Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Málo energie? Stálá únava? Nedaří se Vám přibrat?

6.344 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Že jsou bílkoviny jedním ze stěžejních bodů úspěchu a tréninkových pokroků, o tom není nejmenších pochyb. Zajistit si dostatečně množství ze stravy není úplně snadné, proto mnohdy přichází řada i na proteinové suplementy. Jak takový produkt vybrat, zdali je, či není pro Vás vhodný, jak jej dávkovat, na to vše najdete odpovědi v tomto jiném článku.

Dnes ale bude řeč o něčem jiném. Nejsou to totiž jen bílkoviny, které Vaše tělo potřebuje v dostatečné míře. Velmi důležitý je i dostatek energie, a tedy i kvalitních sacharidů. Ty je sice relativně snadnější získat z běžné stravy, je ale celá řada situací, kdy doplnit vlastní potřebu z přirozených zdrojů není vůbec lehké. O jaké případy může jít?

  • "Mám fyzicky náročnou práci a na trénink mi nezbývá energie." Velmi častý případ, a to nemusíte být zrovna horníkem v hlubinném dole. Bohatě stačí, aby Vaše práce prostě byla fyzického charakteru, kde se od rána do večera nezastavíte, a tak jste po odchodu z práce a před následujícím tréninkem unavení a bez energie.

  • "Mých tréninků je tolik a jsou tak náročné, že jsem stále unavený." Zde vůbec nemusí být řeč jenom o posilovně, ale třeba i o hokeji, fotbale, atletice, kdy (mnohdy i velmi mladí) sportovci mají třeba i dvoufázové tréninky čtyřikrát či pětkrát do týdne, do toho zápasy, běžnou práci a školu, a výsledkem jsou nejen malé tréninkové pokroky, ale především dlouhodobá a silná únava.

  • "Jsem prostě ektomorf a nemůžu nabrat." Aneb máte typicky vyšší a štíhlejší postavu a neustále těžce bojujete o každý nový kilogram.

Co všechny uvedené případy spojuje? Zvýšená potřeba sacharidů. Cestou k úspěchu tak může být mnohem větší péče věnovaná i této složce, a to jak jejímu množství, tak i kvalitě a načasování. Velmi vítaným a účinným pomocníkem (poté, co uděláte maximum v rámci úprav běžné stravy) může být gainer - doplněk stravy, který obsahuje výrazný podíl sacharidů (typicky 60 - 70 %) a menší podíl bílkovin (typicky 15 - 25 %). Ten můžete zařadit třeba v rámci jedné či dvou denních dávek v podobě svačin, ať už v průběhu dopoledne, či času odpoledního, a mnohdy tím vyřešíte i jiný problém, totiž "nemám na jídlo čas" a nebo "nemám na normální jídlo chuť". Gainer je umíchaný za pár vteřin a vypitý mnohdy ještě rychleji (s ohledem na většinou velmi dobrou chuť není ani divu). Dodá Vám jak potřebné sacharidy, tak i slušnou dávku bílkovin a mnohdy i jiné doplňkové látky (typicky spektrum vitamínů či u lepších gainerů i volné aminokyseliny).

Chcete-li konkrétní tip, zkuste se podívat třeba na tento produkt. Gainer Mass Gain obsahující cca 60 % sacharidů a nadstandardních 21 % bílkovin, doplněný o volné aminokyseliny (mimo jiné třeba i arginin) a mající ve 100 g celých 6 g BCAA. Abychom Vám cestu za přibráním usnadnili, dali jsme k němu na týden do akce zdarma i balení kreatinu - asi nejosvědčenějšího suplementu pro podporu nabírání svalové hmoty. 300gramové balení vystačí na 30 - 60 dní, samotný gainer pak ve své 2250gramové variantě také na 30 - 60 dní (30 dní při štědřejším dávkování 75 gramů = 3 odměrky denně, 60 dní při polovičním). Oba produkty tvoří dohromady účinný "stack", který umí s nabíráním výrazně pomoci. Samozřejmě vždy platí, že základem je trénink a maximální péče o základní jídelníček, nicméně pokud jste sami sebe našli v jednom ze tří výše uvedených bodů či se jim blížíte, gainer s kreatinem mohou být snadným, a hlavně i překvapivě účinným řešením.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 22 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (20:38) • No hele z mého pohledu, než aby se tu řešila placatost Země, tak to radši ať tu diskuse...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
th.0th (20:19) • Nebýt jeho a Tommyho, tak by to byl z hlediska diskuze prakticky mrtvý web. Možná 90 %...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (15:32) • Aspoň tady bude zase klid. Nicméně by si to už i zasloužilo pamětní desku ve stylu,ve s...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Diegito (11:43) • škoda smazání posledního příspěvku mimo mísu tohoto portálu. Zrovna tohle jsem si chtěl...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (10:25) • Tak mi to stačilo a toho blázna jsem (zase) zabanoval. Prosím, pokud se to zase někdy o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra