Reklama:

Zemřel profesionální kulturista
Daryl Stafford. Bylo mu 59 let

12.679 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zemřel Ed Corney
Letošní Nový rok byl pro svět kulturistiky tragický. Ze zámoří dnes dorazila zpráva, že 1. ledna 2019 kromě legendárního Eda Corneyho zemřel také bývalý profesionální kulturista Daryl Stafford. Informaci přinesl Dave Palumbo z magazínu RxMuscle.com s tím, že příčinou smrti devětapadesátiletého závodníka byl srdeční infarkt.

Se zveřejněním zprávy až do dneška lidé z Darylova okruhu vyčkávali s ohledem na jeho nejbližší. Daryl Stafford se narodil 14. srpna 1959 a představoval člena silné americké kulturistické generace. Amatérská scéna v jeho době byla v zámoří tak nabitá, že se na NPC Nationals a NPC USA musel spokojit s celou řadou druhých a třetích míst, než dosáhl vysněného úspěchu a získal profesionální kartu. V boji o ni jej v letech 1984 až 1992 překonali třeba Aaron Baker, Mike Ashley, Shawn Ray, Mike Quinn, Vince Taylor, Alq' Gurley anebo Porter Cottrell.

Porter Cottrell a Daryl Stafford při souboji v kategorii do 90 kg na NPC Nationals 1991

Kýžený úspěch pro Stafforda přišel až na NPC Nationals 1993, kde profi kartu získal spolu s Michaelem Francoisem jako vítěz kategorie do 90 kg. Svůj první start mezi profíky Daryl absolvoval v následujícím soutěžním ročníku, kdy vybojoval sedmé místo na Night of Champions a připsal si pátou příčku z Chicago Pro Championships. Jednalo se o jeho nejvydařenější profesionální sezónu.

Stafford dále závodil už pouze sporadicky. Soutěžní plavky při různých příležitostech navlékl v letech 1998, 2003, 2006 a 2011. Tehdy na Jacksonville Pro a PBW Championships změřil síly už se soupeři ze zcela jiné generace, když pózoval po boku Davida Henryho, Joseho Raymonda anebo Jaroslava Horvátha. Na mladší soupeře ale pochopitelně již výkonnostně ztrácel. I po ukončení kariéry Daryl zůstal se světem kulturistiky a fitness úzce spjat, když působil jako trenér. Nechť odpočívá v pokoji.


Daryl Stafford v době soutěžní kariéryLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
Ronnie (21:45) • Neprotiřečí, protože to, že nemusí plnit monitoring X měsíců před soutěží, je dáno jeno...
magazínOlga Nehasilová - rozhovor před mistr...
jiiriik (21:37) • *1*
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
jari (21:21) • Tak tohle myslim, že je blbost, navíc si to protiřečí s tou ideou. Pokud jsem to dobře...
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
Wojtkingson (18:49) • Lamka se o tom někde zmiňoval a říkal, že do Games musel jít kvůli tomu, že se přihlási...
magazínTohle není vtip - Jiří Tkadlčík bude...
havlic (14:50) • já myslím,že to bude v klídku a kartu dostane :)a příště třeba Filip Trojovský? :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra