Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Arnold Classic Australia
2019: výsledky a fotografie

21.469 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prostory Melbourne Convention & Exhibition Centre ve dnech 15. až 17. března hostily pátý ročník multisportovní akce Arnold Sports Festival Australia, jejímž vrcholem se v sobotu stalo zápolení závodníků z profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Ti v rámci soutěže Arnold Classic Australia dostali příležitost hned ve čtyřech kategoriích. V kulturistice mužů, figure žen a fitness žen se bojovalo o přímou kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 určenou vítězi i o body do kvalifikačního žebříčku, které měli získat závodníci, kteří se umístí na druhé až páté příčce. V bikiny fitness žen pro postup na Olympii platí jiná pravidla a přímo se z australské profesionální show na zmíněný vrchol sezóny nenominovala žádná závodnice. I vítězka, stejně jako další členky první pětice, pouze bodovala. V Melbourne je v tuto chvíli už dobojováno. Jak to nakonec dopadlo?


Arnold Classic Australia 2019 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Bonac, Lenartowicz, McMillan, Sandoe, Winklaar
2.Beckham, Dautruchee, Hudson, Orton, Pearce, Wessels
3.Bonac, Lenartowicz, McMillan, Sandoe, Winklaar
4.Orton, Pearce, Sandoe, Winklaar
5.Bonac, Lenartowicz, McMillan, Winklaar

Startovní pole kulturistiky mužů open za posledních několik týdnů proti původnímu seznamu pozvaných závodníků poněkud prořídlo. Brandon Curry se po vítězství ze severoamerického Arnold Classic rozhodl strávit čas s rodinou a znovu bude závodit až na Mr. Olympia, Steve Kuclo se místo cesty do Austrálie chce soustředit na přípravu na Indy Pro, kde 30. března bude obhajovat loňské vítězství. Z nejrůznějších důvodů k soutěži nenastoupili ani Mikhail Volinkin, Akim Williams a Quincy Winklaar. Rozhodčí tak nakonec posuzovali formy pouze jedenácti kulturistů, ale na výbornou podívanou to stačilo!

Semifinále Arnold Classic v kulturistice mužů open a fitness žen

Ostatně, pro představu, jak kvalitní startovní pole se pořadateli Tonymu Dohertymu na soutěži sešlo, stačí výčet jmen borců, kteří dostali prostor v prvním semifinálovém vyvolávání. Byli jimi William Bonac, Joshua Lenartowicz, Cedric McMillan, Luke Sandoe a Roelly Winklaar, který k soutěži nastoupil v roli obhájce loňského vítězství. Rozhodčí během celkových pěti vyvolávání závodníky nijak nešetřili. Nejvíce dostal zabrat právě Roelly, kterého si hlavní rozhodčí Steve Weinberger na pódium vyžádal hned čtyřikrát. V posledním vyvolávání, které trvalo asi osm minut, bylo vidět, že Winklaarovi už příliš mnoho sil nezbývá.

Z rozložení sil na pódiu nejenom během semifinále, ale i v průběhu finále se zdálo, že William s Cedricem bojují o vítězství, Joshua s Roellym svádějí souboj o třetí místo a Luku Sandoovi připadne pátá pozice. Jak to ale nakonec viděli rozhodčí? Vítězství si ze závodů odnáší William Bonac, jenž byl před soutěží pravděpodobně nejvýraznějším favoritem. Během vlastního průběhu klání mu však na záda začal výrazněji dýchat zmiňovaný McMillan, jenž nastoupil v jedné ze svých nejlepších forem, možná byl dokonce v té životní. Jeho fazóna pro finále přitom ještě vygradovala a Cedric byl perfektní. Byl plný, ostrý a dal tak ještě vyniknout své impozantní stavbě těla. Tou Williama Bonaca o několik světelných let předčil, stejně jako tím, že jako vyšší chlap na pódiu na první pohled zkrátka o něco více zaujme.

Finálové boje na Arnold Classic Australia ve všech čtyřech kulturistických a fitness kategoriích

Jenomže na tradičně neskutečně nabitého Williama Bonaca i to dnes v očích rozhodčích bylo málo, a to přesto, že nizozemský kulturista tentokrát závodil asi o vlásek méně ostrý než začátkem měsíce na Arnold Classic v Columbusu. William totiž i v Melbourne znovu prokázal, že pokud by byl vyšší a měl lepší tělesnou stavbu, tak už bychom o něm možná psali jako o několikanásobném vítězi Mr. Olympia! Na svou kostru více svalů již vtěsnat nemůže, jako vždy se mohl chlubit výjimečnou plasticitou svalů, skvělým hrudníkem z boku i výbornou nejsvalnatější pózou. Mohli si Bonac s McMillanem pozice ve výsledkové listině prohodit? Tentokrát zřejmě ano, ale oba byli na soutěži tak skvělí, že rozhodovaly maličkosti.

Na třetím místě byl vyhlášen Roelly Winklaar a nedá se zbavit dojmu, že to pro tohoto úřadujícího bronzového medailistu Mr. Olympia byl od rozhodčích tak trochu dárek. Letošní jaro Roellyho totiž nezastihlo v dobré formě. Ve snaze dostat se od Arnold Classic do lepší fazóny ztratil něco z plnosti svalů, a přitom mu stále chyběla svalová tvrdost i ostrost. Jedno z jeho stehen navíc působilo menší než to druhé, což možná může být dáno tím, že Roelly začátkem roku podstoupil menší a jinak blíže nespecifikovanou operaci kolene. V jeden okamžik se dokonce zdálo, že v prvním vyvolávání, do kterého si jej vyžádal hlavní rozhodčí, tentokrát ani nemá co dělat. Když však později stál na pódiu po boku Steva Ortona a Sama Pearceho, kteří číhali na to, že by se při selhání někoho z favoritů mohli probojovat do první pětice, ukázalo se, že i jim k dokonalosti něco chybí. Roelly tak byl v prvním vyvolávání zřejmě zaslouženě, avšak klidně mohl skončit i pátý.

Tony Doherty a Arnold Schwarzenegger s vítězem letošního Arnold Classic Australia v kulturistice mužů open

Obzvlášť když za ním nakonec čtvrtý Joshua Lenartowicz závodil podstatně ostřejší než před čtrnácti dny v Columbusu a domácí publikum jej hnalo dopředu! Páté místo si ze soutěže odnáší Luke Sandoe, jenž byl mohutný, kompletní a skvěle vyrýsovaný. Svaly se mu ale tentokrát nepodařilo naplnit tak jako před dvěma týdny na Arnold Classic, kde se probojoval až ke třetí příčce. Šesté místo si domů na Nový Zéland bude odvážet Steve Orton, jenž byl po domácím Justinu Wesselsovi nejlépe připraveným závodníkem startovního pole. Steve zaujal i parádními vrcholky bicepsů a dojem z jeho vystoupení kazily jenom nepříliš vzhledné břišní svaly, se kterými toho Orton ale mnoho dělat nemůže.

Další pozice ve výsledkové listině patří Samu Pearcovi, který se po stránce celkových objemů proti své poslední soutěži prezentoval výrazným zlepšením. Nejvíce zaujal asi přední dvojitou bicepsovou pózou. Aby v podobné konkurenci mohl pomýšlet na ještě lepší výsledek, bude muset ale ještě několik kilogramů svalů přibrat. Osmé místo patří patří už vzpomenutému Justinu Wesselsovi, jenž sice na pódium nepřinesl ani vyváženost, ani žádné dechberoucí objemy, ale zato se prezentoval připraveností na hranici lidských možností. Vyrýsováním a svalovou vyzrálostí se mu nemohl rovnat nikdo. Nikdo zároveň na pódium nepřinesl tak papírově tenkou pokožku jako právě on.

Devátý při svém návratu na scénu po tříleté odmlce skončil Jihoafričan Andrew Hudson, který ale už týden před soutěží věděl, že se nestihne stoprocentně připravit. Měl pravdu. První desítku pak uzavírá jméno Marca-Arthura Dautrucheeho, který to při výšce kolem 189 cm nemá snadné. K tomu, aby mohl usilovat o lepší příčky, mu schází takových deset kilogramů svalů. Poslední po zásluze skončil Jeff Beckham. Co jej přimělo k tomu udělat si výlet do Austrálie v exhibiční formě, zůstává záhadou.


Výsledky Arnold Classic Australia 2019 - kulturistika mužů open:

  1. William Bonac*
  2. Cedric McMillan
  3. Roelly Winklaar
  4. Joshua Lenartowicz
  5. Luke Sandoe
  6. Steve Orton
  7. Sam Pearce
  8. Justin Wessels
  9. Andrew Hudson
  10. Marc-Arthur Dautruchee
  11. Jeff Beckham

* kvalifikace na Mr. Olympia 2019


Kulturistika mužů open na Arnold Classic Australia 2019


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2019 k 16. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2018 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2018 2.
Roelly Winklaar Curaçao Mr. Olympia 2018 3.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2018 4.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2018 5.
Clarence DeVis Belgie George Farah Classic 2018 1.
Max Charles USA WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.

Kulturistika mužů open - žebříček pro sezónu 2019 k 16. březnu:

p. jméno stát body
1. Cedric McMillan USA 16
2. Luke Sandoe Velká Británie 14
3. Nathan De Asha Velká Británie 8
4. Lukáš Osladil Česká republika 7
5. Pavel Beran Česká republika 6
5. Andrea Presti Itálie 6
5. Joshua Lenartowicz Austrálie 6
8. Samson Dauda Velká Británie 5
9. Mohamed Shaaban Egypt 3
10. Andrea Muzi Itálie 2
11. Mohsen Samadi Írán 1
11. Brad Rowe USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Arnold Classic Australia 2019 - figure žen

V desetičlenném startovním poli figure žen si nejlépe vedla Portoričanka Jessica Reyes Padilla, která si tak došla už pro své čtvrté vítězství v Manionově profesionální lize. Jistě zatím to nejcennější. Nejvyrovnanější soupeřkou jí byla Slovinka Bojana Vasiljevic, další místa v první pětici si pak rozebraly Tarryn Garlington, Camala Rodriguez a Carly Starling-Horrell.


Výsledky Arnold Classic Australia 2019 - figure žen:

  1. Jessica Reyes Padilla*
  2. Bojana Vasiljevic
  3. Tarryn Garlington
  4. Camala Rodriguez
  5. Carly Starling-Horrell
  6. Yvette Brown
  7. Annika Barnett
  8. Stacey Steiner
  9. Kristine Terese Finsaas
  10. Jacqueline Mync

* kvalifikace na Figure Olympia 2019

Vítězka Arnold Classic Australia 2019 ve figure žen Jessica Reyes Padilla


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2019 k 16. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA W. of Strength Arizona Pro 2018 1.
Candice Lewis** USA Figure Olympia 2018 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2018 3.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2018 4.
Carly Starling-Horrell USA Figure Olympia 2018 5.
Michelle Lindsay USA Border States Pro 2018 1.
Brittany Campbell USA Kentucky Muscle Pro 2018 1.
An Da Jeong Korea WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Figure žen - žebříček k 16. březnu 2019:

p. jméno stát body
1. Bojana Vasiljevic Srbsko 16
2. Martina Yabekova Kanada 8
2. Natalia Soltero Mexiko 8
4. Tarryn Garlington USA 7
5. Camala Rodriguez USA 6
6. Karina Grau Paraguay 4
7. Ivana Ivusic USA 3
7. Osiris Trumpe USA 3
7. Missy Farrell USA 3
7. Anna Banks Polsko 3
11. Chelsea Larson USA 2
11. Wendy Fortino USA 2
11. Heather Dees USA 2
11. Nicole Wolf USA 2
15. Kristine Terese Finsaas Norsko 1
15. Shelace Shoemaker USA 1
15. Idalia Molina USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Arnold Classic Australia 2019 - bikiny fitness žen

Bikiny fitness žen představovalo s šestnácti profesionálkami na pódiu nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže. K vítězství se podobně jako před dvěma týdny na Bikini International probojovala Američanka Janet Layug, kromě níž si dobře vedly také Lauralie Chapados, Breena Martinez, Ness Herrera a Haneul Seong, jimž rovněž patří umístění v první pětici.


Výsledky Arnold Classic Australia 2019 - bikiny fitness žen:

  1. Janet Layug
  2. Lauralie Chapados
  3. Breena Martinez
  4. Ness Herrera
  5. Haneul Seong
  6. Regina Tan
  7. Julia Barnard
  8. Claire Lehndorf
  9. Ashley Janelle
  10. Katya Nosova
  11. Shannah Baker
  12. Renee Garner
  13. Kim Gutierrez
  14. Jade McKee
  15. Shanae DiCicco
  16. Elsa Pena

Vítězka Arnold Classic Australia 2019 v bikiny fitness žen Janet Layug


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2019 k 16. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2018 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini Olympia 2018 2.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2018 3.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2018 4.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2018 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - žebříček pro sezónu 2019 k 16. březnu:

p. jméno stát body
1. Priscila Leimbacher Švýcarsko 28
2. Karina Skowronska Velká Británie 27
3. Cristobalina Pajares Torres Španělsko 26
3. Breena Martinez USA 26
5. Kim Gutierrez Chile 24
6. Marcia Goncalves Brazílie 23
7. Jourdanne Lee USA 21
8. Camile Periat USA 20
9. Eli Fernandez Mexiko 19
10. Jennifer Ronzitti USA 16
10. Monica Ellis USA 16
10. Maureen Blanquisco Norsko 16
13. Casey Samsel USA 14
13. Narmin Assria USA 14
15. Jessica Palmer USA 12
15. Beatriz Biscaia Portugalsko 12
17. Alessia Facchin Itálie 11
18. Eva Saenz USA 10
18. Jewelyn Merrill USA 10
18. Jennifer Dorie Kanada 10
21. Michelle Hurst USA 8
22. Amy Landry USA 7
22. Noora Mahonen Finsko 7
22. Haneul Seong Korea 7
25. Francesca Stoico Itálie 6
25. Ness Herrera Austrálie 6
27. Stacy McCloud USA 5
27. Phoebe Hagan Velká Británie 5
29. Mahsa Akbarimehr USA 4
29. Katherine Alcantara USA 4
29. Jasmine Williams USA 4
29. Ashley Puida USA 4
29. Romina Basualdo USA 4
34. Natalie Richards USA 3
34. Fernanda Saggin Brazílie 3
34. Sheena Jayne Martin USA 3
342. Francesca Lauren USA 3
34. Alyssa Blessing USA 3
34. Liu Chenqi Čína 3
34. Monica Ellis USA 3
34. Jodi Akins USA 3
34. Carla Garthwaite USA 3
34. Stine Hansen Dánsko 3
34. Hannah Ranfranz USA 3
34. Etila Santiago Brazílie 3
34. Nittaya Kongthun Thajsko 3
47. Jodi Riley USA 2
47. Juliana Dantas Brazílie 2
47. Jamie Collins USA 2
47. Amanda Cabal Filipíny 2
47. Allison Vaeth USA 2
47. Melissa Saavedra Chile 2
47. Sherry Espera USA 2
47. Elisangela Angell Brazílie 2
47. Rocio Lopez Španělsko 2
47. Helene Lamhauge Dánsko 2
47. Jasmine Gonzalez USA 2
47. Sung Uk Kim Korea 2
59. Mia Sanchez USA 1
59. Naiara Schubert Brazílie 1
59. Barbara Ludwig USA 1
59. Sabina Pleváková Slovensko 1
59. Soohyun Bae Korea 1
59. Kaylie Fountain USA 1
59. Mariella Pellegrino Itálie 1
59. Angely Rojas USA 1
59. Lorena Spitzer USA 1
59. Aurelia Bissoli Itálie 1
59. Hye Kyeong Hwang Korea 1
59. Beatrice Sanford USA 1
59. Frida Paulsen Stern Švédsko 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Arnold Classic Australia 2019 - fitness žen

V extrémně náročné disciplíně ženského fitness se australského Arnold Classic zúčastnilo deset závodnic. Stejně jako před dvěma týdny na Fitness International, i tentokrát se z vítězství radovala Kanaďanka Ryall Graber-Vasani, která letos pravděpodobně prožívá svou poslední soutěžní sezónu. Za zády nechala i Whitney Jones, Missy Farrell, Kate Errington a Kristy Fenter-Avery, které se rozdělily o další místa v top 5.


Výsledky Arnold Classic Australia 2019 - fitness žen:

  1. Ryall Graber-Vasani*
  2. Whitney Jones
  3. Missy Farrell
  4. Kate Errington
  5. Kristy Fenter-Avery
  6. Carly Dunn
  7. Annaleise Varga
  8. Raechelle Veale
  9. Alysha Cliff
  10. Lauren Carre

* kvalifikace na Fitness Olympia 2019

Nejlepších šest účastnic Arnold Classic Australia 2019 ve fitness žen


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 2019 k 16. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Jeanine Taddeo USA Europa Phoenix Pro 2018 1.
Ryall Graber-Vasani Kanada W. of Strength Arizona Pro 2018 1.
Whitney Jones USA Fitness Olympia 2018 1.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2018 3.
Missy Farrell Kanada Fitness Olympia 2018 4.
Bethany Wagner USA Fitness Olympia 2018 5.
Darrian Borello USA WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Fitness žen - žebříček k 16. březnu 2019:

p. jméno stát body
1. Kate Errington Velká Británie 17
2. Tiffany Chandler Kanada 9
3. Veronic Comtois Kanada 6
4. Kristy Fenter-Avery USA 5
5. Kristine Duba USA 4
6. Mou Cong Čína 3
6. Carolina Frausto USA 3
6. Jennifer Worth USA 3
6. Liudmila Somkina Rusko 3
6. Lauren Carre Velká Británie 3
11. Annaleise Varga Austrálie 1
11. Minna Pajulahti Finsko 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Foto:
www.facebook.com/groups/muscleasylum
www.instagram.com/brutalmuscle
www.instagram.com/richardiwhite
www.instagram.com/_bmac3007_
www.instagram.com/arnoldsports
www.instagram.com/scottknoxmcd


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.03.21:56Zodiak411 - Ty by jsi ji zaplatil?
16.03.16:2270mMyW!53 - proc nebyla predsoutezni tipovacka?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie