Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Osm profesionálů 10 týdnů
před Arnold Sports Festivalem 2019

7.512 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Dny 28. února až 3. března v prostorách zámořského Columbus Convention Center budou patřit dalšímu ročníku multisportovního Arnold Sports Festivalu, na němž pravidelně dostávají příležitost i sportovci nastupující v profesionální lize IFBB Jima Maniona. Ti tentokrát na akci budou moci závodit ve čtyřech mužských a čtyřech ženských kategoriích.

Platí přitom, že mužské soutěže pořádané v rámci festivalu mají název Arnold Classic, ty ženské se pak označují jako Women's Physique International, Fitness International, Figure International a Bikini International. Arnold Sports Festival od nepaměti patří k akcím, které pro Vás na Ronnie.cz pečlivě sledujeme, a nejinak tomu samozřejmě je i tentokrát. Dnes Vás necháme nahlédnout do přípravy hned osmi profesionálů, kteří k tradičnímu severoamerickému "Arnoldu" směřují svou přípravu.

Akim Williams

Arnold Sports Festival 2019 bude nabitý hvězdami!

Mohutnost, pořádný wow faktor, ale také časté problémy s tím, aby dosáhl optimální formy. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat čtyřiatřicetiletý americký profi kulturista Akim Williams, který by se Arnold Classic v Columbusu měl zúčastnit vůbec poprvé v kariéře. Pokud je u tohoto patnáctého nejlepšího účastníka Mr. Olympia z roku 2016 řeč o wow faktoru, pak to platí především o jeho impozantních pažích. Akim nicméně v posledních měsících dělal vše pro to, aby se jim zbytek těla vyrovnal. Soustředil se tak například na vylepšení svalového rozvoje kvadricepsů, který pro něj byl důležitý především pro celkové zdokonalení dojmu z pózy široký sval zádový zepředu.

Akim Williams 10 týdnů před Arnold Classic 2019

Luke Sandoe

Luke Sandoe na rozdíl od Akima Williamse na severoamerickém Arnold Classic mezi těžkotonážníky už jednou závodil. V sezóně 2017 se zde v desetičlenném startovním poli probojoval k osmému místu. I o něm platí, že často marně hledá recept na stoprocentní formu. Skutečnost, že v přípravě spolupracuje s takovou osobností v oboru, jakou je Chris Aceto, mu ale dává naději na to, že by letos závěr přípravy mohl zvládnout. Forma, v jaké se Luke nachází deset týdnů před závody, navíc není vůbec špatná.

Luke Sandoe 10 týdnů před Arnold Classic 2019

David Martinez

K nejvýraznějším přednostem Akima Williamse a Luka Sandoa patří jejich hmota. Ostatně, v kulturistice mužů open je také potřeba. Poptávka ze strany fanoušků i samotných závodníků si nicméně před několika lety vyžádala zavedení kategorie classic physique. V té závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce a ideálem kategorie jsou postavy podobné těm, jakými se vepsaly do historie legendy 70. let, tedy Arnold Schwarzenegger, jenž v roce 1989 stál u zrodu celého Arnold Sports Festivalu, a jeho současníci. Právě v classic physique by se Arnold Classic 2019 měl zúčastnit také Španěl David Martinez, jenž ve své kategorii platí za pořádného dlouhána. Jeho výška je udávána mezi 190 až 193 cm. David letos závodil dlouho a k vidění byl i na pódiu Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro, které se konalo koncem listopadu. Aktuálně si dopřává velmi rychlou objemovou fázi přípravy, ve které se jeho současná hmotnost pohybuje kolem 127 kg. Již za několik dnů se ale samozřejmě bude muset znovu pustit do tvrdé diety. Soutěž se rychle blíží a na Arnold Classic se nedotaženost formy zkrátka neodpouští.

David Martinez 10 týdnů před Arnold Classic 2019

Charles Curtis

V kategorii classic physique na Arnold Classic 2019 bude závodit také Charles Curtis. I on si přitom pro účast na závodech musel koupit nové plavky, protože se pro kategorii classic physique od příští sezóny podle pravidel o něco zmenšily. Jsou tak velmi podobné těm, v jakých nastupoval třeba zmiňovaný Arnold. Charles, jenž platí za závodníka s pěknými tvary, kariéru profesionála předloni začal v kulturistice mužů do 212 liber. Letos však přestoupil právě do classic physique, kde se mu zatím daří. Jak na Legion Sports Fest Pro, tak i na Ultimate Warriors Pro v ní vybojoval druhé místo.

Charles Curtis 10 týdnů před Arnold Classic 2019

Antonio Mitchell

Zkušenosti se závoděním v classic physique má i Antonio Mitchell, který se v této kategorii dokonce probojoval k vítězství z Hurricane Pro 2016. Na Arnold Classic nicméně bude závodit ve physique mužů, kde změří síly i s dalším navrátilcem do této kategorie Sadikem Hadzovicem. Antonio patří k vyšším závodníkům, když dorostl do výšky 188 cm. Deset týdnů před Arnold Classic mu displej váhy ukazuje hodnotu 102,5 kg.

Antonio Mitchell 10 týdnů před Arnold Classic 2019

Lola Montez

Stalo se dobrým zvykem, že možnost zúčastnit se Arnold Sports Festivalu mezi profesionály dostávají také závodníci, kteří o rok dříve na připojeném Arnold Classic Amateur vybojovali profesionální kartu. Mezi kulturisty tentokrát takovým borcem bude Uzbek Mikhail Volinkin. V kategorii figure jej pak napodobí Kanaďanka Lola Montez.

Lola Montez 10 týdnů před Figure International 2019

Lauren Rutan

Zmiňovaná Lola Montez mezi profesionálkami stihla dosud jediný soutěžní start, když se představila domácímu publiku na jarní Toronto Pro Supershow. O moc více zkušeností s profesionálním pódiem nemá ani Lauren Rutan, která v rámci Arnold Sports Festivalu nastoupí k Women's Physique International. Americká závodnice startovala pouze na letošním Europa Orlando Pro a Champions Of Power And Grace. Na obou soutěžích se jí ale dařilo, když se probojovala do první pětice.

Lauren Rutan 10 týdnů před Women's Physique International 2019

Kate Errington

Pokud nějaká kategorie potřebovala novou krev, tak je to fitness žen. Řada nejvýraznějších osobností kategorie odešla před touto sezónou do sportovního důchodu a hledalo se, které závodnice zaplní jejich místo. Novou hvězdu fitness nakonec našlo v Britce Kate Errington, která se letos dokázala probojovat ke druhému místu z Fitness International i k cennému vítězství z následného Arnold Classic Australia. Počítat na některou z předních příček s Kate přitom bude potřeba jistě i na Fitness International 2019.

Kate Errington 10 týdnů před Fitness International 2019


Foto:
www.instagram.com/ifbbproakimwilliams
www.instagram.com/lukesandoe
www.instagram.com/davidmcs
www.instagram.com/ifbbpro_charlescurtis
www.instagram.com/theultimateanatomy
www.instagram.com/fit_lolamontez
www.instagram.com/rutan422
www.instagram.com/kateerrington_ifbbpro


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra