Reklama:

Jan Kareš - nové rekordy a nový plán: "Chci potkat Arnieho."

15.159 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jan Kareš je jako kometa. Sviští si to fitness světem s energií, která se zdá být nekonečná. Má vlastní fitness, jako osobní trenér trénuje lidi, trénuje sebe, pro sebe i pro své klienty peče po večerech nutričně vychytané fitness koláče, k tomu vyrábí oříšková másla, ve volných chvílích visí s vrtačkou na laně a vytváří nové cesty i celé oblasti pro skalní sportovní lezení. A k tomu všemu sype z rukávu jeden světový rekord za druhým, jako by se vůbec nechumelilo. Čerstvě přidal do své sbírky dva nové "svěťáky" v počtu shybů na půl hodiny a hodinu. Svým rekordem na hodinu překonal 8 let starý Guinessův rekord.

Honzo, v našem minulém rozhovoru jsme se bavili o tom, že proto, aby ses pouštěl do lámání dalších rekordů, potřebuješ motivaci ve formě vyššího cíle. Jaký vyšší cíl jsi viděl ve své rekordmanské zastávce na sportovním veletrhu Life!?

Jde o sportovní veletrh, kde bylo loni skoro 50 000 lidí. Je to tedy velká možnost něco ukázat, třeba někoho motivovat, získat nové přátele. Hodně lidí mě zná jen z Facebooku a Instagramu a tam jsme měli možnost potkat se osobně.

Pamatuji si, že před lety jsi mi říkal, že překonávání rekordů ve shybech na kratší časové intervaly není tvůj šálek kávy, protože pro tebe coby vytrvalce je to moc sprint. Ale teď boříš i rekordy na půl hodiny nebo hodinu. Co se změnilo?

Trénuji a najednou mi jdou lépe tyto krátké disciplíny, které jsou hlavně o strategii a bolesti, která je stejně mýtus... jen o hlavě. A taky je mi už 45, takže...

Stále se na své pokusy o další rekordy cíleně dlouhodoběji připravuješ, nebo si už vystačíš s běžným tréninkem a tím, co máš odshybováno za život?

Trénuji 3x týdně, krátce, jednoduše, velmi intenzivně a tělo se stále zlepšuje. Nedělám nic složitého, jen jsem asi talentovaný masochista. Na nic jiného asi moc talent nejsem, pokud vím. (smích)

Jaké rekordy jsi v Brně překonal a jaká byla jejich původní hodnota?

Na 30 minutách byl můj rekord 583 opakování a teď jsem jich dal 630. Na hodině byl rekord 1009 z roku 2010 a já dal v Brně 1124 opakování. Vtipné je, že jsem špatně synchronizoval iPod a kameru a ošidil se o 24 sekund. Takže mám k dobru rezervu na oba výkony. (úsměv)

Svým počtem shybů za 1 hodinu jsi překonal Guinessův rekord starý 8 let. Splňoval tvůj pokus náležitosti, které jsou pro zápis do Guinessovy knihy rekordů potřeba? A budeš o zápis usilovat vzhledem k obstrukcím, které znáš z minulosti?

Jo, svůj rekord na 1 hodinu budu posílat do Guinesse, uvidíme, jak to půjde tentokrát. Vyřídit to u nich trvá 7 měsíců, u držitelů rekordů dokonce rok, takže uvidíme, třeba to do té doby zase překonám. (smích)

Jaké tvé výkony už se dočkaly zápisu do Guinessovy knihy rekordů?

Rekordy na 6 (3387 shybů), 12 (5127 shybů) a 24 (6800 shybů) hodin, ale to už je minulost, už je nemám. Ale stále je platný můj rekord 238 shybů v kuse bez dotyku nohou země.

Jak se ti v Brně shybovalo? Šlo to dobře, nebo ses k rekordům protrápil?

Šlo to fajn, ale to tempo mi trošku roztrhalo kůži a při představě 10 shybů každou minutu ještě 180 minut... Ukončil jsem to po 3 hodinách a 2250 shybech, vzdal jsem to, no... Nechám si to na Prahu, kde bych chtěl zkusit 13. prosince překonat rekord na 12 a 24 hodin.

S takhle dlouhými rekordy už máš také své bohaté zkušenosti. Co se ti během tolika hodin na hrazdě obvykle honí hlavou?

Vždy si říkám, ať už to do pr*ele skončí, ať můžu dělat, co mě baví. (smích)

Pocit z toho, že jsi překonal světový rekord, už jsi prožil tolikrát, že by mě zajímalo, jestli jsi měl ze svých nových brněnských rekordů vůbec ještě fakt pořádnou radost?

Moje nej radost z Brna? Slzy fanouška, když jsem mu dal svoje tričko a oříškové máslo, které vyrábím. Shyby beru jako trénink, komunikační nástroj. Rád dělám lidi happy, a když dáš rekord... (úsměv)

Co ti momentálně v životě přináší nejvíc radosti?

Stal jsem partnerem v hotelu Hilton. Uvěřili mé schopnosti přivést hodně klientů a podařilo se. Můj cíl byl od léta přivést 85 klientů a jsem na 80 a je konec listopadu. To mě těší víc než shyby. Dodržel jsem slovo. Plus je to práce s lidmi. Jsem trenér a tohle mě dělá opravdu šťastným. Druhé fitko Na Poříčí je také stabilizované, takže super.

Honza Kareš má pořád nové a nové nápady. Je nějaký takový, kterým žiješ právě teď?

Teď mě napadlo udělat exhibici na Arnold Classic - Amerika, Španělsko. A potkat i Arnieho. Tak uvidíme. (smích) Plus příští rok mám závazek přivést 120 klientů, nudit se určitě nebudu!


Foto:
Mario Juck


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.11.20:54Noremorsedan - Tento člověk je ...nekonečná inspirace a motivace! Nechť s..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie