Reklama:

Ohlédnutí za sezónou 2018:
profesionální liga IFBB Jima Maniona

7.799 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Od roku 2011 Vám pravidelně přinášíme ohlédnutí za tím, co přinesla právě končící sezóna na poli profesionálního bodybuildingu. Do Silvestra zbývá několik desítek hodin a my nastolenou tradici neporušíme. Pokusili jsme se pro Vás dát dohromady přehled toho nejdůležitějšího, co v profesionální lize IFBB Jima Maniona přinesl soutěžní ročník 2018. Ohlédneme se za tím, kteří kulturisté letos absolvovali profesionální debut, budeme se věnovat návratům borců na pódia po delších soutěžních odmlkách a nabídneme Vám také souhrnný přehled toho, kteří kulturisté letos vybojovali profesionální kartu. A není jich právě málo!

Střídání stráží v kulturistice mužů open

Vrcholem sezóny pro borce z profesionální ligy IFBB Jima Maniona je od nepaměti soutěž Mr. Olympia, na kterou se nominují pouze ti nejlepší z nejlepších. Letos byl favoritem klání úřadující a sedminásobný šampión Phil Heath, jenž se Olympie účastnil s cílem vybojovat zde osmý titul. Tím by závodník, který 18. prosince oslavil devětatřicáté narozeniny, vyrovnal rekord, jenž společně drží Lee Haney a Ronnie Coleman. Ačkoliv by si proti Philovi vsadil jen málokdo, nakonec se takřka nemyslitelné proměnilo v realitu. Phil Heath padl a profesionální bodybuilding získal nového krále. V pořadí čtrnáctým šampiónem Olympie, která svou historii píše už od roku 1965, se stal elegantní postavou disponující Shawn Rhoden!

Shawn Rhoden po vyhlášení výsledků na Mr. Olympia 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

Podařilo se mu to přitom ve věku 43 let, 5 měsíců a 13 dnů, čímž se stal nejstarším kulturistou, který na soutěži dokázal zvítězit. Dosud tento rekord držel Chris Dickerson, který na Mr. Olympia 1982 slavil úspěch ve chvíli, kdy mu bylo 43 let, 2 měsíce a 19 dnů. Právě věk může být přitom tím, co může Shawna do budoucna limitovat. Bude v jeho silách na Olympii znovu zvítězit, když bude opět o rok starší? Konkurenty rozhodně má. Roelly Winklaar, jenž se sice už také řadí mezi čtyřicátníky, se stále dokáže zlepšovat a letos si na Mr. Olympia po zásluze za Shawnem a Philem došel pro třetí místo. Nelze zapomínat na po úspěchu hladové borce Williama Bonaca a Nathana De Ashu, navíc je tu stále monstrózní Mamdouh Elssbiay. Ten po letošní nevydařené sezóně spojil síly s renomovaným britským trenérem Neilem Hillem, pod nímž by snad konečně mohl dosáhnout toho, aby na pódiu ke svým brutálním objemům přidal i optimální formu.

Shawn Rhoden a Phil Heath při posedownu na Mr. Olympia 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

Dá se mezi kandidáty na vítězství z Olympie stále počítat i Phil Heath? Že by na Mr. Olympia někdy mohl ještě bojovat o titul, se v tuto chvíli zdá spíše nepravděpodobné. Phil se po letošní Olympii podrobil revizi loňské operace kýly, a ačkoliv svůj start na Mr. Olympia 2019 zcela nevyloučil, z jeho slov vyplývá, že v příští sezóně spíše závodit nebude. Musí se dát nejprve zdravotně do pořádku a k tomu má i řadu podnikatelských povinností. V neprospěch toho, že by se Heath mohl ještě někdy vyrovnat Colemanovi a Haneymu, hovoří také zkušenost, kterou získali právě Ronnie a po něm i Jay Cutler. Návrat k závodění na té nejšpičkovější úrovni není po přestávce nebo zranění v současném bodybuildingu vůbec snadný. A výsledek Ronnieho z Mr. Olympia 2007 a Jaye z Mr. Olympia 2013 hovoří v tomto ohledu za vše.

William Bonac, Shawn Rhoden, Phil Heath, Roelly Winklaar
a Mamdouh Elssbiay na Mr. Olympia 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

Pokud jsme jako nejvýraznější soupeře Shawna Rhodena na příští Olympii zmínili právě Roellyho, Nathana a Williama, rozhodně to není náhodou. Roelly a Nathan se letos stali jedinými dvěma borci, kteří v kulturistice mužů open dokázali vybojovat dvě vítězství. Bonac pak sice dosáhl pouze na jeden triumf, avšak nesmírně cenný. Uspěl totiž na tradičním severoamerickém Arnold Classic, které je po Olympii považováno za druhé nejprestižnější klání na světě. Celkem letos na vítězství mezi těžkotonážníky dosáhlo třináct borců, a to včetně Lukáše Osladila, jenž konzistentně prokazuje, že patří do současné profesionální špičky. Zajímavá je také skutečnost, že na nadpoloviční většině letošních soutěží zvítězili borci, kteří nezávodí za Spojené státy.

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát soutěž
William Bonac Nizozemsko Arnold Classic
Roelly Winklaar Curaçao Arnold Classic Australia
Steve Kuclo USA Indy Pro
Nathan De Asha Velká Británie New York Pro
Nathan De Asha Velká Británie California Pro
Juan Morel USA Toronto Pro Supershow
Charles Griffen USA Muscle Mayhem Pro
Michael Lockett USA Wings of Strength Chicago
Lukáš Osladil Česká republika Vancouver Pro
Iain Valliere Kanada Bigman Weekend Pro
Alexis Rivera Rolon USA Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia
Roelly Winklaar Curaçao EVLS Prague Pro
Clarence DeVis Belgie George Farah Classic
Max Charles USA Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro

Zmínili jsme, že to, zda Phil Heath ještě někdy bude závodit, v tuto chvíli vůbec není jasné. O čem naopak není pochyb, je, že se letos se soutěžní kariérou s definitivní platností rozloučil Kevin Levrone. Kulturista, který se v roce 2016 vrátil k závodění po třináctileté odmlce, naposledy soutěžní plavky navlékl na letošním ročníku Arnold Classic Australia, kde dosáhl na třinácté místo.

Antoine Vaillant na Toronto Pro Supershow (foto: Npcnewsonline.com)

Když už jsme připomněli dva roky starý comeback Kevina Levroneho, patří se také vzpomenout na těžkotonážníky, kteří se k závodění po delší přestávce vrátili letos. Stali se jimi Dennis Wolf, Aaron Clark, Anthoneil Champagnie, Antoine Vaillant, Alexandre Nataf, Joel Thomas, Ivan Sadek a Mohammed Touri. Výrazné pozornosti se při svém opětovném příchodu na scénu těšili zejména Wolf, Clark a Vaillant. Zatímco prvním dvěma borcům soutěžní návrat na Arnold Classic, resp. na Indy Pro nevyšel podle představ, Antoine se dokázal vrátit po pětileté odmlce bez závodění v životní formě a na Toronto Pro Supershow si po zásluze došel pro dobré čtvrté místo.

Slavoj Bednář a Pavel Beran při profesionální debutu na EVLS Prague Pro (foto: Hana Hudcová, Ronnie.cz)

Kromě odchodů ze scény či návratů na ni jsme letos mezi těžkotonážníky zaznamenali i celou řadu profesionálních debutů. Celkem se na profi scéně v kulturistice mužů open za uplynulých dvanáct měsíců představilo devětatřicet nových tváří! Nejlépe si při svém premiérovém vystoupení v Manionově profesionální lize vedli Igor Illés a Andrea Presti, kteří na svých soutěžích shodně dosáhli na druhé místo. Prvnímu zmíněnému kulturistovi se to podařilo na Bigman Weekend Pro, druhému na George Farah Classic. Za zmínku jistě stojí také vydařené premiérové starty mezi profíky v podání Pavla Berana a Slavoje Bednáře. Oba si pro svůj profi debut zvolili domácí EVLS Prague Pro. Jakých výsledků přitom dosáhli, Vám už ukáže následující tabulka.

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát umístění soutěž
Igor Illés Slovensko 2. Bigman Weekend Pro
Andrea Presti Itálie 2. George Farah Classic
Sergey Kulaev Rusko 4. Wings of Strength Chicago
Andrea Muzi Itálie 4. Bigman Weekend Pro
Pavel Beran Česká republika 4. EVLS Prague Pro
Mohamed Shaaban Egypt 5. Bigman Weekend Pro
Samson Dauda Velká Británie 5. EVLS Prague Pro
Mohsen Samadi Írán 5. George Farah Classic
Boyan Ivanov Bulharsko 6. George Farah Classic
Slavoj Bednář Česká republika 7. EVLS Prague Pro
Robin Strand Kanada 8. Toronto Pro Supershow
Matt Kouba USA 8. Wings of Strength Chicago
Lucas Carroll USA 8. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Raul Maghiar Rumunsko 8. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Jafar Ghaffar Nezhad Írán 9. Arnold Classic Australia
Isaac Ghavidel Írán 9. Toronto Pro Supershow
Seth Shaw USA 9. Wings of Strength Chicago
David Boix Španělsko 10. Bigman Weekend Pro
Krystian Wolski Polsko 10. EVLS Prague Pro
Nathan Williamson Austrálie 11. Arnold Classic Australia
James Culberson USA 11. Wings of Strength Chicago
Sam Pearce Austrálie 12. Arnold Classic Australia
Maher Alasfar Kanada 12. Toronto Pro Supershow
James Hollingshead Velká Británie 12. Bigman Weekend Pro
Kevin Gebhardt Německo 12. EVLS Prague Pro
Jefferson Santos Brazílie 12. George Farah Classic
Patrick Moore USA 13. New York Pro
Phillip Clahar USA 14. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Reza Zinatlou Írán 14. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Kille Kujala Finsko 16. New York Pro
Ambrose Middleton USA 16. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Carlos Chapa USA 16. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Sayed Alhashmi Spojené arabské emiráty 16. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Adolf Burghardt Německo 17. George Farah Classic
Pasquale D'Angelo Itálie 17. George Farah Classic
Theo Leguerrier Francie 17. George Farah Classic
Marco Sapigni Itálie 17. George Farah Classic
Paul Poloczek Německo - Arnold Classic
Eslam Elmasry Egypt - New York Pro

Loučení ústředních postav kategorie do 212 liber

Profesionální scéna v kulturistice mužů open se tedy postupně mění. Ještě výraznější proměnou však po letošní sezóně projde dvěstědvanáctka. Už v průběhu roku soutěžní plavky na hřebík pověsil elegantní postavou disponující Craig Richardson, totéž před několika týdny udělal vítěz Arnold Classic 2015 v lehčí váze Jose Raymond. Tou hlavní zprávou z pohledu zmiňované kategorie pak je, že se sedminásobný vítěz Olympia 212 Showdown James "Flex" Lewis ve své kariéře rozhodl dále pokračovat mezi těžkotonážníky.

Derek Lunsford, James "Flex" Lewis a Kamal Elgargni na Olympia 212 Showdown 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

V roce 2019 se tak bude hledat nový král lehčí váhy. Je to příležitost pro to, aby titul znovu vybojoval šampión Olympia 202 Showdown 2008 David Henry? Anebo se šance na triumf otevřela pro zástupce mladší generace Ahamada Ashkananiho a Dereka Lunsforda? A jak by zamíchalo kartami, pokud by možnost závodit na Olympii získali i Íránci Hadi Choopan a Jafar Ghaffar Nezhad, kteří se letos stejně jako David Henry dokázali probojovat ke dvěma profesionálním vítězstvím?

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ DO 212 LIBER
jméno stát soutěž
Kamal Elgargni Velká Británie Arnold Classic
Jafar Ghaffar Nezhad Írán New Zealand Pro
Jafar Ghaffar Nezhad Írán Fiji Pro
Charles Dixon USA Indy Pro
David Henry USA Ireland Pro
Shaun Clarida USA New York Pro
Zane Watson Kanada Toronto Pro Supershow
Sami al Haddad Bahrajn Veronica Gallego Classic
Alejandro Cambronero USA Europa Dallas Pro
Craig Richardson USA Wings of Strength Chicago
Mahmoud Al Durrah Kanada Vancouver Pro
Hadi Choopan Írán Portugal Pro
Nicolas Vullioud Švýcarsko Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown
Hadi Choopan Írán Asia Grand Prix Pro
Shaun Clarida USA Legion Sports Fest Pro
Angel Calderón Frias Španělsko EVLS Prague Pro
Jose Raymond USA Dominican Republic Coat of Arms
David Henry USA Japan Pro
Bela Kokeny Maďarsko Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro

Na to, jak při neúčasti Lewise budou na Olympia 212 Showdown 2019 nakonec rozdané karty, si samozřejmě budeme muset počkat. Třeba do boje o přední příčky promluví ještě znovu i pětačtyřicetiletý Kamal Elgargni, jenž se při svém letošním návratu do Manionovy profesionální ligy po patnáctileté odmlce překvapivě probojoval k vítězství z Arnold Classic. A třeba zaujme i některý z profesionálních nováčků. Těch je ve dvěstědvanáctce požehnaně. Jen letos si v ní profesionální debut připsalo šestačtyřicet borců, přičemž nejlépe jeho premiérový start mezi profíky vyšel Íránci Vahidu Baharlovi. Na Veronica Gallego Classic si došel pro druhé místo, když zde nestačil pouze na zkušeného Bahrajnce Samiho al Haddada.

Vahid Baharlou na Veronica Gallego Classic (foto: Npcnewsonline.com)

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ DO 212 LIBER
jméno stát umístění soutěž
Vahid Baharlou Írán 2. Veronica Gallego Classic
Jorge Zamorano Španělsko 3. Veronica Gallego Classic
Meysam Keshvari Írán 3. Asia Grand Prix Pro
Mahmoud Al Durrah Kanada 4. New York Pro
Angel Calderón Frias Španělsko 4. Veronica Gallego Classic
Haitham Al Zadjali Omán 5. New Zealand Pro
Adolph Quoida Kanada 5. Toronto Pro Supershow
Felipe Fierro Chile 5. Vancouver Pro
Daniel Alexander USA 5. Legion Sports Fest Pro
Sandro Ramirez Dominikánská republika 5. Dominican Republic Coat of Arms
Radoslav Angelov Bulharsko 5. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Fahad Zaid Saúdská Arábie 6. New Zealand Pro
Jean Carlos Alfaro Zapata Peru 6. Wings of Strength Chicago
Lionardis Cardoza Chile 6. Asia Grand Prix Pro
Kerrith Bajjo USA 8. New York Pro
Thiago Santisteban Brazílie 8. Portugal Pro
Austin Karr USA 8. Legion Sports Fest Pro
Morteza Oveisi Írán 9. New Zealand Pro
Billy Ford USA 9. Toronto Pro Supershow
Marius Graatrud Norsko 9. Veronica Gallego Classic
Antwaun Carter USA 9. Europa Dallas Pro
Martin Daniels USA 9. Wings of Strength Chicago
Yuan Guosheng Čína 9. Japan Pro
Murat Gönül Turecko 9. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Derek Rafla Kanada 10. Toronto Pro Supershow
Miguel Senior USA 10. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Justin Randall USA 11. New York Pro
Dectric Lewis USA 11. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Arturo Cotto USA 11. Dominican Republic Coat of Arms
Derek Okabayashi USA 11. Japan Pro
Avramis Kyriakou Kypr 11. Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Errol Moore USA 12. New York Pro
Carlos Pinto USA 12. Wings of Strength Chicago
Adam Young USA 13. New York Pro
Victor Lopez Mexiko 13. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Edward Papiro USA 15. New York Pro
Hameed Juma Bahrajn 15. Wings of Strength Chicago
Tommy Trilivas USA 15. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Ueliton Aragao Brazílie 16. New York Pro
Marlon Ballesteros USA 16. New York Pro
John Small USA 16. Europa Dallas Pro
Jorlan Vieira Brazílie 16. Wings of Strength Chicago
Theodore Atkins USA 16. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Toto Djong USA 16. Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Ben Barkes USA - Indy Pro
Ahmed Fawzi Švýcarsko - Indy Pro

Bezmála 150 nových profi kulturistů

Změny, ke kterým na poli mezinárodního bodybuidlingu došlo ve druhé polovině roku 2017, stály za vznikem série kvalifikačních soutěží pro přestup do profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Na nich se v uplynulých měsících o profi karty vůbec poprvé bojovalo třeba na Islandu, v Malajsii anebo na Faerských ostrovech. A právě tato klání mají svůj podíl na tom, že status profesionála v uplynulých měsících získalo bezmála 150 kulturistů! Až čas samozřejmě ukáže, kteří z nich budou mít na to, aby v Manionově profesionální lize zanechali výraznější stopu. Vaší pozornosti by však neměla ujít jména Hassan Mostafa, Dwayne Walker, Marc Hector, Boyan Ivanov, Lee Seung Chul či Sibusiso Kotelo.

Sibusiso Kotelo (uprostřed) na Shawn Rhoden Classic Pro Qualifier 2018 (foto: Npcnewsonline.com)

CESTU DO PROFESIONÁLNÍ LIGY SI V ROCE 2018 OTEVŘELI
jméno stát soutěž
Hamid Lakzaei Írán WNT Classic 2018
Tom Shaw Nový Zéland Mistrovství Nového Zélandu 2016
Mohsen Samadi Írán Mistrovství světa mužů 2017
Hossein Kalateh Írán Mistrovství světa mužů 2017
Iman Rezaei Írán Sheru Classic India 2018
Boás Henrique Brazílie Olympia Amateur South America 2018
Fernando Mendoza Panama Olympia Amateur South America 2018
Jorge Trejo Mexiko Olympia Amateur South America 2018
Mikhail Volinkin Uzbekistán Arnold Classic Amateur 2018
Mike Sommerfeld Německo Royal London Pro Qualifier 2018
Byung Chan Chae Korea Arnold Classic Australia 2018
Vahid Baharlo Írán New Zealand Amateur Championships 2018
Rouhollah Mirhoseini Írán Fiji Pro Qualifier 2018
Hameed Juma Bahrajn Musclecontest Ireland IFBB Pro League Qualifier 2018
Dhurgham Jawad Jarallah Irák Men of Steel 2018
Hassan Mostafa  Egypt Olympia Amateur Kuwait 2018
Galal Reda Ahmed Egypt Olympia Amateur Kuwait 2018
Mohamed Khaled Embaby Egypt Olympia Amateur Kuwait 2018
Fabricio Moreira Brazílie Musclecontest Nacional Pro League Qualifier 2018
Murat Gönül Turecko Iron Rebel Europe Show 2018
Reza Kakavand  Írán Bari Pro Qualifier 2018
Hasan Khosravi Írán Olympia Amateur Asia 2018
Saeid Ghobadi Írán Olympia Amateur Asia 2018
Omar Khaldi Maroko Olympia Amateur Asia 2018
Danilo Turzo Itálie Ben Weider WorldWide Classic 2018
Robin Strand Kanada Toronto Pro Qualifier 2018
Grego Francisca Nizozemsko Olympia Amateur Spain 2018
Esteban Zeballos Bolívie Olympia Amateur Spain 2018
Jem Nazim Velká Británie Olympia Amateur Spain 2018
Majid Jameh Bozorg Írán Olympia Amateur China 2018
Yuan Guosheng Čína Olympia Amateur China 2018
Ali Rostami Írán Olympia Amateur China 2018
Radoslav Angelov Bulharsko UK Pro Qualifier Championships 2018
Noel Adame Mexiko Mexico Supershow Pro Qualifier 2018
Kyle Kirvay USA NPC Team Universe 2018
Marcus Wade USA NPC Team Universe 2018
Kam Gallman USA NPC Team Universe 2018
Michael Giliotti USA NPC Team Universe 2018
Fadi Fadlallah USA NPC Team Universe 2018
Erik Weaver USA NPC Team Universe 2018
Dectric Lewis USA NPC Team Universe 2018
Antonio Hernandez USA NPC Team Universe 2018
Paige Russell USA NPC Team Universe 2018
Jeff Christian USA NPC Team Universe 2018
John Whalen USA NPC Team Universe 2018
Ralph Coccio USA NPC Team Universe 2018
Brandon Regier Kanada Vancouver Pro Qualifier 2018
Andrea Muzi Itálie Portugal Pro Qualifier 2018
Ali Poladvand Írán Sheru Classic India 2018 (II.)
Igor Illés Slovensko Bigman Weekend Amateur 2018
Seth Engman USA NPC Masters Nationals 2018
Jeff Later USA NPC Masters Nationals 2018
Michael Johnson USA NPC Masters Nationals 2018
Joseph Lorusso USA NPC Masters Nationals 2018
Steven Reese USA NPC Masters Nationals 2018
Jeff Massinburs USA NPC Masters Nationals 2018
Tony Harris USA NPC Masters Nationals 2018
Anibal Hernandez USA NPC Masters Nationals 2018
Earl Crosswhite Jr. USA NPC Masters Nationals 2018
Billy Harrison USA NPC Masters Nationals 2018
James Runner USA NPC Masters Nationals 2018
Bud Ravenscroft USA NPC Masters Nationals 2018
Henry Jackson USA NPC USA 2018
Lucas Carroll USA NPC USA 2018
Shane Stewart USA NPC USA 2018
Sean Williams USA NPC USA 2018
Donovan Paracuelles USA NPC USA 2018
Justin Vetters USA NPC USA 2018
Wayne Ramos USA NPC USA 2018
Hamed Mahmoud Eini Írán World Regional Championships 2018
Alex Dos Anjos Brazílie Musclecontest Brazil Pro Qualifier 2018
Krystian Wolski Polsko Ben Weider WorldWide Classic British Ch. 2018
Peter Castella USA Musclecontest Vietnam Pro Qualifier 2018
Ronald Gordon USA NPC North American Championships 2018
Simon Ducharme Kanada NPC North American Championships 2018
Austin Karr USA NPC North American Championships 2018
Jason Hebert USA NPC North American Championships 2018
Marcus Perry USA NPC North American Championships 2018
Hemradj Mulai USA NPC North American Championships 2018
Carlos Rodriguez USA NPC North American Championships 2018
Les Gutches USA NPC North American Championships 2018
Steve Thayer USA NPC North American Championships 2018
Eric Langlois USA NPC North American Championships 2018
Ronald Sargeant USA NPC North American Championships 2018
Rob Williams USA NPC North American Championships 2018
Doug Derma Kanada NPC North American Championships 2018
Mateo Aguila USA NPC North American Championships 2018
Slavoj Bednář Česká republika Musclecontest Philippines Pro Qualifier 2018
Theo Leguerrier Francie Olympia Amateur Las Vegas 2018
Dwayne Walker Jamajka Olympia Amateur Las Vegas 2018
Nawar Kaabi USA Olympia Amateur Las Vegas 2018
Jung Soo Park Korea Asia Grand Prix Pro Qualifier 2018
Sahar Kazes Izrael Olympia Amateur San Marino 2018
Pasquale D'Angelo Itálie Olympia Amateur San Marino 2018
Jamie Christian-Johal Velká Británie Olympia Amateur San Marino 2018
Kevin Gebhardt Německo EVLS Prague Amateur 2018
Nasser Sayed Kuvajt Kuwait Classic 2018
Denver Chandy Nový Zéland NZIFBB Nationals 2018
Oscar Garcia Medina Mexiko Monterrey Fitness & Bodybuilding Championships 2018
Marc Hector Velká Británie Olympia Amateur UK 2018
Jamal Changazi Afghánistán Olympia Amateur UK 2018
Muneer Al Jassas Saúdská Arábie Olympia Amateur UK 2018
Arash Eskandari Írán Olympia Amateur India 2018
Suhas Khamkar Indie Olympia Amateur India 2018
Siyavash Mohammadi Írán Olympia Amateur India 2018
Reza Zinatlou Írán Fitparade Pro Qualifier 2018
Vlad Petric USA Dominican Republic Coat of Arms 2018
Justin Wessels Austrálie Australian National Championships 2018
Prince Boabang Kanada Canadian National Pro Qualifier 2018
Mark Gillis Kanada Canadian National Pro Qualifier 2018
Kuba Cielen Velká Británie Ben Weider WorldWide Classic Alicante 2018
Vitor Lima Brazílie Olympia Amateur Brazil 2018
Vitor Hugo Boff Brazílie Olympia Amateur Brazil 2018
Lucas Coelho Brazílie Olympia Amateur Brazil 2018
Adolf Burghardt Německo Dennis James Classic Germany 2018
Charles Pearson USA Latin American Championships 2018
Karol Małecki Polsko Burneika Sports Pro Qualifier 2018
Ole Kristian Vaga Norsko Iron Rebel World Show 2018
Ki Joo Hong Korea Mr. Korea 2018
Boyan Ivanov Bulharsko Olympia Amateur Italy 2018
Thomas Ruggini Itálie Olympia Amateur Italy 2018
Marco Sapigni Itálie Olympia Amateur Italy 2018
Lu Chen Hui Čína Japan Pro Qualifier 2018
Hunter Labrada USA NPC Nationals 2018
Shawn Smith USA NPC Nationals 2018
Michael Toscano USA NPC Nationals 2018
Quinn Leblanc USA NPC Nationals 2018
Devaughn Bartley USA NPC Nationals 2018
Enmanuel Rodriguez USA NPC Nationals 2018
Francisco Mercado USA NPC Nationals 2018
LeLand DeVaughn USA NPC Nationals 2018
Dustin Buyes USA NPC Nationals 2018
Jason Orellana USA NPC Nationals 2018
Kendall Guice USA NPC Nationals 2018
John Crisp USA NPC Nationals 2018
Mark Ybarra USA NPC Nationals 2018
Brandon Godin USA NPC Nationals 2018
Ayat Bagheri Írán Iron Rebel Showdown 2018
Issa Al Hassani Omán William Bonac Classic 2018
Raul Maghiar Rumunsko Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur 2018
Yasin Qaderi Afghánistán Global Classic Superbowl 2018
Lee Seung Chul Korea Jicheng Classic Sanya Pro Qualifier 2018
Gilbert Cuschieri Malta Venice Cup Pro Qualifier 2018
Virgilio Giugno Itálie Caribbean Grand Prix Pro Qualifier 2018
Sibusiso Kotelo Jihoafrická republika Shawn Rhoden Classic Pro Qualifier 2018
Morteza Mashayekh Írán International Championship Georgia 2018
Jay Tam Hongkong Asia Pro Qualifier 2018
Lucas Ede Brazílie Iceland Open 2018

Celkem profi kartu vybojovali kulturisté z osmatřiceti různých zemí. Jednašedesát jich je ze Spojených států, osmnáct z Íránu, sedm z Brazílie. Po šesti nových profících mají Itálie a Kanada, čtyři profi karty pak shodně putovaly do Koreje a Velké Británie. Česká republika nového profesionálního kulturistu získala ve Slavojovi Bednářovi, který uspěl na Musclecontest Philippines Pro Qualifier. Mimo mužskou kulturistiku letos svou vstupenku do Manionovy profesionální ligy vybojovali Valerie Peršina (bikiny fitness žen), Sebastian Gunčík (physique mužů), Petra Štruncová a Ivana Dvořáková (obě physique žen).

Česká stopa

Někteří z našich čerstvých profesionálů si již během roku stihli vyzkoušet, jaké je závodit v konkurenci nejlepších. Celkem v sezóně 2018 v Manionově profesionální lize nastoupilo sedmnáct závodníků v barvách České republiky. Nejlépe si vedli Lukáš Osladil, Margita Zámolová, Ondřej Kmošťák a Lenka Ferenčuková, kteří se ve svých kategoriích shodně dokázali probojovat k vítězství. Všichni se také zúčastnili letošního Olympia Weekendu v Las Vegas.

Lukáš Osladil na EVLS Prague Pro (foto: Hana Hudcová, Ronnie.cz)

ČESKÁ STOPA MEZI PROFESIONÁLY V ROCE 2018
jméno umístění kategorie soutěž
Slavoj Bednář 7. kulturistika mužů open EVLS Prague Pro
Pavel Beran 4. kulturistika mužů open EVLS Prague Pro
Lukáš Osladil 1. kulturistika mužů open Vancouver Pro
Lukáš Osladil 3. kulturistika mužů open EVLS Prague Pro
Lukáš Osladil 4. kulturistika mužů open Arnold Classic Australia
Lukáš Osladil 9. kulturistika mužů open Arnold Classic
Lukáš Osladil 12. kulturistika mužů open Mr. Olympia
Milan Šádek 6. kulturistika mužů open California Pro
Milan Šádek 7. kulturistika mužů open New York Pro
Vojtěch Koritenský 4. kulturistika mužů do 212 liber Ireland Pro
Vojtěch Koritenský 5. kulturistika mužů do 212 liber EVLS Prague Pro
Vojtěch Koritenský 8. kulturistika mužů do 212 liber Toronto Pro Supershow
Vojtěch Koritenský 8. kulturistika mužů do 212 liber Veronica Gallego Classic
Vojtěch Koritenský 9. kulturistika mužů do 212 liber New York Pro
Daniel Minster 2. kulturistika vozíčkářů Toronto Pro Supershow
Daniel Minster 4. kulturistika vozíčkářů Arnold Classic
Daniel Minster 5. kulturistika vozíčkářů Europa Dallas Pro
Jana Ludmila Bendová 5. kulturistika žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Miroslav Juríček 2. physique mužů EVLS Prague Pro
Miroslav Juríček 8. physique mužů Veronica Gallego Classic
Miroslav Juríček 13. physique mužů UK Pro Championships
Ondřej Kmošťák 1. physique mužů EVLS Prague Pro
Ondřej Kmošťák 3. physique mužů San Marino Pro
Ondřej Kmošťák 4. physique mužů Pittsburgh Pro
Ondřej Kmošťák 4. physique mužů New York Pro
Ondřej Kmošťák 6. physique mužů Japan Pro
Ondřej Kmošťák 14. physique mužů Veronica Gallego Classic
Ondřej Kmošťák 15. physique mužů Olympia Men's Physique Showdown
Ondřej Kmošťák 16. physique mužů George Farah Classic
Miroslav Přibáň 8. physique mužů EVLS Prague Pro
Filip Šteflovič 3. physique mužů EVLS Prague Pro
Filip Šteflovič 15. physique mužů George Farah Classic
Filip Šteflovič 16. physique mužů Europa Orlando Pro
Filip Šteflovič 16. physique mužů Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Karolína Borkovcová 3. physique žen Hawaii Pro
Karolína Borkovcová 4. physique žen Galaxy Pro
Karolína Borkovcová 16. physique žen Women's Physique International
Lenka Ferenčuková 1. physique žen Portugal Pro
Lenka Ferenčuková 9. physique žen San Jose Pro
Lenka Ferenčuková 9. physique žen Vancouver Pro
Lenka Ferenčuková 16. physique žen Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro
Lenka Ferenčuková 16. physique žen Olympia Women's Physique Showdown
Kateřina Kyptová 4. physique žen San Marino Pro
Kateřina Kyptová 6. physique žen Veronica Gallego Classic
Petra Štruncová 5. physique žen Veronica Gallego Classic
Margita Zámolová 1. physique žen Royal London Pro
Margita Zámolová 2. physique žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Margita Zámolová 3. physique žen Women's Physique International
Margita Zámolová 11. physique žen Olympia Women's Physique Showdown
Valerie Peršina 13. bikiny fitness žen Veronica Gallego Classic


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra