sis to užil "s prstem v nose"?

Byl to boj, hlavně sama se sebou. (smích) Dva týdny před Open, kdy si myslím, že jsem začal ladit hodně solidní formu, přišlo zranění, které mě dost omezilo, takže to byla velká dřina.

Po kterém workoutu Open z tebe padaly nejsprostější nadávky?

Nejhorší pro mě byl bohužel druhý workout, ve kterém mě zranění hodně limitovalo. Tenhle workout jsem si přál minulý rok, teď jsem se s tím pral a v hlavě se modlil, ať hamstring vydrží. Nakonec jsem šel do posledního pokusu s tím, že na to zkusím nemyslet, nebo se to prostě urve. (smích) A byl z toho nejlepší výsledek.

Před Open sis natržený hamstring "léčil" snídaněmi od McDonald's. Pomohlo to?

Zaléčit hamstring se mi bohužel nepovedlo, stalo se to skutečně chvíli před Open, takže jsem trénoval, jak se dalo. Sval dostal v Open hodně zabrat, takže tenhle týden mě čeká magnetická rezonance. Po ní uvidíme, co dál. Počítám ale s tím, že dobrých pár týdnů budu muset nechat nohu v klidu.

Když vynechám současnou situaci, kdy se potýkáš s úrazem, jak jsi obecně spokojený se svým crossfitovým výkonnostním růstem?

Poslední měsíce jsem se sebou spokojený byl. Šel jsem nahoru v gymnastice, i "dýchačky" se mi docela dařily. Open nepočítám. (smích)

Každopádně jsi i přes úraz The Fittest Man v ČR, čímž sis zajistil přímý postup na Games. Těšíš se? Jak to ovlivní tvůj trénink?

Ještě to není oficiální, ale pokud se to povede, tak se mi splní sen být první Čech na CrosssFit Games, i když s novými pravidly je to jiné. Každopádně už jsem si psal s lidmi z The Progrm, kteří mi chystají programming, a ti mi stavbu tréninku pro Games přizpůsobí.


Nejlepší čeští muži a ženy Open 2019
p. muži p. ženy
1. David Stroupek 1. Soňa Karásková
2. Martin Feiferlík 2. Patricie Ježková
3. Filip Kusalík 3. Michaela Palová

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 35 - 39 let v Open 2019
p. muži p. ženy
1. Filip Trojovský 1. Vendula Juklová
2. Petr Schlegel 2. Zuzana Šrámková
3. Petr Kovář 3. Simona Rinková

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 40 - 44 let v Open 2019
p. muži p. ženy
1. Martin Štěpánek 1. Jana Daly
2. Adam Čížek 2. Renata Novotná
3. Jaroslav Masa 2. Olina Rivas

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 45 - 49 let v Open 2019
p. muži p. ženy
1. Radek Hadrovský 1. Lenka Kruse
2. Zdeněk Weig 2. Marcela Kropáčková
3. Michal Hlaváček 3. Kateřina Tilinger

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 50 - 54 let v Open 2019
p. muži p. ženy
1. Jiří Kaňka 1. Alena Marková
2. David Arneil 2. Jarmila Ivanková
3. Tim Shaw 3. -

Nejlepší čeští závodníci kategorie masters 55 - 59 let v Open 2019
p. muži p. ženy
1. Jaroslav Thér 1. -

Nejlepší čeští závodníci kategorie 14 - 15 let v Open 2019
p. chlapci dívky
1. Clark Davis Karolína Božková
2. - Anastázie Jandačová
3. - Sabina Slováková

Nejlepší čeští závodníci kategorie 16 - 17 let v Open 2019
p. chlapci p. dívky
1. Denis Rod 1. Tereza Zlámalová
2. Vladimír Topinka 2. Michaela Šnebergerová
3. Martin Kuráň 3. -

* s lehčí variantou cvikůLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 12 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra