Reklama:
Akce prodloužena: Protein Extrifit 2270 g + 1000 g ZDARMA
Čas doplnit zásoby proteinů! Vyberte si ze 12 různých příchutí! Více zde.

Osobnosti bodybuildingu
vzpomínají na Eda Corneyho

5.709 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zemřel Ed Corney
Začátkem roku kulturistický svět zasáhla zpráva o odchodu jedné z legend kulturistiky, když ve věku pětaosmdesáti let zemřel Ed Corney. Vyhlášený pózér se do historie vepsal jako jedna z postav kultovního snímku Pumping Iron, jako absolutní vítěz IFBB Mr. Universe 1972, třetí nejlepší účastník Mr. Olympia 1977 i jako šampión Masters Olympia 1994 a 1995 v kategorii nad 60 let.

Když jsme zmínili, že kulturistickou veřejnost informace o Edově smrti zasáhla, platí to dvojnásob o jeho kamarádech a soupeřích z dob sportovní kariéry anebo i o těch, kteří zkrátka měli jenom možnost se s Edem Corneym při různých příležitostech setkat osobně. Jak na něj tyto osobnosti vzpomínají? Jak na smutnou zprávu z 1. ledna 2019 zareagovali?

Arnold Schwarzenegger, sedminásobný vítěz Mr. Olympia

Ed Corney byl jako dobře vybroušený diamant. Byl jedním z nejlepších pózérů, jaké svět kulturistiky kdy spatřil, a byl to fantastický tréninkový partner. Byl pro mě inspirací a bude mi strašně chybět. Moje myšlenky jsou s jeho rodinou.

Ed Corney, Arnold Schwarzenegger

Lou Ferrigno, osobnost zlaté éry bodybuildingu

Ed Corney byl nejenom legendou kulturistického světa, ale jsem hrdý na to, že jsem ho mohl nazývat i svým přítelem. Je velmi smutné slyšet, že zemřel.

Mike Katz, osobnost zlaté éry bodybuildingu

Jsem velmi zarmoucen odchodem svého celoživotního přítele. Ed Corney byl úžasný člověk a kulturista. Bez pochyb to byl nejlepší pózér všech dob.

Rachel McLish, vítězka Ms. Olympia 1980 a 1982

Opravdu srdcervoucí zprávy. Ed Corney byl laskavý člověk, gentleman a patřil do nejlepší generace kulturistů. Měl jedinečné nadání pro pózing a výraz na pódiu. Bude tu chybět. Těžko uvěřit, že jen před několika dny jsme si vyměňovali velká virtuální vánoční obětí. Odpočívej po boku Páně, příteli.

Ed Corney, Arnold Schwarzenegger

Samir Bannout, vítěz Mr. Olympia 1983

Včera v noci ke mně dorazily smutné zprávy o odchodu Eda Corneyho. V roce 1977 jsem seděl v Columbusu na Mr. Olympia hned za rozhodčími a viděl, jak přivedl pódium do varu svým neskutečným pózérským mistrovstvím. Bude mi chybět.

Beau Baisden, bývalý profesionální kulturista

Odpočívej v pokoji, Ede. S přítelkyní Mileane jsme s ním mluvili v roce 2015. Bylo mu v té době dvaaosmdesát a ptal se mě, jestli pro něj Mileane nemá nějakou kamarádku. Byl to muž, který žil naplno a života si naplno užíval.

Isabelle Turell, profesionální kulturistka

Odpočívej v pokoji, velká legendo a ikono kulturistiky. Vzpomínám si, jak jsem ho před mnoha lety potkala na Arnold Classic. Ed byl opravdu zlatý a na tváři měl úsměv, který dokázal rozsvítit celou místnost.

Ed Corney ve skvělé partě kulturistů z Gold's Gymu

Rich Gaspari, vítěz Arnold Classic 1989

Bylo smutné doslechnout se, že Ed Corney 1. ledna 2019 zemřel. Ed svým pózingovým mistrovstvím změnil celý sport. Měl jsem to privilegium znát se s ním osobně a byl to opravdový gentleman.

Tom Platz, osobnost zlaté éry bodybuildingu

Legenda. Nejlepší pózér. Jeden z mých mentorů a někdo, koho jsem nazýval přítelem. Nikdy na něj nezapomenu. Velmi smutný den pro sport, který milujeme.

Kris Dim, profesionální kulturista

Zvykl jsem si Eda vídat po celou dobu na soutěžích a stali jsme se dobrými přáteli. Vždycky měl úsměv na tváři a vždycky zůstával pozitivní, i když se zotavoval po mrtvici. Miluji tě, Ede. Odpočívej v pokoji.

Arnold Schwarzenegger, Ed Corney

Alex Ardenti, producent, režisér a fotograf

Odpočívej v pokoji, Ede. Inspiroval jsi mě, když jsem doma v Itálii jako dvanáctiletý četl americké časopisy a snil jsem o tom, že odjedu do Kalifornie a budu trénovat v Gold's Gymu. Analyzoval jsem všechny tvé pózy a napodoboval jsem je. Trénoval jsi s Arnoldem a v mých očích jsi tak měl status boha. Když jsem tě na Mr. Olympia 1980 v Sydney viděl pózovat na Sinatrovo My Way, měl jsem husí kůži. Zkopíroval jsem tolik tvých póz a přechodů mezi nimi. Zmínil jsem tě několikrát ve svém připravovaném dokumentu o suplementovém průmyslu a těšil jsem se na to, že si spolu sedneme a film zhlédneme. Bohužel, osud naše cesty rozdělil.

Tony Doherty, pořadatel kulturistických soutěží

Se smutkem jsem vyslechl zprávu o smrti legendy z Pumping Iron. Zemřel Ed Corney. Odpočívej v pokoji, příteli. Jsem šťastný, že jsem tě mohl potkat.

Ed Corney na jedné z posledních fotografiíLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra