Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

Jaká byla soutěž Arnold Classic 2019 mýma očima

11.353 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Arnold Classic 2019: výsledky
a fotografie
Nedávné Arnold Classic, které otevřelo sezónu letošních velkých profesionálních soutěží v kulturistice, přineslo vysokou úroveň závodníků i některé nečekané výsledky. Tradiční shrnutí soutěže od Miroslava Jordána jste si mohli přečíst bezprostředně po vyhlášení výsledků, dnes Vám však nabízíme ještě pohled Jaroslava Kvěcha, kterého můžete znát z našeho diskusního fóra pod nickem Jari. Budete s Jarim souhlasit v jeho názorech na jednotlivé závodníky? Článek je doplněný fotografiemi z objektivu Andrease Volmariho, které jsme převzali se souhlasem stránek Team-andro.com.


Zdravím všechny příznivce špičky profesionálního bodybuildingu! Tentokráte se podíváme mýma očima na tradiční zahájení sezóny - Arnold Classic, po Olympii jednoznačně nejprestižnější soutěž profi ligy. Sice soutěž v posledních letech nabrala bratříčky napříč kontinenty, ale tou stěžejní je a bude ta v Ohiu. Tento ročník pro mě znamenal velké očekávání, a to hlavně v kontextu konečných výsledků Olympie. Byl jsem velmi zvědavý, jestli opravdu proběhla ona změna trendu, nebo to bylo "plácnutí do vody". Pojďme se na to tedy podívat, tradičně hezky odzadu.

12. Mikhail Volinkin

Přiznám se, že jsem chvíli vůbec nevěděl, o koho jde, protože doprovodné závody amatérů jsem tak nějak přestal sledovat. Podle mého šla jejich kvalita dost dolů. Před soutěží jsem zaregistroval jeho fotky a zaujal mě solidní plasticitou. Ale na pódiu se ukázal jeho největší defekt, se kterým toho do budoucna moc nezmůže, a to je jeho kosterní stavba. Příliš dlouhý trup a krátké nohy. Na fotkách to ještě tak nevypadá, ale na videu to úplně bilo do očí. Sice zaujal v sestavě akrobatickými prvky, ale silné startovní pole prostě nemohl ohrozit.

11. Charles Dixon

Byl jsem opravdu velmi překvapen, když jsem ho viděl na seznamu startujících. Poměrně úspěšný závodník do 212 liber (5 vítězství) zažil loni velmi úspěšnou sezónu. Konečně se mu podařilo najít rovnováhu mezi objemy a formou, zbavil se břicha a málem se stal překvapivým loňským vítězem Arnold Classic. Loni předvedl dle mého svou doposud nejlepší formu. Jeho start mezi těžkotonážníky mi tedy moc neladil. Zřejmě za to může jeho obrovské zklamání z Olympie, kde si díky předešlým výsledkům určitě hodně věřil. Ačkoli by se dalo čekat, že díky přestupu Charles pustí uzdu svým objemovým choutkám, nestalo se tak. Už na Olympii jsem si všiml, že jeho tělo nese známky únavy, a to se zde ještě prohloubilo. Nevypadal větší, ale menší. Jeho paže se de facto zmenšují. Proč při dvojitém bicepsu zezadu nedokáže dát lopatky více k sobě a víc zatnout záda, je mi záhadou. K tomu přičtěme slabší formu a nemůže nám vyjít lepší umístění než předposlední. Jsem zvědavý, jaké budou jeho další kroky. Já bych volil přestávku.

10. Victor Martinez

Je mi velmi líto jeho umístění, 10. místo na Arnold Classic nepřísluší téhle legendě. Čeho mi rozhodně není líto, je, co zde předvedl. Vypadal skvěle! Bylo to o hodně lepší než na poslední Olympii. Úzký pas, plné prsní svaly, stále kvalitní záda. Dokonce i ty nohy byly víceméně srovnané. Prostě jsem měl z něho dobrý pocit. Není póza, ve které by byl nějak extrémně pozadu. Ve svojí trojici (bohužel se do jiného vyvolávání nedostal) byl naprosto dominantní a oba dva bil rozdílem třídy. Bohužel všichni, kteří byli před ním, byli větší nebo kvalitnější. Byla to těžká soutěž. Co bude dál? Je mu 45 let. Přál bych mu nějakou pěknou "rozlučku".

9. Akim Williams

U něho jsem měl problém, kam s ním. Objemy má na rozdávání. Formu neměl vůbec špatnou. Nohy měl jedny z nejkvalitnějších na soutěži, a to jak zepředu, tak zezadu. Bohužel jeho záda neoplývají detaily jako třeba hamstringy. Má to dané geneticky, protože pokud je předek na 100 %, tak záda jsou na 80 %. Je to příliš velká partie na to, aby mu to na soutěži, jako je Arnold Classic, prošlo. Určitě se zkvalitnit dokáže, loni mu utekly o vlásek dvě vítězství, obzvláště na Muscle Mayem Pro předvedl svou nejlepší formu vůbec.

8. Joshua Lenartowicz

Uff, vyrazil mi dech. Byl obrovský. Velké zlepšení zad. Jen tomu prostě chybělo dotažení. Nohy zepředu neměly ostrost a zezadu už postrádaly kresbu úplně. Přijít na prach, tak bojuje o titul. Doufám, že na Arnold Classic Australia přijde lepší, protože tohle chci vidět. Toho umístění je strašná škoda.

7. Rafael Brandao

To, co chybělo Lenartowiczovi, přinesla vycházející star Brandao. Přišel vysekaný na prach a k tomu přidal nevídanou symetrii. Tato kombinace se ukázala jako úspěšná a zastínila tak daleko objemnější borce, viz právě Josh. Brandao je docela vysoký, což jeho subtilnost podtrhuje, a na nekvalitním videu, obzvláště vedle těžších závodníků, nevyniká. Z fotek je však vidět kvalita. Jeho široký zádový zepředu je prostě krása, jako z kamene vytesán. Od loňského roku si vybudoval silnou fanouškovskou základnu a i na pódiu dával najevo sebevědomí. Je velmi mladý, a pokud si zachová ten pas a bude nabírat kvalitně, určitě se dostane do užší špičky.

6. Steve Kuclo

Čekal jsem od něj pauzu. Loni zažil nejúspěšnější sezónu, ale nyní se opět očekává zlepšení, je kritizován, že je stále tak nějak stejný. Není. Akorát to není tak vidět. Objemově šel nahoru. Most muscular vypadá pěkně a celkově má dost "masitých" póz a k tomu dobrou žilnatost, zejména na nohách. Ale jeho obvyklé rezervy ve vodnatých zádech a nevýrazném středu těla se při kilech navíc jaksi prohloubily. Obzvláště při předních pózách je ten střed těla strašně málo výrazný. Čekám na jeho top formu.

5. Roelly Winklaar

Tady se asi hodí jedno jediné slovo, respektive dvě - očekávání a zklamání. Držel jsem se zpátky při komentářích jeho exhibičního vystoupení 2 týdny před Arnold Classic, protože prostě nebudu hodnotit někoho dopředu. 2 týdny je pro někoho málo, pro někoho dostatek k tomu, aby to na soutěži byla jiná písnička. A co si budeme povídat, ono v profi se dá vykouzlit ledacos, a to i v řádu několika hodin. Navíc zde byla otázka, proč by si to měl Roelly pos*at, nebo dokonce nenastoupit, když na Olympii všechny letošní startující hrozby nechal za sebou. Byl kandidátem na titul číslo jedna, nedávalo by to smysl. V duchu jsem si říkal, ten Vám ještě ukáže... No, ukázal. Ukázal, že to prostě podělal, nebo se tělu nechtělo. Pas byl zase o něco širší, v pauzách mezi pózováním to bylo špatné a forma jalová, že v porovnávačkách jsem si říkal: "Sakra, on se tam úplně ztrácí." Jedno nechápu a to je ta jeho kontrola svalů (hlavně nohy) a pózování zadních postojů. Viděl jsem ho naživo mnohokrát a někdy to prostě jde a někdy ne. Jak to? Borec jeho formátu. Před pár měsíci na EVLS roztahoval záda nejlepším možným způsobem, co jsem ho viděl, a tady to zase najednou nejde? Mrzí mě to. Kvalifikaci má zajištěnou, takže bych to viděl po Arnold Classic Australia na pauzičku až do podzimu.

4. Cedric McMillan

Byl jsem šokovaný, když nebyl v prvním vyvolání, které pojalo šest borců. Jakože Cedric nejlépe sedmý? Nevím, jestli byl nějak přehlédnut, každopádně tyhle věci se nestávají. Ve finále se už ukotvil ve čtyřce. Co k němu? Stálice Arnold Classic, předloňský vítěz. Pořád a stále čekám na jeho 100% formu. Zatím nejblíže byl předloni v San Marinu. Pravdou je, že přinesl pár vylepšení, co se týče objemů, na nohách, na zádech a celkově mi přišel tvarově vylepšený. Co mě ale neskutečně štve, je jeho vodnatý střed těla. Myslím, že jeho volnou sestavu netřeba nějak vylepšovat, nejsem fanda těchhle hraných etud. Chci vidět maximum póz, které jsem neviděl v semifinále, a ne nějaké hraní se šátkem na očích.

3. Luke Sandoe

Jo! Už loni, když jsem ho sledoval v přípravě, v něm dřímal velký potenciál, bohužel formu nedotáhl do konce. V některých pózách byl kvůli podobnosti srovnáván s legendárním Dorianem Yatesem. Luke sám vtipně sebe několikrát jmenoval jako Luke Sandoe, "fat Yates". Tentokráte přišel dotažený a byl perfektní. Nemá žádné slabiny, už to chce jen ladit a bude velice nebezpečný. Svedl krásný souboj se Cedricem. Dobrý pas, dobré břišáky, celková masivita a symetrie. Dobře se na něj koukalo. 3. místo na americkém Arnold Classic se velmi cení.

2. William Bonac a 1. Brandon Curry

Vezmu zase oba najednou. Jak jsem psal na začátku, byl jsem ve velikém očekávání, zda došlo k oné změně trendu, a pokud na to budeme pohlížet v širším kontextu, tak se tak skutečně stalo. Lze zde najít hodně podobností s Olympií. Troufám si říct, že tady to bylo ještě o poznání znatelnější, protože na rozdíl od Heatha přišel Bonac ve své dosavadní životní formě. Tohle byl top Bonac! Daleko lepší verze než na Olympii. Byl dokonale plný a plastický, plný detailů a ve světle, které mají na Arnold Classic tradičně skvělé, to prostě vypadalo nádherně. Kdyby vyhrál on, rozhodčí by si to v pohodě obhájili a i nestranný fanoušek by pokyvoval. Tohle mi přijde na letošním Arnold Classic úžasné, protože jsme tu měli velmi vyrovnané souboje. Bylo to nabité, i když pár tradičních jmen chybělo. Za všechny zmíním asi Dextera Jacksona.

A Curry. Ano, tohle byl nejlepší Curry všech dob. Kuvajt nekuvajt. Tam nedělají kouzla, nenaivní člověk si může udělat obrázek sám. Je to o tom tomu dát maximum a Curry to v sobě vždycky měl. Všichni to věděli. Spojení tisíců kilometrů od rodiny a soustředění se na přípravu v třpytivém komfortu prostě nese své ovoce. Sice plasticitou na Bonaca pořád nemohl stačit, ale má přesně to, co Bonac nikdy mít nebude. Krásnou atletickou stavbu, krásné břišáky, úzký pas. Je jako namalovaný, jako vymodelovaná figurka. Pravá jako levá. V každé póze je koukatelný a "krásný" i pro nezaujatého a tímhle sportem nepolíbeného diváka. Pokud to vezmu detailně, tak mě velice potěšil zlepšenými zády a detaily hamstringů a gluteů, které mu dříve chyběly.

Takže ještě jednou to shrnu. Bonac byl top, perfektní, to samé platilo i o Currym. Zkrátka a jasně, ty změny se opravdu dějí a už teď dělají blížící se Olympii (ono už je to za 6 měsíců) nesmírně zajímavou. Klidně si troufnu říct, že i takový Curry může vyzvat Rhodena na finální souboj, nebo myslíte, že to není reálné? Uvidíme.

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic 2019
v kulturistice mužů open naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


Foto:
Team-andro.com / Andreas Volmari


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.03.16:3670mMyW!53 - https://www.youtube.com/watch?v=1VQng48Jd-w
15.03.17:46Arnold Strong - Proč Dennis Wolf ukončil kariéru?
15.03.17:34Zodiak411 - Nemůžu si pomoc, ale Volinkin mi tvarem těla připomíná Bau..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra