Reklama:

NPC Nationals 2018: čtrnáct
nových profesionálních kulturistů!

6.331 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Americké Miami ve dnech 16. a 17. listopadu hostilo sedmatřicátý ročník tradičního NPC Nationals, na kterém se každoročně udělují profesionální karty. V posledních sezónách zde přitom platí, že v tradičně ostře sledované kulturistice mužů na vstupenku do profesionální ligy IFBB Jima Maniona dosáhnou vždy zlatí a stříbrní medailisté jednotlivých hmotnostních kategorií. Se všemi čtrnácti novými profi kulturisty, kteří z letošního NPC Nationals vzešli, Vás právě teď seznámíme!

Kulturistika mužů nad 102 kg - Hunter Labrada a Shawn Smith

V kulturistice mužů nad 102 kg rozhodčí našli celkového vítěze celé soutěže. Stal se jím šestadvacetiletý Hunter Labrada, jenž se tak zařadil do vybrané společnosti předchozích absolutních šampiónů NPC Nationals, mezi než patří třeba Lee Haney, Shawn Ray, Vince Taylor, Kevin Levrone anebo Cedric McMillan. Hunterovu kariéru jsme pro Vás začali sledovat už v roce 2013, tedy v době, kdy jej od jeho vůbec první soutěže v kulturistice dělily ještě tři roky. Od sezóny 2016, kdy tento 175 cm vysoký závodník poprvé navlékl soutěžní plavky, bylo zřejmé, že je pouze otázkou času, kdy Labrada získá profesionální kartu. Nakonec se mu to podařilo právě včera.

Hunter Labrada na NPC Nationals 2018

Syna legendárního estéta přelomu 80. a 90. let minulého století Leeho Labrady k jeho úspěchu dovedla výborná prezentace v kombinaci s parádní separací kvadricepsů. Ještě větší roli však hrála jeho kompletní postava bez výraznějších slabin. Přes výčet těchto předností si je Hunter vědom, že pro konkurenceschopné účinkování mezi profesionály na své postavě bude muset ještě poctivě pracovat. Práci na dalších objemech se chystá zasvětit celý příští rok, přičemž se zároveň bude soustředit na to, aby si zachoval úzký pas. Profesionální debut si už nyní plánuje odbýt na New York Pro pořádaném v roce 2020. Jednou z věcí, na které se Labrada Jr. jako nový profík těší, přitom je, že bude moci sdílet jedno pódium s dalším synem slavného otce Sergiem Olivou Jr., s nímž jej už léta pojí přátelství.

Druhý v pořadí v supertěžké váze za Hunterem skončil Shawn Smith. Kulturista narozený v roce 1987 představoval pravděpodobně nejmohutněji působícího účastníka celé soutěže. Ostatně, aby taky ne, když při výšce kolem 173 cm v Miami vážil nějakých 113 kg! Shawn ke svým objemům dokázal přidat i velmi solidní finální dotaženost, k níž mu pomohla spolupráce s úspěšným profesionálním kulturistou a trenérem Jacobem Wilsonem.

Shawn Smith na NPC Nationals 2018

Kulturistika mužů do 102 kg - Michael Toscano a Quinn Leblanc

Ve druhé nejtěžší kategorii se k vítězství probojoval jednatřicetiletý Michael Toscano, jenž se závoděním začal teprve v roce 2015. Michael na soutěži zaujal velkými, plnými svaly, silný byl přitom především v bočních postojích. Je pravděpodobné, že svou kariéru profesionála začne v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg).

Michael Toscano na NPC Nationals 2018

V kategorii do 102 kg druhý Quinn Leblanc proti tomu mezi profíky takřka určitě bude působit mezi těžkotonážníky. V objemu se hmotnost tohoto 175 cm vysokého borce blížila ke 120 kg a krátce před závody mu displej váhy ukazoval 101,5 kg. Quinn zaujal zajímavým potenciálem, šířkou ramen a pěkně separovanými kvadricepsy, kterým by však slušela ještě o něco větší oblost.

Quinn Leblanc na NPC Nationals 2018

Kulturistika mužů do 90 kg - Devaughn Bartley a Enmanuel Rodriguez

V devadesátce rozhodčí nejvíce přesvědčil dvaatřicetiletý Devaughn Bartley. Pro svěřence trenéra Bleua Taylora klání představovalo jeho sedmou soutěž v kariéře, přičemž se závoděním začal před necelými čtyřmi lety. K jeho přednostem patřily slušné tvary, pro to, aby mezi profíky mohl pomýšlet na úspěšnou kariéru, však na sobě ještě bude muset pracovat. Kompletnosti jeho postavy by prospěly mohutnější kvadricepsy, k lepšímu celkovému dojmu by pak přispěla ještě dokonalejší finální dotaženost.

Devaughn Bartley na NPC Nationals 2018

Druhou profi kartu v Bartleyho kategorii získal Enmanuel Rodriguez. Závodník s kubánskými kořeny byl skvělý zejména v bočních postojích, v nichž mu nebylo co vytknout. Pokud se Rodriguez rozhodne mezi profíky nastupovat v kategorii do 212 liber, bude mít spoustu prostoru se dále zlepšovat, a jestli se mu v tom bude dařit, mohl by před sebou mít zajímavou kariéru profíka.

Enmanuel Rodriguez na NPC Nationals 2018

Kulturistika mužů do 80 kg - Francisco Mercado a LeLand DeVaughn

V kategorii do 80 kg se vítězem stal 165 cm vysoký Francisco Mercado. Závodník, jenž má na kontě také několik zápasů v MMA, se svými brutálně hustými, žilnatými svaly nebude mít zřejmě jinou možnost než mezi profesionály závodit ve dvěstědvanáctce. Do classic physique se totiž jeho postava vůbec nehodí. Na další zlepšování postavy a nabírání nových kilogramů svalové hmoty, tak aby se v kategorii do 212 liber neztratil, má Mercado ale dost času. Tento týden oslavil teprve třicáté narozeniny.

Francisco Mercado na NPC Nationals 2018

O tom, v jaké kategorii bude v profesionální lize IFBB Jima Maniona působit, se ale na rozdíl od Francisca bude pravděpodobně rozhodovat druhý nejlepší muž kategorie do 80 kg LeLand DeVaughn. Ze všech nových profíků, kteří v kulturistice mužů z letošního NPC Nationals vzešli, disponuje asi nejelegantnější postavou. Zatímco v classic physique by tento svěřenec trenéra Bleua Taylora mohl být konkurenceschopný velmi rychle, v kategorii do 212 liber by mu to zřejmě nějakou dobu trvalo. Bude zajímavé sledovat, jakou cestou se LeLand vydá.

LeLand DeVaughn na NPC Nationals 2018

Kulturistika mužů do 75 kg - Dustin Buyes a Jason Orellana

Ve třetí nejlehčí hmotnostní kategorii rozhodčí za vítěze zvolili kompletní postavou disponujícího Dustina Buyese. Závodník, jenž se prezentoval kromě jiného i výbornými kvadricepsy, si na NPC Nationals svým triumfem spravil chuť, kterou si poněkud pokazil na loňském NPC USA. Zde mu tehdy profi karta unikla o jediný bod.

Dustin Buyes na NPC Nationals 2018

Druhé místo v kulturistice mužů do 75 kg vybojoval Jason Orellana. Na vítěze sice ztrácel ve vyváženosti postavy, k jeho přednostem ale patřila tvrdost a ostrost svalů. Orellana se přes výše uvedené silné stránky nicméně nejspíše zařadí k těm borcům, kteří si získáním profesionální karty splnili svůj sen, a tam jejich možnosti končí.

Jason Orellana na NPC Nationals 2018

Kulturistika mužů do 70 kg - Kendall Guice a John Crisp

V sedmdesátce se z prvenství radoval výborně připravený, avšak poněkud subtilní Kendall Guice, jenž měl jak své silné, tak i slabé pózy. Druhé místo bral vyváženější John Crisp, který v přípravě spoléhá na rady zkušeného Quincyho Robertse. John také díky Quincyho pomoci na profi kartu včera dosáhl i přesto, že závodí teprve od letošního jara!

Kendall Guice a John Crisp na NPC Nationals 2018

Kulturistika mužů do 65 kg - Mark Ybarra a Brandon Godin

Pokud byste hledali nejlépe připravené účastníky celé soutěže, byli by jimi pravděpodobně dnes již zmíněný Jason Orellana a spolu s ním také vítěz nejlehčí hmotnostní kategorie Mark Ybarra. Svěřenec trenéra Armona Adibiho se sám netají, že byl tím, jak mu forma vyšla, překvapen, stejně jako tím, že se mu vůbec podařilo hmotnostní limit bantamové váhy splnit. Druhou profi kartu v kulturistice mužů do 65 kg vybojoval 160 cm vysoký Brandon Godin.

Mark Ybarra a Brandon Godin na NPC Nationals 2018

Více fotografií z NPC Nationals 2018 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra