Reklama:

Jak vybírat opravdu dietní proteinovou tyčinku

8.463 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Podle čeho se orientovat, abyste nekoupili lákavě zabalenou tyčinku, která se i přes název proteinová neliší od komerční tyčinky plné levných a nekvalitních surovin?

Faktem je, že pokrok nejen v technologii, ale i ve znalostech výživy dal možnost vzniknout tyčinkám, které lze bez nadsázky považovat za funkční a extrémně kvalitní potraviny. A nejen, že dokážou zahnat chuť na sladké, ale díky použití kvalitních surovin se mohou stát pomocníkem například při spalování tuku. Proto pečlivě čtěte a porovnávejte složení. Takže pěkně po pořádku.

Co v proteinové tyčince nechceme a co bychom naopak měli vyžadovat?

Protein neboli bílkovina

Začneme u základní složky proteinových tyčinek, tedy u proteinu. Pokud ve složení na prvním místě uvidíte hydrolyzovaný hovězí protein, kaseinát vápenatý, izoláty sójové bílkoviny, buďte na pozoru. Tyto složky by totiž tyčince s označením proteinová rozhodně neměly dominovat. Ano, přídavek kolagenu může být ku prospěchu, ale rozhodně by neměl tvořit více než 10 % obsahu bílkovin. Bohužel se hodně výrobců snaží touto složkou "nahnat" % bílkovin. Podobná situace je u sójového proteinu. Není tedy problémem použití těchto surovin, problémem je, pokud jsou ve složení dominantní. Čemu ale ve své tyčince řekněte jednoznačné ne, je obsah kaseinátu. Prostě nechcete surovinu, která byla pomocí louhu zcela znehodnocena, přestože disponuje vysokým podílem bílkovin.

Sacharidy, potažmo sladidla

Obsah sacharidů by asi neměl v proteinové tyčince dominovat. Pokud chceme tyčinku používat v období redukce, tak budeme hledat takovou, která má minimální obsah jednoduchých cukrů. Díky postupu v technologii je dnes skutečně možné absolutně minimalizovat obsah sacharidů. Toho se dá docílit použitím speciálních vláknitých sirupů, které tyčinku spojí a ochutí, některé dokonce disponují specifickými zdravotními benefity. Vyvarujte se tyčinek obsahujících fruktózový sirup, ani glukózový není u proteinové tyčinky ideální. Na pozoru se mějte i před polyalkoholy, protože ty u citlivých jedinců dokážou pěkně zamávat se střevní pohodou. Typickým příkladem je sladidlo maltitol, které je náhradou sacharózy. Jeho sladivost se pohybuje okolo 75 - 90 % sladkosti sacharózy, ale je bez kalorií. Toto sladidlo je sice považováno za bezpečné, ale u mnoha lidí způsobuje nadýmání a trávicí potíže. Podobně se chová většina cukerných alkoholů.

Tuky aneb bez nich to opravdu nejde, ale...

Tuk je u tyčinky nutný, především z technologických důvodů. A kvalitní zdroje tuků jsou drahé. Čili zde se snaží výrobci šetřit nejvíce. Právě proto u většiny tyčinek naleznete ve složení palmový tuk, nově také řepkový olej. Ze zdravotního hlediska nelze proti řepkovému oleji říct nic špatného. Naproti tomu palmový tuk je kontroverzní dost, a to nejen z hlediska výživového, ale také kvůli ekologickým aspektům. Každopádně ani jeden z tuků nelze zařadit mezi prémiové a nikterak zásadně zdravotně přínosné. Navíc jsou chuťově neutrální, proto se následně musí použít více ochucovadel. Naproti tomu lze při výrobě prémiové tyčinky na ochucení použít pouze přírodní ořechy, ale náklady na výrobu logicky astronomicky rostou. A opět se dostáváme k základnímu doporučení. Čtěte etiketu, tyčinka se složením na 10 řádků je podezřelá sama o sobě. A Vy už přece víte, co hledat.

Anebo nečtěte a spolehněte se na nás. My jsme pro Vás totiž vytvořili tyčinku zcela bez kompromisů a nově ji ještě vylepšili.

Pure Bar - ano, tyčinka pro nejnáročnější

Naše Pure Bar je složením nekompromisní už od začátku. Nově jsme zapracovali na chuti a již tak skvělé složení ještě vylepšili.

V čem je tedy Pure Bar unikátní a ještě lepší?

 • Bílkoviny - pouze a jen to nejlepší. Pure Bar obsahuje bílkovinnou složku, která je složena z kombinace dvou vysoce kvalitních zdrojů bílkovin. Jednou je CFM syrovátkový protein s minimálním obsahem tuku a laktózy, druhou složku tvoří micelární kasein, který podpoří spalování tuku a zajistí dlouhodobé zásobení aminokyselinami. Bílkoviny při procesu výroby nejsou nijak zahřívány a díky tomu si zachovají veškeré bioaktivní frakce původní suroviny. Stejně tak tyčinky neprochází při výrobě žádnou tepelnou úpravou.
 • Sacharidy - tyčinka obsahuje pouze přirozeně se vyskytující sacharidy z ořechů a stopové množství provázející zdroje bílkovin. Celá tyčinka je "slepena" pokročilým typem vláknitého sirupu Promitor. Tento vláknitý sirup lze bez nadsázky považovat za spalovač tuku. Proč? Především díky jeho schopnosti snižovat postprandiální odezvu po konzumaci inzulinogenních potravin, čímž stabilizuje hladinu krevní glukózy. A stabilní hladina krevní glukózy je nejen prevencí civilizačních nemocí, ale i předpokladem úspěšného hubnutí. Zlepšení trávení díky prebiotickému účinku je už jen třešinkou na dortu. Žádné další sacharidy už v tyčince nehledejte, je přece určená pro spalování tuku.
 • Tuky - základ tukové složky v tyčince tvoří mandlové máslo, které si sami vyrábíme z jakostních mandlí. Pro zjemnění chuti je použit panenský olivový olej, který je známý pozitivním vlivem na střevní mikroflóru a je přirozeným zdrojem MCT tuků poskytujících rychlou energii.

A to je vše. Ano, Pure Bar je tyčinka, která stojí na 5 základních surovinách. Žádné složení na 10 řádků. Prostě volba pro ty, co chtějí to nejlepší.

Navíc, ochucení tyčinek je jen finální úpravou dokonalosti. Dvě ze tří variant tyčinek jsou 100% "clean label". Tedy 100% bez chemie. Ochuceny jsou pouze kakaem, arašídy, přírodními aromaty, solí a sladidly přírodního původu z rostliny stévie. Jen pistáciová tyčinka navíc obsahuje sukralózu, která je považována za bezpečné sladidlo i pro děti a těhotné ženy.

Tyčinky Pure Bar jsou vhodnou svačinou prakticky po celý den. Jsou potravinou, která Vám poskytne kvalitní živiny, a dokonce pomůže k redukcí tuku. Díky 100% přírodnímu složení bez nežádoucí chemie se je nemusíte bát dát ani svým dětem. Prostě a jednoduše, Pure Bar jsou tyčinky bez kompromisu. Navíc bez polevy a disponující skvělou chutí.

Proteinové tyčinky Pure Bar:

 • téměř 22 g skutečně kvalitních bílkovin
 • pouze šetrně zpracované zdroje bílkovin
 • 100% bez chemie
 • přirozeně bezlepkové
 • minimum laktózy
 • slazeny pouze sladidly přírodního původu z rostliny stévie
 • vysoký obsah unikátní vlákniny
 • mandle jako základní zdroj tuku


Zdroje:
1. Kendall C, Esfahani A, Hoffman A, et al. Effect of novel maize-based dietary fibers on postprandial glycemia and insulinemia. J Am Coll Nutr. 2008; 27:711-8.
2. Konings E, Schoffelen PF, Stegen J, et al. Effect of polydextrose and soluble maize fibre on energy metabolism, metabolic profile and appetite control in overweight men and women. Br J Nutr. 2013. Jul 23:1-11. [Epub ahead of print].
3. Knapp B. Select Novel Carbohydrates Affect Glycemic and Insulinemic Response, Energy Value, and Indices of Gut Health as Measured Using Canine, Avian, Rodent, and In Vitro Model Systems. Dissertation. Submitted in partial fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy in Animal Sciences. University of Illinois, Urbana-Champaign, 2010.
4. Soop, M., et al. Coingestion of whey protein and casein in a mixed meal: demonstration of a more sustained anabolic effect of casein. Am J Physiol Endocrinol Metab. 2012 Jul 1;303(1):E152-62.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie