Reklama:

Arnold Classic v kulturistice vozíčkářů 2019 - výsledky a fotografie

7.987 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Je obdivuhodné, jakou stopu dokáže jeden člověk na světě zanechat, pokud má dostatek odhodlání, nadšení, talentu a samozřejmě také štěstí na to, s jakými lidmi se v životě setká. Ve světě kulturistiky k takovým osobnostem patří Arnold Schwarzenegger, Joe a Ben Weiderovi a v mikrosvětě kulturistiky vozíčkářů je to Nick Scott. Američan, jenž se sám po dopravní nehodě ocitl na vozíku, si vysnil, že v profesionální lize IFBB Jima Maniona vytvoří profi divizi určenou právě pro kulturisty vozíčkáře, a jeho ambiciózní plán se už dávno stal realitou. V roce 2011 se v profesionálním wheelchair bodybuildingu odehrála první soutěž, vloni se pak tato kategorie poprvé stala součástí Olympia Weekendu a už od sezóny 2016 vozíčkáři dostávají prostor také v rámci severoamerického Arnold Sports Festivalu.

V pořadí čtvrtý ročník Arnold Classic v kulturistice vozíčkářů byl na letošním festivalu na programu v sobotu 2. března a přípravu na něj dokončilo pět borců. Favoritem klání byl Američan Harold Kelley, který své kategorii dominuje podobným způsobem, jako kdysi kulturistice mužů open vládl Ronnie Coleman. V současnosti už sedmačtyřicetiletý závodník se kulturistice věnoval ještě před úrazem a v naturální organizaci NGA dokonce dosáhl na status profesionála, což jej proti většině soupeřů staví do mírné výhody. Podobně jako skutečnost, že jeho postižení míchy je poměrně nízko, což mu v tréninku i běžném životě umožňuje více zapojit břišní a zádové svaly.

Hlavními ryze kulturistickými přednostmi Harolda Kelleyho jsou pak parádní tvary, mohutnost a šířka zad. Ačkoliv byl Kelley tentokrát při vyhlašování výsledků poněkud nervózní (možná proto, že se na pódiu setkal se zajímavým novým soupeřem), o jeho v pořadí šestnáctém profesionálním triumfu nebylo pochyb. Harold totiž zkrátka i na vozíku představuje obrovského chlapa, což je další faktor, který hraje pro něj. A to tím spíše, že jeho zmíněným novým a nejvýraznějším konkurentem na soutěži byl Kris Dim, jenž by vestoje měřil jen nějakých 168 cm.

Porovnávání účastníků Arnold Classic 2019 v kulturistice vozíčkářů a vyhlášení výsledků

Právě start pětačtyřicetiletého Dima byl jedním ze zajímavých příběhů, které soutěž napsala. Kris se v letech 2004 a 2005 zúčastnil Mr. Olympia v kulturistice mužů open a jeho hvězda byla na vzestupu. Poté, kdy v roce 2007 sváděl po disekci aorty souboj se smrtí, by asi nikdo nečekal, že ještě někdy bude závodit. Původem kambodžský kulturista se však na pódium dokázal vrátit a v tehdejší kategorii do 202 liber se k účasti na Olympii probojoval znovu. Když pak v roce 2012 během výměny stentu prodělal míšní nedokrvení a ochrnul na dolní polovinu těla, jeho návrat k závodění by už nečekal asi ani ten největší optimista. Ani Kris sám to dlouho vůbec nezvažoval.


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.500 $
celkově6.000 $

Potom, kdy se však kulturistika vozíčkářů, jediná kategorie, ve které nyní může závodit, stala součástí programu Olympia Weekendu, ale změnil názor. Závodník, jenž se vždy mohl chlubit famózními pažemi, svůj start na Arnold Classic přitom vnímá pouze jako zahřívací kolo před startem na Olympia Weekendu, kde by se rád představil dvakrát tak dobrý jako tuto sobotu! Třetí poněkud sporně skončil parádními tvary a vosím pasem disponující Ind Anand Arnold. Dvaatřicetiletý borec, jenž zaujal i perfektními pažemi a prsními svaly, si zřejmě klidně mohl své umístění s druhým Krisem Dimem vyměnit.

Čtvrté místo bral subtilnější, avšak slušně připravený Joshua Rucker, který byl dobrý zejména v čelních postojích. Pěkné vakuum jeho přední dvojité bicepsové póze, břišní póze i vítězné póze dodávalo na impozantnosti. Výsledkovou listinu uzavírá jméno Tylera Breye, jenž se Arnold Classic původně vůbec neplánoval zúčastnit, když své úsilí směřoval až k Europa Dallas Pro. Poté, kdy několik závodníků však svou účast muselo z nejrůznějších důvodů odříct, pořadatelé oslovovali další borce, aby málo početné startovní pole negativně nepoznamenalo pověst kategorie. Tyler to vzal na sebe, a ačkoliv formu na závody obvykle ladí dvanáct týdnů, tentokrát to musel stihnout za polovinu. Pokud by měl na dietu času více, pravděpodobně by se umístil výše. Za soutěží se nyní ohlížíme prostřednictvím výsledků a fotografií z objektivu fotografa webových stránek Team-andro.com Andrease Volmariho!


Výsledky Arnold Classic 2019 - kulturistika vozíčkářů:

    1. Harold Kelley
    2. Kris Dim
    3. Anand Arnold
    4. Joshua Rucker
    5. Tyler Brey


Kulturistika vozíčkážů na Arnold Classic 2019

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic 2019
v kulturistice vozíčkářů naleznete zde na stránkách Team-andro.com.


Video:
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Foto:
Team-andro.com / Andreas Volmari


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
Bronwyn (17:39) • Milane drive to tak bylo, ale co zavedli bikini a MPcka a 72 karet na Narodaku, tak je...
magazínRozhovor: Kristýna Seidlová o zisku p...
ygg (12:59) • Profi wellness fitnesska ... já tomuhle světu už asi fakt nerozumím. Nebo spíš IFBB. Je...
magazínObrazem: šest profesionálů v přípravě...
Arnold Strong (12:16) • Patrick Moore ma šanci ale zbytek bude rádo ze se dostane do finále
tv
swaachy (18:36) • Pravděpodobně ti tam ten rýžovar vaří jinak, protože v USA je frekvence střídavého prou...
magazínSilvio Samuel a jeho aktuální trénink...
marek44 (18:02) • Pamatam si ho este pod vedenim Sarcheva, kde trenoval s dnes uz nebohym Luke Woodom. Bo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra