Reklama:
100 % Whey Protein v akci 2+1 ZDARMA
Výjimečná akce na špičkový britský syrovátkový protein s trávicími enzymy. Více zde.

Jak nám v redakci chutnají Instant BCAA Triade?

3.856 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

To, že se k nám do e-shopu dostaly doplňky stravy a suplementy od Smartlabs, jste si už určitě stačili všimnout. Jejich nejznámější Hydro Delicate a jejich začátky jsme Vám přiblížili v rozhovoru s Pavlem Kantoříkem. V dnešním článku se dozvíte, jak nám v redakci chutnaly Instant BCAA Triade.

BCAA Triade - základní informace

BCAA Triade - primárně předtréninkový stimulant, obsahující komplex esenciálních aminokyselin BCAA v poměru 4:1:1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin), citrulin a beta alanin v účinném množství. S ohledem na mimořádně vysoký podíl BCAA je tento produkt ovšem vhodný též jako potréninkový nápoj. Množství a poměr účinných látek vychází z klinických studií. Instant BCAA Triade jsou vhodná pro sportovce usilující o maximální svalový růst a svalový objem a o zlepšení celkového sportovního výkonu.

  • snižují únavu při tréninku
  • zvyšují anaerobní výkon i tréninkový objem
  • zvyšují svalovou vytrvalost
  • zlepšují potréninkovou regeneraci
  • příchutě - malina, višeň, ananas, pomeranč
BCAA se po chvilce samy rozpustily, aniž by bylo nutné použít šejkr. Malina mi chuťově vyloženě sedla, nemám rád přeslazené a převoněné suplementy, což tahle předtréninkovka rozhodně není, takže se bude dát používat i dlouhodobě. Je tam cítit taková ta aminokyselinová hořkost, která ale na mě osobně působí osvěživě. Mravenčení nastoupilo po 15 minutách. Osobně považuji za skvělé mít k dispozici předtréninkovku, která neobsahuje kofein a další stimulanty. Trénuji večer a nemám pak problémy s usnutím.
Michal K.

Instant BCAA Triade

Aminokyseliny BCAA (L-leucin, L-isoleucin, L-valin) patří mezi esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, které nelze v organismu syntetizovat, musejí se získat potravou nebo štěpením tkáňových bílkovin. Pro lidský organismus jsou nepostradatelné, přičemž tvoří 35 % všech aminokyselin tvořících svalovou tkáň. Protože jsou dobrým zdrojem energie a chrání svalovou hmotu před devastací, je v případě intenzivní fyzické zátěže či sníženého energetického příjmu nezbytné doplňovat je prostřednictvím doplňků stravy.

L-citrulin je neesenciální aminokyselina potřebná k proteinovým syntézám. Snižuje únavu při tréninku a bolestivost svalů po tréninku, zvyšuje anaerobní výkon a má pozitivní efekt na zvýšení tréninkového objemu.

Beta alanin je neesenciální aminokyselinou, která reguluje hladinu glukózy během fyzické zátěže, uskladňuje zdroj glukózy v játrech a svalech. Má pozitivní efekt zejména na svalovou vytrvalost a následně na nárůst čisté svalové hmoty a úbytek tuku.

Dostala jsem na zrecenzování malinové instantní BCAA Triade, které mě už na první pohled zaujaly atraktivním černo-zlatým designem. Oceňuji na nich přidaný beta alanin a citrulin, které produkt povyšují z obyčejných BCAA na takový fajn pre-workout, který z Vás neudělá hyperaktivní veverku, ale pomůže zvýšit výkon a hezky prokrví. Tomu, kdo se v suplementech trochu orientuje, bude jasné, že vytvořit kvalitní BCAA s vysokým procentem aminokyselin tak, aby zároveň dobře chutnaly, není úplně možné. Kompromis mezi chutí a sílou se ale Smartlabsu dle mého povedl na jedničku a vzhledem k vysokému obsahu aminokyselin (14,5 g v dávce) jistě rádi přetrpíte maličko nahořklou chuť. Pokud tedy hledáte kvalitu, a ne ochucené barevné pití, rozhodně doporučuji vyzkoušet.
Hanka

V chuti sice převládají tóny leucinu a citrulinu čili hořkost a kyselost, nicméně to je při velmi vysokém obsahu leucinu ve výrobku pochopitelné. Ve výsledku tak dostanete dobře pitelná BCAA.
Lukáš
Vysoký obsah BCAA, beta alaninu a L-citrulinu dává jasně najevo, že sportovec by Triade Complex neměl rozhodně opomíjet při výběru komplexního BCAA suplementu. Díky poměru BCAA 4:1:1 se tento produkt dá použít i pro stimulaci svalové proteosyntézy po zátěži, nicméně tento benefit v podobě vysokého obsahu L-leucinu se lehce nepříjemně odrazil i na chuti. To je však běžná daň, kterou zaplatí jakýkoliv produkt s vysokým obsahem této typicky hořké aminokyseliny. Poměr BCAA 2:1:1 by byl chuťově jistě příznivější, ale zase by takový produkt zapadl do šedého průměru dnešního trhu.
Michal R.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra