Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Dream, Love, Sunlight, Origin - Mana, jídlo, které se pije!

3.359 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Mana je nutričně kompletní jídlo. Jídlo, které se pije. Mana je pro všechny a pro každého. Ocení ji každý, kdo rád sportuje, nejí živočišné výrobky nebo třeba nestíhá vařit. A co víc? Mana je nyní nově ve 4 příchutích:

  • Mana Origin - klasická příchuť
  • Mana Dream - okouzlující příchuť kakaa
  • Mana Love - jahoda s malinou
  • Mana Sunlight - tropické ovoce

Co tedy myslíme výrazem "nutričně kompletní jídlo"? Na základě dekompozice jídla, důkladného vědeckého výzkumu a následné zpětné kompozice jsme dosáhli dokonalosti.

Data jsou alfou a omegou jídla. Nejdříve se na jídlo díváme přes čísla, nejen skrz laboratorní analýzy, ale i klinické studie.
Jakub Krejčík,zakladatel Many

Ano, naše doba je čím dál víc nasycena daty a my se chceme poučit. Mana je na číslech založená. Lidské vědění a poznání nás posouvá dál a pro Manu je důležité mít prst na tepu výzkumu dat a jejich vlivu na lidský organismus. Jednou porcí pokryjete 20 % Vašeho denního příjmu. Svému tělu tak rychle dodáte 400 kcal, 27 vitamínů a minerálů, 20 g bílkovin, vlákninu, kvalitní tuky a správný poměr sacharidů. Mana tedy dodá vše, co Vaše tělo potřebuje, a je v souladu se současným stupněm poznání. Inovujeme a nové poznatky promítáme do produktu.

Lukáš Kverka je osobní trenér s dlouholetou zkušeností ve svém oboru a velký fanoušek Many. V rámci Mana kanceláře je k dispozici i štědře vybavená posilovna, kde Lukáš dvakrát týdně připravuje kruhové tréninky pro zaměstnance.

Co pro tebe jídlo znamená?

Z hlediska potřeb je to pro mě/nás jedna z několika základních podmínek života. V pojetí výživy se stravování jako takové stává velmi složitým procesem příjímání látek k pokrytí energetického výdeje. Důležitost správného stravování má vždy vliv na kvalitu zdraví. Při nesprávném výběru potravin, které zařazujeme do svého jídelníčku, musíme počítat s tím, že následkem mohou být různé nemoci a omezení. Tedy mohu říct, že jídlo (výživa, stravování) je alfou a omegou nejen fitness, ale obecnou součástí zdravého životního stylu.

Jídlo a sport?

Stravování má ve sportu svoji nepostradatelnou funkci. Konkrétně ve fitness spadá do škatulky regenerace. Vzhledem k tomu, že svalstvo se buduje právě v regeneraci, je vždy potřeba sytit a doplňovat nezbytné živiny do těla právě v tuto chvíli. Tedy pokud strava ovlivňuje progres a regeneraci, má obrovský vliv na výkony, které daný sportovec podává. V zásadě ve fitness má strava vliv jak ve fázi nabírání svalové hmoty, tak při odbourávání tuku. V obou případech je důležité hlídat kvalitu potravin a korigovat konkrétní hodnoty živin dle potřeb daného výsledku. Stravování ve fitness má spousty dalších postupů a mechanismů, které dále dělím na stravování a příjem živin v den tréninku, netréninkový den, před tréninkem, po tréninku a před spánkem. Vždy je to tak trochu alchymie a je potřeba si své tělo tzv. vyzkoušet, protože naše těla reagují individuálně.

Která Mana příchuť ti nejvíce chutná?

Musím říct, že konkrétně já jsem si zamiloval Mana Dream, protože jsem v tomto ohledu relativně klasik, a pokud piji jakékoliv fitness drinky, ve většinové míře je příchuť čokoláda. Myslím, že své místo si najde i Mana Sunlight, třeba právě s příchodem letních dní. Už teď mě napadají velmi zajímavé kombinace na tohle tropické osvěžení. Příjemným zpestřením je i Mana Love - pro zamilované nebo milovníky lahodných jahod a malin. Jinak musím říct, že se rád vracím i k originální neutrální verzi, protože je to asi už i takový zvyk. Preferuji instantní verzi a jsem tedy ve velkém očekávání a těším se na svou oblíbenou čokoládu.

Co ti Mana přináší?

Musím říct, že Mana mi přináší hlavně jistotu. Jsem člověk, který má rád režim, a Mana si v něm našla jednoznačně své místo. Jsou chvíle během dne, kdy opravdu při tréninku klientů nemohu zařadit běžnou stravu, a standardní proteinové nápoje mě nezasytí. Právě v tomto okamžiku se "moje" Mana stává nenahraditelnou. Její komplexní složení po všech stránkách zcela odpovídá mým potřebám. Zároveň mám jistotu, že mé tělo je nejen nasyceno, ale díky živinám, které obsahuje, i já dosahuji výsledků, které si stanovím.

Je Mana dobrá před nebo po cvičení?

V zásadě nevidím problém ani v jednom z případů, ale já využívám Manu konkrétně po tréninku. Před tréninkem mi velmi sedí sycení sacharidy, jako jsou celozrnná rýže nebo kvalitní pečivo. Po tréninku v době tzv. anabolického okna (mýticky opředené) přijímám právě Manu, která mi velmi vyhovuje díky svému složení - až 21 g kvalitních bílkovin na porci, doplnění sacharidů, vitamínů a dalších minerálů. Vzhledem k tomu, že před i po tréninku také konzumuji cca 5g glutaminu, přidávám si ho ještě do Many extra, ale určitě to není nutností. Pokud jsem se zmínil o anabolickém okně, tak bych jen chtěl ujistit ty, co si myslí, že bezpodmínečně tělo musí přecpat ihned po tréninku, že to není třeba. Je pravdou, že inzulínová citlivost je ihned po dokončení tréninku zvýšená, což znamená lepší vstřebávání živin do těla, ale tvorba svalových vláken je zajištěna i hodiny následující.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínŽeny, nehoňte se za nereálnými ideály...
maymilton (20:37) • Moc krásně napsaný článek hned se mi udělalo líp Děkuji 😊
magazínIFBB Elite Pro Madrid 2019 - kompletn...
amoresPE (05:41) • Turek mozno o priecku vyssie, slusna forma mu vysla. Roman potrebuje hmotu, inac forma...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra