Reklama:

Nový rok z pohledu kulturisty

10.534 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Chcete zakoupit knihu Daniely Krčové
Sportovní výživa na míru?
KOUPIT ZDE
Další články autorky na Ronnie.cz naleznete zde.
K dispozici je i její výživová NutriD poradna,
kterou najdete také na Facebooku.

Posilovna jako na Václaváku

Posilovna v lednu je horší než čtvrteční nákup v Kauflandu. Fitka jsou plná nováčků, kteří zabírají posilovací stroje a se vší pravděpodobností se nedostanete ani k jedné čince. Ale nezoufejte, konečně máte čas se zaměřit na cviky, které celý rok neděláte nebo je cvičíte jen doplňkově. Tyto sváteční cvičence totiž jen těžko uvidíte na hrazdě, gymnastických kruzích nebo posilovat hluboký stabilizační systém s vlastní vahou těla. Využijte tedy toho, co máte momentálně k dispozici a nebuďte naštvaní, když zrovna někdo zabírá Váš oblíbený stroj. Nebojte se, jejich nadšení brzy vyprchá a posilovna se vylidní.

Novoroční nákupy? Kardio na druhou!

Supermarkety po Novém roce vypadají, jako by se všichni připravovali na 3. světovou válku. Sehnat to, co zrovna potřebujete, je umění a kdo dřív přijde, ten se směje. Jíst se ale musí, takže se připravte na překážkový běh mezi nákupními regály. Berte to jako přípravu na Spartan Race, akorát že místo překážek manévrujete mezi důchodci a rozjívenými dětmi a místo bahna skáčete přes vozíky, které zabírají celou uličku.

Co s vánočním cukrovím?

Cukroví zbylé z Vánoc je atentát na povánoční shazování kilogramů. Pokud patříte mezi ty, kteří s novým rokem začínají novou dietu, bude lepší udělat pár preventivních kroků. Ve skutečnosti máte pouze tři možnosti, jak se zbavit zbylého cukroví - vyhodit ho (což neuděláte, protože je to škoda), sníst ho naráz (z toho Vám bude nejspíš tak zle, že cukroví už nebudete chtít ani vidět), nebo ho někomu dát, například konkurenci ve své soutěžní kategorii nebo někomu, kdo prostě vypadá lépe než Vy, a tím nenápadně sabotovat jeho dietu. :) Tak jako tak, není dobré si po Vánocích cukroví dlouho schovávat - kde není pokušení, tam není hřích.

Odtučňovací kúra

Asi se všichni shodneme, že většina lidí se po Vánocích cítí jako prasátko před porážkou. To je pochopitelné, protože k Vánocům prostě patří dobré jídlo a je nesmysl si něco odpírat. Čím déle ale tato přejídací fáze trvá, tím horší je návrat k realitě a běžné stravě. To samozřejmě vede k předsevzetím zhubnout a lidé se začnou přiklánět k neudržitelným dietním programům s radikálním omezováním stravy. Přitom stačí návrat k původnímu vyváženému jídelníčku a hmotnost se brzy vrátí do normálu. Hlavní je se z toho nezbláznit. Svaly jste během Vánoc neztratili a nabrané kilogramy dáte během pár týdnů tréninku zase dolů.

Vánoční dárky

Pokud to nejsou suplementy nebo jídlo, asi to nevyužijete. Do 90 % oblečení se stejně nevlezete a zbytek jsou buď ponožky, nebo pletená čepice od babičky. Naštěstí máte celý rok na to, abyste nepotřebné dárky postupně rozdali k narozeninám svých blízkých a menší velikost oblečení věnovali své stejně nabušené přítelkyni. Hlavně se z toho moc nestresujte, ať Vám kortizol nesežere všechny svaly!

Pevně věřím, že tento článek kulturisté vzali s nadsázkou a ráda bych všem čtenářům Ronnie.cz popřála krásný nový rok plný úspěchů, zdraví, štěstí a humoru!

Foto:
pixabay.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Kašpar - trénink zad a rozhovor
silapo.72 (09:00) • Já jsem to zhlédnul až do konce, ale jinak se také přikláním k názoru, že hlasitost hud...
magazínTomáš Kašpar - trénink zad a rozhovor
jiiriik (20:48) • video asi dobrý, ale ten řev tý hudby je fakt neůměrnej vůči mluvenýmu slovu který je z...
magazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
DrobecekVlada (13:16) • To dřív bude starý v MMA nebo boxu *19*
magazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
DrobecekVlada (12:28) • Koukám že nekteří nerozdýchají titulek víc než to nerozdýchal ten kluk, co v zápase pro...
magazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
Arnold Strong (12:23) • Takze mladý Bures zavodit v kulturistice nebude asi nukdy?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra