Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Fotovzpomínka: Larry Scott

5.571 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zemřel první vítěz Mr. Olympia Larry Scot
Za několik týdnů uplyne pět let od smrti historicky prvního šampióna Mr. Olympia Larryho Scotta. Rodák z Idaha se díky svému zmíněnému úspěchu a působivé postavě nesmazatelně zapsal do dějin kulturistiky a ve svém sportu patří k těm největším legendám. Zkrátka, Larry představuje borce, jehož si stále stojí za to připomínat, a dnes právě to uděláme prostřednictvím několika fotografií. Jaký dojem jeho postava v polovině 60. let minulého století budila, Vám pak nejlépe přiblíží následující výňatek z dobového článku, který popisuje jeho start na první Olympii v roce 1965. Zmíněným kláním v sobotu 18. září v sále brooklynské hudební akademie tehdy vyvrcholil soutěžní maratón, který se kromě Mr. Olympia skládal také ze soutěží IFBB Mr. America, IFBB Mr. Universe a Miss Americana.

Larry Scott v době soutěžní kariéry

"Když byly rozdány ceny na prvních třech soutěžích, na řadě byl zlatý hřeb večera, a to Mr. Olympia. Po hodu mincí šel jako první na pódium Harold Poole, vypadaje těžší a masivnější než kdy jindy. Druhý byl Earl Maynard s jeho senzačním vyrýsováním a skvělým pózingem. Nakonec přišel Larry Scott. Jakákoliv slova, která by popisovala ovace, jakých se mu dostalo, by nebyla dostatečná. Lidé, kteří se soutěže federace IFBB účastnili poprvé, tvrdili, že to byly ty největší ovace, kterých se komukoliv, kdekoliv a kdykoliv dostalo. Snažit se popsat jeho postavu také nejde. Každý rok vypadá lépe a tento rok předvedl robustnější hrudník i ramena, jeho pas byl štíhlejší a byl v lepší formě než kdykoliv předtím. Každý, kdo ho viděl, nepochybuje, že by mohl porazit Pearla, Parka a všechny ostatní, kdykoliv si bude přát.

Larry Scott v době soutěžní kariéry

Ve skutečnosti realizace myšlenky Mr. Olympia proběhla tak dobře, že se už začalo s plánováním příštího ročníku soutěže. Bude nabízet značné finanční odměny a osobně na něj budou pozvání všichni top sportovci dnešní scény. Více než pozvánka to ale bude výzva. Výzva ukázat se a rozdat si to se Scottem, anebo prostě sklapnout. Celkově vzato to byla největší soutěž federace IFBB všech dob, a to i při absenci takových významných osobností, jakými jsou Freddy Ortiz, Don Howorth, Larry Powers a Hugo Labra, kteří se soutěže nemohli zúčastnit z různých důvodů," napsal Jon Twichell pro magazín IronMan. Nepřáli byste si mít stroj času a na Mr. Olympia 1965 se vypravit osobně? My určitě ano. Musela to být fantastická podívaná!


Larry Scott v době soutěžní kariéry


Použitá literatura:

 • Twichell, J. Larry Scott, Dave Draper, Earl Maynard Win I.F.B.B. Titles In: IronMan, 1966, vol. 25, no. 2, p. 18.

  Použité elektronické zdroje:

 • MuscleMemory - The Internet Bodybuilding Database. [online] [cit 2014-03-09]. Dostupné na http://www.musclememory.com.

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra