Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Martina Kůrková o své první soutěžní sezóně

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Na konci srpna jsem Vám v krátkém rozhovoru představila Martinu Kůrkovou, tvář značky All Stars, která se chystala na svoji první soutěžní sezónu. Jak se jí povedla, si můžete přečíst v dalším rozhovoru.

Martino, máte po první sezóně závodů, jak byste v krátkosti zhodnotila přípravu?

Příprava byla dlouhá, ale tréninky i strava mi vyhovovaly. Až v té poslední fázi, kdy už jsem byla unavená, to bylo náročnější. Měla jsem své tréninky a ještě vedla skupinové lekce, to mě ke konci vyčerpávalo nejvíce. Hladová jsem naštěstí nebyla, jídla jsem měla až do poslední chvíle dost.

Nejtěžší byly samozřejmě superkompenzační týdny před závody. Formu před závody a mezi závody jsme upravovali, potřebovali jsme zjistit, co mi sedí a kam je možné se s formou dostat. Nejkrutější byl týden před poslední soutěží v České Lípě, kde jsem byla se sacharidy úplně na nule a přemýšlela jsem, co je horší, jestli mít hlad, anebo žízeň.

Co se týká suplementů, užívala jsem ke konci BCAA 4000, 100 % Glutamin Pur, CLA 800 Caps, těsně před závody jsem zařadila ještě spalovač Lipodex, vše od firmy All Stars Fitness Products CZ, která mě v celém období podporuje.

Jakých závodů jste se účastnila a jaké bylo Vaše umístění?

Zúčastnila jsem se tří pohárových podzimních soutěží. Mojí první soutěží byl Partner Cup v Čelákovicích, kde jsem se dostala do finále a skončila na 6. místě v kategorii bikiny fitness do 169 cm. Další soutěží bylo Beautiful and Strong v Ústí nad Labem, kde jsem skončila na 4. místě, a poslední BFC Adel Cup v České Lípě, kde jsem se umístila na 2. místě.

S výsledkem soutěží jsem spokojená, vůbec jsem netušila, do čeho jdu, některé soutěžící byly i o 15 let mladší. Forma se také projeví až na pódiu, takže jsem si to vše potřebovala prožít a získat tak první zkušenosti.

Jak teď po závodní sezóně držíte jídelníček, stravu, tréninky?

Po závodech jsem se pomalu začala vracet k objemovému jídelníčku a teď už podle něj jedu naplno. Neměla jsem potřebu žádného přejídání, mně takhle strava vyhovuje a cítím se tak nejlépe. Chvilku jsem si odpočinula od náročných tréninků a nyní opět zařadila silové, objemové tréninky a dále vedu lekce bodypumpu a alpinningu ve sportovním centru v Březiněvsi na Praze 8. Od ledna mě čeká příprava na jaro 2019, chystáme se na MČR a popřípadě bych ráda zkusila nominaci na ME v kategorii masters.

Příklad jídelníčku:

• snídaně: 80 g fitness chléb s nízkotučným sýrem Lučina, 60 g krůtí šunka
  • svačina: 1 banán, 4x racio chléb a 125 g sýr cottage, 40 g ořechy
  • oběd: 150 g kuřecí steak, 200 g vařené brambory, 150 g zeleninový salát
  • svačina: kuřecí polévka s 80 g kuřecích prsou a 50 g rýžových nudlí
  • večeře: 200 g grilovaná ryba a zeleninový salát

Před a po tréninku 10 g BCAA Powder nebo 6 kapslí Amino Tropin, večer 10 g 100 % Glutamin Pur a 1 g Test-X2, po tréninku 100 % Whey Protein.

Martino, moc gratuluji k první soutěžní sezóně a ještě jednou děkuji za rozhovor.