Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Málo energie? Stálá únava? Nedaří se Vám přibrat?

12.319 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Že jsou bílkoviny jedním ze stěžejních bodů úspěchu a tréninkových pokroků, o tom není nejmenších pochyb. Zajistit si dostatečně množství ze stravy není úplně snadné, proto mnohdy přichází řada i na proteinové suplementy. Jak takový produkt vybrat, zdali je, či není pro Vás vhodný, jak jej dávkovat, na to vše najdete odpovědi v tomto jiném článku.

Dnes ale bude řeč o něčem jiném. Nejsou to totiž jen bílkoviny, které Vaše tělo potřebuje v dostatečné míře. Velmi důležitý je i dostatek energie, a tedy i kvalitních sacharidů. Ty je sice relativně snadnější získat z běžné stravy, je ale celá řada situací, kdy doplnit vlastní potřebu z přirozených zdrojů není vůbec lehké. O jaké případy může jít?

  • "Mám fyzicky náročnou práci a na trénink mi nezbývá energie." Velmi častý případ, a to nemusíte být zrovna horníkem v hlubinném dole. Bohatě stačí, aby Vaše práce prostě byla fyzického charakteru, kde se od rána do večera nezastavíte, a tak jste po odchodu z práce a před následujícím tréninkem unavení a bez energie.

  • "Mých tréninků je tolik a jsou tak náročné, že jsem stále unavený." Zde vůbec nemusí být řeč jenom o posilovně, ale třeba i o hokeji, fotbale, atletice, kdy (mnohdy i velmi mladí) sportovci mají třeba i dvoufázové tréninky čtyřikrát či pětkrát do týdne, do toho zápasy, běžnou práci a školu, a výsledkem jsou nejen malé tréninkové pokroky, ale především dlouhodobá a silná únava.

  • "Jsem prostě ektomorf a nemůžu nabrat." Aneb máte typicky vyšší a štíhlejší postavu a neustále těžce bojujete o každý nový kilogram.

Co všechny uvedené případy spojuje? Zvýšená potřeba sacharidů. Cestou k úspěchu tak může být mnohem větší péče věnovaná i této složce, a to jak jejímu množství, tak i kvalitě a načasování. Velmi vítaným a účinným pomocníkem (poté, co uděláte maximum v rámci úprav běžné stravy) může být gainer - doplněk stravy, který obsahuje výrazný podíl sacharidů (typicky 60 - 70 %) a menší podíl bílkovin (typicky 15 - 25 %). Ten můžete zařadit třeba v rámci jedné či dvou denních dávek v podobě svačin, ať už v průběhu dopoledne, či času odpoledního, a mnohdy tím vyřešíte i jiný problém, totiž "nemám na jídlo čas" a nebo "nemám na normální jídlo chuť". Gainer je umíchaný za pár vteřin a vypitý mnohdy ještě rychleji (s ohledem na většinou velmi dobrou chuť není ani divu). Dodá Vám jak potřebné sacharidy, tak i slušnou dávku bílkovin a mnohdy i jiné doplňkové látky (typicky spektrum vitamínů či u lepších gainerů i volné aminokyseliny).

Chcete-li konkrétní tip, zkuste se podívat třeba na tento produkt. Gainer Mass Gain obsahující cca 60 % sacharidů a nadstandardních 21 % bílkovin, doplněný o volné aminokyseliny (mimo jiné třeba i arginin) a mající ve 100 g celých 6 g BCAA. Abychom Vám cestu za přibráním usnadnili, dali jsme k němu na týden do akce zdarma i balení kreatinu - asi nejosvědčenějšího suplementu pro podporu nabírání svalové hmoty. 300gramové balení vystačí na 30 - 60 dní, samotný gainer pak ve své 2250gramové variantě také na 30 - 60 dní (30 dní při štědřejším dávkování 75 gramů = 3 odměrky denně, 60 dní při polovičním). Oba produkty tvoří dohromady účinný "stack", který umí s nabíráním výrazně pomoci. Samozřejmě vždy platí, že základem je trénink a maximální péče o základní jídelníček, nicméně pokud jste sami sebe našli v jednom ze tří výše uvedených bodů či se jim blížíte, gainer s kreatinem mohou být snadným, a hlavně i překvapivě účinným řešením.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...
seznamka Svalnatý kamarád??
Ahoj , hledam zvedaveho svalnateho chlapa. Pokec ? Traveni volneho casu, cviceni, zkouseni noveho...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra