Reklama:

CrossFit: Proč má Mathew Fraser pověst nepříjemného vzteklouna?

6.133 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Proč je Mathew Fraser mnohými fanoušky CrossFitu považován za chlapíka se zlostným charakterem? Proč tento špičkový crossfitový atlet a trojnásobný vítěz Games získal nálepku nepříjemného vzteklouna?

O svém někdy příkrém chování během závodů se sportovec rozhovořil v neformálním rozhovoru pro CrossFit.com. Rozhovor vedl Armen Hammer ve Fraserově odpočinkovém období po dunajské kvalifikaci na Games. Atlet se během povídání ukázal jako usměvavý sympaťák, tedy jako úplně jiný člověk, než jakého znají diváci z Games.

"Když mě lidé osobně poznají a zjistí, že jsem v podstatě pohodový člověk, hrozně se diví, jak je možné, že jsem tak jiný v běžném životě a v závodním módu. Věc se má tak. Pracuji šest dní v roce a v zásadě celé moje živobytí i příjem závisí na tom, jak si v těchto šesti dnech povedu. To ovlivní můj další život - jaké dostanu kontrakty atd. K tomu částka 300 000 dolarů pro vítěze Games je dobrý roční příjem a já ho mohu získat za pár dní. Zároveň si ale v plném rozsahu uvědomuji, co všechno se může stát a já neuspěju. Zvrtnu si kotník a celá roční příprava bude k ničemu. Je tedy hodně v sázce. Proto, když jdu závodit, jsem absolutně koncentrovaný jen na svůj úkol, a tím je být tím nejlepším závodníkem, jakým umím být," popisuje své závodní nastavení trojnásobný držitel titulu The Fittest Man on Earth Mathew Fraser a dále vysvětluje:

"Když pak přijdu na soutěžní plochu, nejsem tam proto, abych se usmíval a objímal se s lidmi, jsem tam proto, abych závodil a podal co nejlepší výsledek. A když pak závodím a někdo mi stojí v lajně, nepůjdu k němu a nebudu mu říkat "hele, kamaráde, prosím, nemohl bys uhnout, tenhle prostor urychleně potřebuji". Ne, prostě zařvu "vypadni". Jednám tak, jak situace vyžaduje,“ obhajuje své občas nevybíravé chování Fraser.

O své ne právě nejlepší pověsti top atlet světového CrossFitu ví a vlastně ji chápe: "Když mě lidé sledují jen na Games, tak si automaticky udělají obrázek z toho, jak tam na ně působím. Těžko se pak vysvětluje, že takhle protivný nejsem pořád. Já to vlastně lidem na sociálních sítích už ani nevysvětluji. Cením si primárně vztahů a přátelství v reálném životě. Lidé, kteří mě znají a na kterých mi záleží, vědí, co dělám a proč to dělám, a také, jaký skutečně jsem.“

V hodinovém rozhovoru Fraser pohovořil i o mnoha dalších věcech jak z osobního života, tak z toho sportovního. A ano, dozvíte se tam i to, proč si nechává dlouhé nehty na palcích.


Motivační video s Mathewem FraseremLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 64 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...
bazar Puzzle mats
Zdarma 6ks 1m x 1m puzzle mats / karate /, starší používané. K vyzvednutí: Praha 3 - 24.2. - 26....
seznamka parťák-parťačka na hory a skály
Ahoj všem, hledám někoho na společné akce v horách /skialp, ferraty, lezení, ledovec/ celá ČR a S...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra