Reklama:

Reebok CrossFit Games Open 2019 - WOD 19.3

4.513 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Soňa Karásková
a David Stroupek
- CrossFit trénink
Reebok CrossFit Games Open 2019
- výsledky po WODu 19.2
Reebok CrossFit Games Open 2019
- WOD 19.2

Na začátku workoutu 19.3 si v každé tělocvičně nejdřív bude třeba vytyčit "hřiště", na kterém se bude třetí workout Open odehrávat. Během workoutu se bude hodně chodit. Ale ne jen tak ledajak. Organizátoři se rozhodli účastníky Open prohnat mezi vytyčenými značkami ve výpadech s jednoručkami nad hlavou, hlavou dolů při chůzi po rukou, vystupovat se bude se zátěží na bednu, a také aby těch pohledů na svět vzhůru nohama nebylo málo, bude se klikovat ve stojce.

O pár slov k tomu, jak se k workoutu nejlépe postavit, jsme poprosili crossfitového matadora Zdeňka Weiga, zkušeného trenéra i atleta.

Určitě nejsem ten nejpovolanější a určitě nepřijdu s ničím převratným, co si nepřečtete nebo neuslyšíte jinde. Včera jsme v tělocvičně diskutovali o tom, co přijde v 19.3, a já si přál jednoručky, výpady a handstand push-ups. Hezké cvičení, které rozbije nohy, ale výhodu mají ti gymnasticky založení. U nás, normálních smrtelníků, to bude o tom, kolik HSPU zvládneme poté, co odložíme jednoručky.

Striktní HSPU jsou novým pohybem v CFG Open, a to hodně těžkým. Pokud neudělám ani jeden striktní HSPU, bude pro mě klíčové, jak rychle jsem schopen udělat výpady a výstupy, každá vteřina tiebreaku znamená hodně míst v žebříčku. Výpadů bude tak 70 - 80 s jednoručkou nad hlavou, pro většinu asi žádný problém. Někomu mohou pomoci zpevňovače zápěstí, někomu zase neoprenové návleky na kolenou.

Zdeněk Weig

• crossfitový atlet a trenér, CrossFitu se věnuje od roku 2009

• byl průkopníkem CrossFitu v ČR, otevřel u nás první licencovanou crossfitovou tělocvičnu

Při výstupu na bednu jsou vy výhodě ti vyšší z nás. Jednoručka se může držet libovolně. Když jsem se díval na Reykjavík, Frederik Aegidius ji měl na rameni, Bjorgvin Karl Gudmundsson za krkem, záleží na tom, co je pro vás pohodlnější. Ve výstupech je nejdůležitější nepřestat, pokud je to v našich silách.

Po step-ups je tiebreak. A pak HSPU. Pro někoho konec, pro jiné oblíbený pohyb. Tady budou zase ve výhodě ti nižší z nás. Velký problém by tu mohl být se soudcováním, proto doporučuji se podívat na CFG Instagram, kde Adrian Bozman vysvětluje, jak mají HSPU správně vypadat, jelikož jinak hrozí penalizace.

Pokud se dostanu až na HSPU a jsem schopen je udělat, musím tak jako s každým gymnastickým pohybem trošku opatrně. Rozložit už od začátku správně síly, sledovat hodiny při pauzách a držet tempo, které mám naplánované. Padesát opakování je hodně. Jestliže mám tu výhodu a vyrůstal jsem v cirkuse jako Josef Tichý, bude pro mě handstand walk třešnička na dortu, ovšem pro většinu z nás nedosažitelná.

Pro více informací o strategii a standardech doporučuji Instagram nebo Facebook CrossFit Games, CompTrain, Invictus, TheTrainPlan atd.

Hodně štěstí, málo no reps, zkusit alespoň dvakrát, hodně úsměvů a zadat výsledek včas, doporučuje Zdeněk Weig.

Díky Zdeňkovi a hodně zdaru Vám všem!

Open workout 19.3 - na čas
množství cvik
200 ft (61 m) dumbbell overhead lunges
50 dumbbell box step-ups
50 strict handstand push-ups
200 ft (61 m) handstand walk


Standardy pro Open workout 19.3Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra