Reklama:

Šest profesionálů 1,5 týdne
před Indy Pro 2019

5.089 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Americký pořadatel Dave Bowers do toho jde letos znovu a v sobotu 30. března se pod jeho taktovkou v prostorách Old National Centre v Indianapolis odehraje už druhý ročník profesionální show v kulturistice a fitness Indy Pro. Na klání přitom dostanou prostor ti sportovci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, kteří svou soutěžní kariéru spojili se závoděním v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) a bikiny fitness žen. Dnes Vás necháme nahlédnout do přípravy některých z nich, když k tomu jsou příležitostí následující fotografie pořízené shodně asi jeden a půl týdne před soutěží.

Steve Kuclo

"V objemové fázi přípravy se soustředil na vylepšení stehen a zad a myslí si, že se to povedlo. Věří, že se zvolna dostává na svůj vrchol, jeho svaly vypadají hustěji a vyzráleji, kůže působí trochu tenčí. Svaly dokáže udržet i v dietě, tu začal se 127 kg a přibližně stejně bude vážit i na pódiu. Když zvítězí, znovu bude závodit až na Olympii. Pokud ne, pravděpodobně znovu nastoupí k Indy Pro, kde se pokusí obhájit loňské vítězství." Víte, co to je za text? To jsou naše nakonec nevyužité redakční poznámky, které jsme si zapsali před vystoupením amerického profesionálního kulturisty Steva Kucla na jednatřicátém ročníku severoamerického Arnold Classic. Tak o sobě tento třiatřicetiletý borec totiž hovořil v předsoutěžních rozhovorech. Na klání se Steve začátkem tohoto měsíce ale musel spokojit až s šestým místem, a tak dojde na variantu číslo dvě a on se v Indianě pokusí obhájit loňské vítězství. Mezi svými účastmi na obou zmíněných soutěžích si odskočil ještě do Číny, kde plnil povinnosti pro svého sponzora. Buď ještě v Asii, anebo bezprostředně po návratu z ní vznikla i následující fotografie.

Steve Kuclo 1,5 týdne před Indy Pro 2019

Hassan Mostafa

Podle aktuálně dostupných informací o složení startovního pole Indy Pro 2019 se zdá, že by nejvýraznějším konkurentem Stevu Kuclovi na soutěži v kulturistice mužů open mohl být Luis Rodriguez, kterému v tomto článku pozornost však věnovat nebudeme. Zapomínat ale nelze ani na egyptského profesionálního nováčka Hassana Mostafu, jenž jeden a půl týdne před závody při výšce kolem 169 cm údajně stále váží nějakých 118 kg. Zdá se přitom, že se tento absolutní vítěz loňského ročníku Olympia Amateur Kuwait pod vedením trenérů z kuvajtského Oxygen Gymu propracoval i k velmi dobré formě. Napovídá tomu alespoň následující snímek!

Hassan Mostafa 1,5 týdne před Indy Pro 2019

Matt Kouba

Na každou profesionální soutěž se připravují někteří opravdu zajímaví závodníci. Pak jsou tu ale i ti, kteří Vás na první pohled možná příliš nezaujmou a na pódiu mohou pouze překvapit. Na druhou stranu, stále se jedná o profesionály, a tak nějakou kvalitu mají. Přesně v takové roli se klání zúčastní i Američan Matt Kouba a my teprve uvidíme, zda bude v jeho silách někomu z tria Kuclo, Rodriguez, Mostafa zdatněji konkurovat. Zatím nejlépe si Matt mezi profíky vedl na loňském Wings of Strength Chicago, kde mu mezi těžkotonážníky patřilo osmé místo.

Matt Kouba 1,5 týdne před Indy Pro 2019

Errol Moore

O něco výše v článku jsme se zmínili, že se Hassan Mostafa spoléhá na vedení kuvajtských trenérů. Hlavním koučem je pro něj Ahmad Alnaqi. Také Errol Moore, který na Indy Pro na rozdíl od Hassana bude závodit v lehčí váze, svou přípravu konzultuje s trenérem z Oxygen Gymu. Tentokrát ale s Abdullahem Al Otaibim, jehož aktuálně nejúspěšnějším svěřencem je čerstvý šampión Arnold Classic Brandon Curry. Errol mezi profíky dosud závodil pouze jednou, a to na loňském New York Pro, kde mu v kategorii do 212 liber patřilo dvanácté místo. Jak si povede na Indy Pro, je otázkou a bude to kromě jiného záležet i na tom, zda mu rozhodčí odpustí nedokonalost, kterou na jeho postavě zanechalo zranění prsního svalu.

Errol Moore 1,5 týdne před Indy Pro 2019

Jamal Elmadawy

Naznačili jsme, že Moore má s profesionálním pódiem zatím minimum zkušeností. To ale neplatí o jeho nadcházejícím soupeři z Egypta Jamalu Elmadawym. Už se možná totiž trochu zapomnělo na to, že Jamal v roce 2012 zvítězil na Wings of Strength Chicago a následně si připsal i svůj první a dosud jediný start na Olympia 212 Showdown. Favoritem však před svou účastí na letošním Indy Pro nebude. Důvod? Jednak šla jeho výkonnost v posledních letech o něco dolů, a pak se klání plánuje zúčastnit i malý americký tank Charles Dixon, který se v Indianapolis pokusí obhájit loňské vítězství.

Jamal Elmadawy 1,5 týdne před Indy Pro 2019

Thomas Lenihan

Zapomeňme však na chvíli na Elmadawyho i Dixona a pojďme se věnovat dalšímu borci, který by na Indy Pro 2019 měl před rozhodčí předstoupit ve dvěstědvanáctce. Je jím Američan Thomas Lenihan, který startem na nadcházejícím klání vstoupí do své čtvrté profesionální sezóny. Podaří se mu v Indianě vylepšit jeho dosavadní výsledkové maximum mezi profíky, kterým pro něj je sedmá příčka z Wings of Strength Chicago 2016? Uvidíme!

Thomas Lenihan 1,5 týdne před Indy Pro 2019


Foto:
www.instagram.com/stevekuclo
www.instagram.com/ahmad_alnaqi1
www.instagram.com/mattkouba
www.instagram.com/erroldmoore
www.instagram.com/abdullah_84otb
www.instagram.com/jamal_elmadawi
www.instagram.com/ifbbpro_lenny


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra