Reklama:

Skvělé formy osmi profesionálů
6 týdnů před Arnold Classic 2019

7.133 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Arnold Sports Festival 2019 bude nabitý hvězdami!
Jarní část sezóny v profesionální lize IFBB Jima Maniona po dvou menších zahřívacích únorových soutěžích Legends Pro Classic a Sheru Classic Colombia ve dnech 1. a 2. března naplno odstartuje prestižním Arnold Sports Festivalem. Muži ze zmíněné organizace na něm dostanou příležitost v rámci soutěže Arnold Classic, která má pro různé kategorie různě dlouhou historii. Nejdelší tradici samozřejmě má Arnold Classic v kulturistice mužů open, ve které se v americkém Columbusu, kde je festival od počátku pořádán, závodí už od roku 1989. V posledních letech se však na Arnold Classic soutěží i v kulturistice vozíčkářů, mužském physique a classic physique a platí, že také v těchto kategoriích se na pódiu pravidelně objevuje absolutní současná špička. Jak si vybraní účastníci Arnold Classic 2019 vedou v probíhající přípravě, se Vám dnes pokusíme přiblížit prostřednictvím několika aktuálních fotografií. Snímky shodně vznikly v době, kdy do konání závodů zbývalo asi šest týdnů.

Akim Williams

Začněme u borců, kteří se na Arnold Classic představí mezi těžkotonážníky. Ačkoliv se za favority soutěže dají považovat především Roelly Winklaar, William Bonac, Brandon Curry a Cedric McMillan, nepřehlédnutelným členem startovního pole by měl být také Akim Williams. Čtyřiatřicetiletý závodník startem na soutěži vstoupí do své páté sezóny v Manionově profesionální lize a i tentokrát jistě bude sázet na své tradiční přednosti, ke kterým patří celková mohutnost i gigantické paže. Soupeři se před 178 cm vysokým Akimem budou muset mít určitě na pozoru, a to tím spíše, že mu displej váhy i v těchto dnech stále ukazuje úctyhodných 127 kg!

Akim Williams 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Rafael Brandao

Akim se severoamerického Arnold Classic zúčastní vůbec poprvé v kariéře a totéž platí i o jeho brazilském kolegovi Rafaelu Brandaovi. Ten představuje proti Williamsovi kulturistu zase s poněkud jiným typem postavy. Připojené fotografie, které Vám Rafaleovu současnou fazónu přiblíží, vznikly na různých místech ve společnosti odlišných osobnostní bodybuildingu. Doma v Brazílii Brandao pózoval po boku absolutního vítěze jím pořádané loňské amatérské soutěže Rafael Brandao Classic Marcella De Angelise. V Kalifornii se pak měl možnost setkat s vítězi Mr. Olympia Dexterem Jacksonem, Shawnem Rhodenem a Arnoldem Schwarzeneggerem. Také jim předvedl několik póz či si s nimi přímo zapózoval. Ačkoliv v Santa Monice není o hvězdy kulturistiky nikdy nouze, tentokrát ke zvýšené koncentraci legend bodybuildingu přispěla skutečnost, že zde Arnold v sobotu 19. ledna pořádal soutěž Arnold Strongman USA, která představuje nominační klání na Arnold Strongman Classic, další tradiční součást Arnold Sports Festivalu.

Rafael Brandao 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Luke Sandoe

Luke Sandoe na rozdíl od Williamse a Brandaa na Arnold Classic už jednou závodil a letos zde před ním bude stát úkol, aby se pokusil vylepšit osmou příčku ze sezóny 2017. Přípravu na závody si tento britský profík zpestřil přibližně týdenním pobytem ve Spojených státech, kde absolvoval natáčení pro svého sponzora a trénoval v posilovně sedminásobného šampióna Olympia 212 Showdown Jamese "Flexe" Lewise The Dragon's Lair. Sandoe je mnohými považován za černého koně soutěže. Objemy na to, aby mohl i ve špičkové konkurenci bojovat o dobrý výsledek, jistě má. Rozhodující pro to, jak se mu na závodech nakonec povede, bude, jakou formu v den "D" na pódium přinese.

Luke Sandoe 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Kris Dim

Kris Dim se Arnold Classic nezúčastní v kulturistice mužů open, ve které zde závodil v roce 2006, ale v kulturistice vozíčkářů. Život si s tímto původem kambodžským profi kulturistou za posledních třináct let, které od jeho poslední účasti na Arnold Classic uplynuly, pořádně pohrál. V roce 2007 po disekci aorty sváděl souboj se smrtí, o dva roky později se však dokázal na pódium vrátit v tehdejší kategorii do 202 liber (91,6 kg). V roce 2012 pak při výměně stentu došlo ke komplikacím, které vedly k tomu, že Dim ochrnul na dolní končetiny. Ačkoliv si poté slíbil, že v kulturistice vozíčkářů nikdy závodit nebude, nakonec změnil názor a letos se tak na Arnold Classic k soutěžení vrátí po deseti letech. V přípravě na nadcházející profesionální show znovu spoléhá na trenérské vedení Miloše Šarčeva, s nímž spolupracoval už několikrát v minulosti.

Kris Dim 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Keone Pearson

Miloš Šarčev představuje nejenom trenéra, ale také špičkového profesionála minulosti a nejinak tomu je i u trenéra Keona Pearsona, jenž se Arnold Classic 2019 zúčastní v kategorii classic physique. Keone se totiž v přípravě na závody spoléhá na pomoc legendárního Flexe Wheelera. Pearson toho mezi profesionály dosud příliš neodzávodil, přesto před soutěží může být považován za jednoho z favoritů. Kombinace úzkého pasu, skvělé kontroly břišních svalů a pěkných, kulatých plných svalů jej totiž v classic physique doslova předurčuje k úspěchu. I v této kategorii se ale hraje na to, jakou finální dotažeností se závodník blýskne na pódiu, a tak samozřejmě ani Keone nemá před soutěží dobrý výsledek jistý.

Keone Pearson 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Courage Opara

Závodníků, kteří na Arnold Classic 2019 budou v kategorii classic physique chtít promluvit do boje o přední příčky, je ostatně více. Pouze zúčastnit se do Columbusu určitě nepojede ani Courage Opara, který vloni na soutěži zaujal výborným třetím místem. Zmíněný svěřenec trenéra Raye Bakera dokázal v přípravě pokračovat i celý minulý týden, kdy se potýkal s nemocí.

Courage Opara 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Charles Curtis

Dalším borcem, který se nadcházející soutěže zúčastní právě v kategorii classic physique, je Charles Curtis. Charles v podobné konkurenci bude ve své kategorii mezi profíky závodit poprvé a není tak snadné předpovídat, jak by si asi mohl vést. I on ale na pódiu určitě bude mít co nabídnout. Ostatně, už šest týdnů před závody se může chlubit nejenom svalovou tvrdostí, ale také napruhovanými hýžděmi.

Charles Curtis 6 týdnů před Arnold Classic 2019

Quincey Whittington

V článku jsme se už věnovali borcům, kteří se na letošním Arnold Classic představí v kulturistice mužů, mezi vozíčkáři a v kategorii classic physique. Quincey Whittington však pro závodění dosud volí physique mužů, kde jsou požadavky na množství svalové hmoty podle pravidel nejnižší. I on se ovšem může chlubit zajímavým svalovým rozvojem, a ačkoliv má mezi profíky zatím pouze minimum zkušeností, nemusí být na soutěži pouze do počtu.

Quincey Whittington 6 týdnů před Arnold Classic 2019


Foto:
www.instagram.com/ifbbprokrisdim
www.instagram.com/rafabrandaopro
www.instagram.com/ifbbproakimwilliams
www.instagram.com/lukesandoe
www.instagram.com/keone_prodigy
www.instagram.com/ray_baker_
www.instagram.com/quinceywhittington_ifbbpro
www.instagram.com/ifbbpro_charlescurtis


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 48 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra