Reklama:

Novinky v pravidlech soutěže CrossFit Games pro rok 2019

9.792 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Již od loňského roku se ví, že celosvětová crossfitová soutěž CrossFit Games se ve třináctém roce své existence dočká výrazné transformace, dalo by se říct až rekonstrukce. A už je to tady. V minulém týdnu byla zveřejněna pravidla pro sezónu 2019, ve kterých rozhodně není o novinky nouze. Všichni atleti by si tedy měli nový "rulebook" prostudovat, aby během soutěže nesplakali nad výdělkem. I v CrossFit Games totiž platí, že neznalost neomlouvá.

Změn bude celá řada, zdaleka nepůjde jen o to, že od letošního roku budou moci na soutěži startovat i transgender atleti. Pojďme se alespoň s některými reformami seznámit.

Open

Open - první úroveň soutěže CrossFit Games, ve které startují stovky tisíc atletů, se na první pohled příliš nezmění. I v letošním roce bude trvat pět týdnů, během kterých soutěžící odcvičí pět soutěžních workoutů. Letošní Open odstartují 21. února a skončí 25. března. Co ovšem bude tentokrát jinak?

Zaprvé, majitelé tělocvičen budou moci potvrdit výsledky pouze těch workoutů, které byly fyzicky odcvičeny v jejich tělocvičně. Zadruhé, sportovci budou moci startovat pouze za zemi dle své národní příslušnosti, nikoli za stát, ve kterém jsou třeba právě rezidenty. Pokud má někdo dvě občanství, vybere si zemi, kterou chce reprezentovat, a jeho volba bude platná po celou sezónu 2019.

Přiostří se i kontrola odeslaných výsledků. Prvních 5 nejlepších atletů každé země a top 40 atletů světového žebříčku může být po Open požádáno, aby doložili videozáznamy svých výkonů.

Poslední, největší změna v Open, potěší top atlety každé země. Nově totiž získávají přímý postup na Games i národní šampióni! Postup ale získá pouze ten, kdo odcvičí každý jeden workout Open podle standardu RX.

Věkové kategorie

Již dříve zavedené věkové kategorie jsou platné i v tomto roce, ovšem jak to tentokrát bude s postupovým klíčem pro masters a teens? Online Qualifier bude stejně jako dřív otevřen pro 200 nejlepších atletů každé divize, ovšem tentokrát už nebude prvním skóre kvalifikace výsledek Open, ale ve druhé úrovni soutěže budou všichni začínat znovu od nuly. Online Qualifier bude tedy v letošním roce pro každého postupujícího atleta novým začátkem a novou šancí a v souvislosti s tím i novou motivací.

Workouty online kvalifikace budou vyhlášeny ve čtvrtek 2. května 2019, finální den k odeslání výsledků pak bude pondělí 6. května. Každý soutěžní workout bude muset být natočen za dohledu registrovaného rozhodčího.

Z konečného žebříčku Online Qualifier postoupí na Games top 10 atletů z každé divize.

Sanctionals soutěže

Závody dříve známé jako Regionals v letošním roce nahradí Sanctionals soutěže. Jedná se o svébytné závody s vlastními pravidly, registracemi i kvalifikacemi, které ovšem získaly od společnosti CrossFit požehnání k tomu, aby se staly kvalifikačními závody pro Games. Tyto soutěže probíhají od 12. prosince 2018 do 30. června 2019 v různých koutech světa a dohromady je jich 15:

 • Dubai CrossFit Championship
 • Wodapalooza CrossFit Festival
 • Australian CrossFit Championship
 • CrossFit Fittest in Cape Town
 • CrossFit Strength in Depth
 • Mid Atlantic CrossFit Challenge
 • CrossFit Italian Showdown
 • Asia CrossFit Championship
 • Reykjavik CrossFit Championship
 • Brazil CrossFit Championship
 • Down Under CrossFit Championship
 • The Rogue Invitational
 • The CrossFit Lowlands Throwdown
 • The Granite Games
 • CrossFit French Throwdown

Vítěz každé z těchto Sanctionals soutěží postupuje na Games. Pokud jeden závodník vyhraje více kvalifikačních soutěží, získává postupové místo druhý nejlepší atlet poslední soutěže (soutěže nejblíže Games), kterou sportovec s vícečetnými vítězstvími vyhrál.

Postup na Games

Jak již bylo řečeno, postupové místo na Games získávají všichni národní šampióni, kteří odcvičili všechny workouty Open ve standardu RX. Další cesta na Games vede přes vítězství v jedné ze Sanctionals soutěží. Se startem v Madisonu může počítat i top 20 atletů světového žebříčku Open. Pokud se někdo z elitní dvacítky rozhodne startovat v týmech, připadne jeho místo nejbližšímu dalšímu sportovci pod čarou.

Antidopingový program

Dopingové kontrole může být kdykoliv podroben jakýkoliv atlet registrovaný v soutěžích CrossFit Games. Podrobnosti antidopingového programu naleznete na stránkách www.crossfit.com.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie